• Tygryski sieją i sadzą

• Witajcie!

Zajęcia o tematyce wiosennej łączą się z realizacją programu, w którym bierzemy udział.

Zdrowe zęby to nie tylko systematyczne ich szczotkowanie, ale również zdrowe odżywianie. Wiosenne promyki słońca zachęciły nas do prac ogrodowych. Postanowiliśmy posadzić cebulki na szczypiorek, oraz posiać rzeżuchę i owies. Z wielkim zaangażowaniem sypaliśmy ziemię do doniczek wkładając przy tym cebulki. Kolejnym doświadczeniem było moczenie waty do posiania rzeżuchy i owsa.

Świetnie daliśmy sobie radę z jakże ważnym zadaniem. Doglądając naszego dzieła podlewamy je i porównujemy ich wzrost.

Tygryski

• Sprawny Tygrysek 2023

• Ruch jest naszą ulubioną formą spędzania czasu, dlatego korzystamy z niego kiedy tylko możemy.

Pod kierunkiem Pani Danusi Zwierzyńskiej wykonujemy ćwiczenia gimnastyki korekcyjnej, ćwiczymy stopy i cały kręgosłup. Ćwiczenia równoważne staramy się wykonywać z wielką precyzją i pamiętamy o właściwej postawie podczas ich wykonywania. Doskonalimy rzuty i chwyty piłką. Uczymy się dyscypliny, oraz wpajamy nawyk starannego składania stroju do ćwiczeń i wkładania go do worka.

Cieszymy się, gdy ćwiczenia możemy wykonywać ze starszymi koleżankami i kolegami, a podczas wspólnych zabaw uczymy się współpracy.

Pozdrawiamy sportowo. Tygryski.

• Korowód z okazji Dnia Wiosny 2023

• 21 marca to piewszy kalendarzowy dzień wiosny. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, z nauczycielami, świętowali pożegnanie zimy.

Głośny korowód przeszedł ulicami Wolina. Była muzyka, trąbki, piszczałki, bębenki i inne instrumenty.

Na czele pochodu niesiona była Marzanna, która w naszej tradycji jest kojarzona z zimą. Tradycyjnie też na sam koniec spaliliśmy kukłę marzanny, by zima już nie wróciła.

• Zajęcia o Kosmosie

• Bardzo lubimy zabawy edukacyjne i chętnie uczymy się nowych rzeczy, toteż  z ochotą uczestniczyliśmy w zajęciach o Kosmosie.

Poznaliśmy nazwy planet w Układzie Słonecznym, klaskaliśmy sylaby ich nazw, liczyliśmy je, oraz wyodrębnialiśmy pierwszą i ostatnią głoskę w nazwach planet. Poznaliśmy model Ziemi i dowiedzieliśmy się w jaki sposób Ziemia krąży wokół Słońca. Odgrywaliśmy scenki tematyczne. Szukaliśmy na globusie państwa, w którym mieszkamy. Poznaliśmy pracę astronoma i astronauty.

W grupach wykonaliśmy prace plastyczne, które teraz zdobią naszą klasę. Bawiliśmy się w konstruktorów  i z klocków budowaliśmy rakiety.  Wspólne zabawy muzyczno-ruchowe do piosenki: „Kosmiczny taniec” pobudziły naszą wyobraźnię i sprawiły nam wiele  radości.

Pozdrawiamy kosmicznie.

Tygryski