W związku ze zorganizowanym konkursem o św. Józefie otrzymaliśmy życzenia świąteczne z Przedszkola "Bregunica" z Novo Virje z Chorwacji. Serdecznie dziękujemy!
nauczyciele humaniści
W związku ze zorganizowanym konkursem o św. Józefie otrzymaliśmy życzenia świąteczne z Przedszkola "Bregunica" z Novo Virje z Chorwacji. Serdecznie dziękujemy!
nauczyciele humaniści
Mimo, że konkurs o św. Józefie rozwiązany został w maju mijającego roku, jednak cały czas jest to trwające przedsięwzięcie.
Ze względu na trwającą pandemię nie było możliwości przesłać nagród do wszystkich krajów, dlatego w różny sposób staraliśmy się dotrzeć do laureatów konkursu. Dzięki życzliwości Ojca Remigiusza z Kirgistanu udało się przekazać nagrodę dla Bogdana z Biszkeku.
Serdecznie dziękujemy Laureatowi oraz Ojcu Remigiuszowi.
nauczyciele humaniści
Polskie Radio już po raz kolejny zorganizowało konkurs pt. "Gwiazdkopisanie".
Głównym założeniem konkursu literacko-plastycznego jest inspirowanie do działań twórczych łączących różne dziedziny sztuki. Konkurs zachęca do przywoływania wspomnień i historii rodzinnych, służy pogłębianiu relacji rodzinnych, uczy szacunku dla tradycji i historii. Zadaniem konkursowym było napisanie wspomnienia związanego ze Świętami Bożego Narodzenia.
W konkursie wzięła udział uczennica naszej szkoły Hania Białek z kl. VIIIa.
nauczyciele humaniści
Tuż przed świętami dotarły do nas nagrody w Ogólnopolskim Konkursie "Moje Kosmiczne Wakacje" organizowanym przez Polską Agencję Kosmiczną.
Zespół w składzie: Karolina Stelmachowicz, Amelia Tyszkiewicz i Michał Romaniuk zostali laureatami konkursu za przygotowanie pracy (Wszech)świat z książek Stanisława Lema.
Serdecznie dziękujemy Polskiej Agencji Kosmicznej za docenienie pracy naszych uczniów.
nauczyciele humaniści
Papież Franciszek, za pośrednictwem Luigiego Roberto Cony, przesłał na ręce pani dyrektor Joanny Kleszcz podziękowania za działania naszej szkoły w Roku Świętego Józefa.
Witamy ponownie!
Jesteśmy bardzo ruchliwi i lubimy brykać. W ramach programu zdrowotnego „Sprawny Tygrysek” wykonujemy różne ćwiczenia zabawowe z elementami gimnastyki korekcyjnej. Skaczemy, biegamy, tupiemy, kręcimy się w kółko i wykonujemy szereg ćwiczeń równoważnych i rozciągających nasze ciało.
Czasem słuchamy historyjek i pokazujemy ruchem każdy jak potrafi. Do zabaw i ćwiczeń używamy instrumentów perkusyjnych, oraz chust.
Lubimy takie ćwiczenia, ponieważ dają nam dużo swobody i uczą nas łączyć muzykę z ruchem i rytmem.
Pozdrawiamy.
Tygryski
Dzięki zaangażowaniu Pani Iwony Wojdy już po raz kolejny w naszej szkole uczniowie uczestniczą w akcji: "Paczuszka dla maluszka".
To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych naszej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel, aby wesprzeć potrzebujących maluchów.
nauczyciele humaniści
Rok 2021 to czas wielu rocznic. Wśród nich wyróżnia się 200 rocznica urodzin wielkiego polskiego poety Cypriana Kamila Norwida. 12 grudnia w naszym mieście odbyła uroczystość upamiętniająca wielkiego Polaka.
Na początku tablicę jemu poświęconą odsłoniła Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wolin. Następnie uczniowie szkół z terenu gminy przygotowali pod okiem instruktorów koncert "Wolin Norwidowi". Uczniowie naszej szkoły stworzyli chór pod dyrekcją pani Iwony Wojdy oraz deklamowali wiersze [patriotyczne.
Całe wydarzenie jest upamiętnione na płytach CD: "Wolin Norwidowi". Przedsięwzięcie mogło się odbyć, ponieważ zostało sfinansowane ze środków PZU.
nauczyciele humaniści
Tradycyjny Orszak Trzech Króli przeszedł wraz z orkiestrą ulicami Wolina w chrześcijańskie święto Objawienia Pańskiego.
W tym roku uroczystość odbywała się pod hasłem "Dzień dziś wesoły". Orszak zorganizowała parafia pw. św. Mikołaja Biskupa wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Wolinie.
O godz. 12:00 barwny pochód wyruszył spod kościoła św. Stanisława Bpa, a zakończył się w wolińskiej kolegiacie p.w. św. Mikołaja, gdzie trzej Mędrcy złożyli Dzieciątku dary. Następnie odprawiona została uroczysta Msza św. podczas której uczestnicy uroczystości modlili się i śpiewali kolędy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej im br. Edmunda Sobisia ze Szczecina. Po Eucharystii odbył się koncert kolęd w wykonaniu orkiestry, a przy wyjściu z kościoła na parafian i gości czekał ciepły poczęstunek: gorący barszczyk i paszteciki.
Pragniemy złożyć podziękowania wszystkim, którzy, jak co roku, już od jedenastu lat, poświęcili swój czas i włożyli serca w przygotowanie Orszaku: uczniom, rodzicom, parafianom. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Dziekana ks. kan. Leszka Koniecznego, wikariuszy - ks. Marcina Miczkuły oraz Roberta Bałuki, pani dyrektor PSP w Wolinie Joannie Kleszcz, panom, którzy wcielili się w postacie trzech króli, orkiestrze, harcerzom, sołtysom oraz Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu. Słowa wdzięczności kierujemy również w stronę partnerów - pani Burmistrz Ewy Grzybowskiej oraz Gminnemu Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji.
Ufamy, że będziemy mogli spotkać się tłumnie na ulicach Wolinai wspólnie dzielić się radością Objawienia Pańskiego już za rok!
Chwała Tobie Panie!
Kliknij w link i zobacz galerię Orszaku Trzech Króli - Wolin 2022 r.
Katecheci
Zobacz zapis filmowy wolińskiego Orszaku Trzech Króli w 2022 roku:
Uczniowie klasy VIII a podjęli się zorganizowania akcji charytatywnej w ramach IV edycji projektu Podaj dobro dalej, którego organizatorem jest Fundacja im. Heleny Kmieć.
W tym roku chcemy podjąć działanie „Życzliwość BEZ GRANIC”, które skierowane będzie wobec seniorów Polonii Kirgiskiej. W tym celu podjęliśmy współpracę z kołem polonijnym „Odrodzenie” w Biszkeku. Uczniowie klasy VIII a przygotują kartki na Dzień Babci i Dziadka.
Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły, aby w ramach prezentu dla swoich babć i dziadków zakupili kartki i ze swoimi życzeniami je przekazali. Kartki te będzie można nabyć w przyszłym tygodniu przy wejściu do szkoły podczas przerw.
Cały dochód z tej akcji będzie przekazany przez koło polonijne w Biszkeku polskim seniorom w Kirgistanie. Dlatego serdecznie prosimy wszystkich uczniów naszej szkoły o wsparcie tej akcji.13 lutego br. grupa projektowa przygotowuje Charytatywny Koncert Walentynkowy „O miłości prawdziwej”. Ofiary zebrane w czasie koncertu przekazane zostaną seniorom Polonii Kirgiskiej. W czasie koncertu występować będą uczniowie naszej szkoły oraz dorośli mieszkańcy Wolina. W czasie koncertu wykorzystamy do recytacji poezje Marii Konopnickiej oraz fragmenty książki „Podróż po miłość, czyli niezwykłe życie Helenki Kmieć”, a do śpiewu polskie piosenki o miłości.
Ze względu na zagrożenie epidemiczne koncert odbędzie się w największej sali w Wolinie, którą jest Kolegiata.Organizatorem akcji jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie, szczególnie zespół projektowy w składzie: Lena Drzewińska, Weronika Michalak, Julia Krużyńska, Karolina Stelmachowicz, Michał Romaniuk.
Nauczyciele humaniści
W dniu 22 grudnia br. w Marinie odbyło się spotkanie podsumowujące 200 rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida.
Wolina oraz Pani Agnieszka Peplińska-Kot dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wolin.
Okolicznościowy dyplom otrzymała Pani Joanna Kleszcz, dyrektor naszej szkoły.
nauczyciele humaniści
Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w ramach kontynuacji obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę ogłosiła Projekt pt. „Inżynierowie dla Niepodległej Polski” – jego częścią jest ogłoszony konkurs na opracowanie gry planszowej o tematyce poświęconej historii polskiej myśli technicznej, biografiom i dorobkowi słynnych wynalazców i konstruktorów działających w kraju i zagranicą.
Celem projektu jest przypomnienie roli polskich inżynierów w przeszłości oraz upowszechnienie wiedzy o małych i wielkich budowniczych II RP. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Niedawno otrzymaliśmy następującego maila: "Jury konkursu bardzo dziękuję za udział w konkursie na grę planszową pt. Inżynierowie dla niepodległej Polski".
Uprzejmie informuję, że do drugiego etapy konkursu na grę planszową zaklasyfikował się zespół w składzie: Karolina Stelmachowicz, Michał Romaniuk i Filip Dziemidowicz. Drugim etapem konkursu są interaktywne warsztaty pt. Inżynieria gier planszowych". Serdecznie gratulujemy zespołowi i życzymy sukcesu podczas kolejnego etapu konkursu.
nauczyciele humaniści
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku oraz Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku zorganizowali dla dzieci i młodzieży Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny "Wszyscy święci Europy - wpływ wybitnych postaci na cywilizację europejską i kulturę polską".
Celem konkursu było inspirowanie młodych czytelników do zgłębiania wiedzy o Świętych Europy, wybitnych postaciach i ich wpływie na cywilizację europejską i kulturę polską; ugruntowanie wiedzy o dziedzictwie kulturowym i świadomej jego ochronie oraz wychowanie do wrażliwości na piękno, prawdę i dobro.
Na konkurs wpłynęło prawie 100 prac literackich. Z naszej szkoły pracę literacką przygotował Michał Romaniuk z klasy VIIIa, który zainspirował się osobą św. Roberta z Molesme, założyciela cystersów. Jego rozprawka została uhonorowana przez jury przyznaniem II miejsca.
Gratulujemy!
PSP_Wolin_praca.docx
nauczyciele humaniści
Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie zorganizowała Ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny „Czy w XXI w. może nas czegoś nauczyć św. Wincenty Pallotti?”.
Głównym celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o nauce głoszonej przez św. Wincentego Pallottiego, promowanie wartości, które mu przyświecały, a także pobudzenie aktywności twórczej uczniów w zakresie literatury i plastyki, rozwijanie ich kreatywności i wyobraźni. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Minister Edukacji i Nauki, Lubelski Kurator Oświaty oraz Przełożony Prowincjalny Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni) Prowincji Chrystusa Króla w Warszawie.
Tematem prac literackich i plastycznych powinny być słowa św. Wincentego Pallottiego: „Odwagi! Działajmy, działajmy… Czyńmy w miarę sił naszych wszelkie dobro, nieskończenie wiele dobra!”. Pracę plastyczną na konkurs wykonała Karolina Stelmachowicz z klasy VIII a.
nauczyciele humaniści
Uczeń naszej szkoły Michał Romaniuk z klasy VIII a wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w Obiektywie”.
Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Szczeciński w Szczecinie i Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Celem konkursu jest zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki. Konkurs jest skierowany do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii. Michał sfotografował woliński most, który obrazuje odcinek koła.
Nauczyciele humaniści
„Ponad 70 szkół z całej Polski wzięło udział w konkursie WY:MYŚL KWALIFIKACJĘ z pulą nagród przekraczającą 32 tys. złotych!
Celem konkursu było zachęcanie dzieci i młodzieży do potwierdzania swoich umiejętności, zdobywania nowych kwalifikacji oraz popularyzacja Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Konkurs WY:MYŚL KWALIFIKACJĘ cieszył się sporym zainteresowaniem.
Wpłynęło aż 156 propozycji kwalifikacji dziecięcych i młodzieżowych z 76 szkół i placówek edukacyjnych. Z tego grona zakwalifikowano 91 propozycji kwalifikacji, spośród których wybrano 16 zwycięskich propozycji” (cyt. https://kwalifikacje.edu.pl/znamy-zwyciezcow-konkursu-na-odznake-kwalifikacji-szkolnej/) . W gronie zwycięzców (8 szkół w kategorii szkół podstawowych) znalazł się zespół z klasy VIII a, który wymyślił kwalifikację KULTURAlny uczeń.
Gratulujemy kolejnym laureatom konkursu ogólnopolskiego z naszej szkoły!
Nauczyciele humaniści
Dobiegają końca nasze wspólne działania związane z tegoroczną kampanią „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” na rzecz osób z dysfunkcją wzroku, organizowaną od 2014 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy oraz działające przy Ośrodku Stowarzyszenie Visus Supremus.
W tym roku uczestniczyło w niej 296 szkół, przedszkoli i placówek (289 z Polski i 7 z zagranicy). Z nadesłanych sprawozdań wiemy, że ponad 48 tys. osób w październiku realizowało cele akcji podczas lekcji, spotkań, zajęć opiekuńczo-wychowawczych, wyjść, wycieczek, happeningów itp. Wykorzystywano media społecznościowe, nagrywano filmy, życzenia, korzystano z materiałów własnych oraz proponowanych i przygotowanych przez nas, a także innych specjalistów. Zadania realizowano na różne sposoby.
Nadesłano wiele „Listów do Adama” - symbolicznego ucznia naszej szkoły - które nasi wychowankowie czytali z dużą uwagą. Wszystkie były dla nich bardzo ważne, odnajdywali w nich wsparcie, zrozumienie i życzliwość" (https://www.braille.bydgoszcz.pl/). Nasza szkoła przeprowadziła działania ukazujące niepełnosprawność związaną z brakiem wzroku. W związku z tym otrzymaliśmy certyfikat Szkoły Przyjaznej Osobom Niewidomym. Serdecznie dziękujemy!
Nauczyciele humaniści
Czas adwentu dla dzieci to czas pisania listów. Przede wszystkim dzieci piszą listy do św. Mikołaja.
Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć katechezy napisali listy do Dzieciątka Jezus w austriackiej miejscowości Christkindl, dzieląc się w nich radościami, które przeżywają, ale także wyrażając wiele próśb do Chrystusa. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie otrzymamy odpowiedzi:)
Nauczyciele humaniści
Tradycyjny Orszak Trzech Króli przeszedł wraz z orkiestrą ulicami Wolina w chrześcijańskie święto Objawienia Pańskiego.
W tym roku uroczystość odbywała się pod hasłem "Dzień dziś wesoły". Orszak zorganizowała parafia pw. św. Mikołaja Biskupa wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Wolinie.
O godz. 12:00 barwny pochód wyruszył spod kościoła św. Stanisława Bpa, a zakończył się w wolińskiej kolegiacie p.w. św. Mikołaja, gdzie trzej Mędrcy złożyli Dzieciątku dary. Następnie odprawiona została uroczysta Msza św. podczas której uczestnicy uroczystości modlili się i śpiewali kolędy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej im br. Edmunda Sobisia ze Szczecina. Po Eucharystii odbył się koncert kolęd w wykonaniu orkiestry, a przy wyjściuz kościoła na parafian i gości czekał ciepły poczęstunek: gorący barszczyk i paszteciki.
Pragniemy złożyć podziękowania wszystkim, którzy, jak co roku, już od jedenastu lat, poświęcili swój czas i włożyli serca w przygotowanie Orszaku: uczniom, rodzicom, parafianom. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Dziekana ks. kan. Leszka Koniecznego, wikariuszy - ks. Marcina Miczkuły oraz Roberta Bałuki, pani dyrektor PSP w Wolinie Joannie Kleszcz, panom, którzy wcielili się w postacie trzech króli, orkiestrze, harcerzom, sołtysom oraz Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu. Słowa wdzięczności kierujemy również w stronę partnerów - pani Burmistrz Ewy Grzybowskiej oraz Gminnemu Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji.
Ufamy, że będziemy mogli spotkać się tłumnie na ulicach Wolina
i wspólnie dzielić się radością Objawienia Pańskiego już za rok!
Chwała Tobie Panie!
Katecheci
Uczniowie naszej szkoły Filip Dziemidowicz i Michał Romaniuk z klasy VIII a wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty pt. "Nieodkryte Zakątki Regionu".
Na konkurs wpłynęło prawie 500 prac. "Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat regionu zachodniopomorskiego oraz pokazanie rejonu mało znanego dla odwiedzających nasze województwo, czy też nawet dla samych mieszkańców. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia przedstawiającego nieodkryty, ciekawy zakątek naszego regionu. Mógł to być zabytek, pejzaż, wieś, miasto, bądź inne warte zobaczenia miejsce" (cyt. http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/rozstrzygniecie-konkursu-pt-nieodkryte-zakatki-regionu/). Nasi uczniowie sfotografowali: Filip - Zalew Szczeciński z wolińskiej plaży, Michał - panoramę Wolina z Wolińskiej Kępy..
Nauczyciele humaniści
Powered by aSc EduPage