• Świąteczne działania Elfików

• Z dużym zaangażowaniem Elfiki wykonywały różne prace plastyczne związane ze Świętami Bożego Narodzenia.  Mikołaje, bombki, choinki, oraz bałwanki ozdobiły klasę Elfików.

Dzieci z ochotą śpiewały pastorałki, kolędy, oraz tańczyły tańce o charakterze świątecznym. Przygotowania do Kiermaszu Świątecznego pozwoliły Elfikom na poznanie nowych technik plastycznych, oraz nabycie umiejętności ich wykonywania, nabyły również umiejętność w przygotowaniu pierników o kształtach aniołków, gwiazdek, choinek i innych. Świąteczną atmosferę podczas kiermaszu uzupełniała muzyka, oraz kolorowe lampki.

M. Bilska. M. Dylik

Nowa galeria Świąteczne działania Elfików została dodana do albumu fotograficznego

• Podziękowania za udział w adopcji na odległość

• ​​​​​​Nasza szkoła otrzymała dwa podziękowania za wspieranie edukacji dzieci w Afryce, w tym udział w akcji adopcji na odległość.

Joyce Kathuure z Matiri przesłała nam życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i wyrazy wdzięczności za pomoc finansową, którą przekazujemy na jej naukę w szkole podstawowej.

Wsparcie edukacji dzieci w Afryce nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie i praca wielu osób: uczniów, ich rodziców, nauczycieli, niepedagogicznych pracowników szkoły oraz kazdego, kto przekazał na ten cel choćby jeden grosz.

Dlatego te listy są skierowane do każdego z osobna, również do Ciebie.

Tłumaczenie listu (Martna Zelek):

Drogi Przyjacielu!

Jak się czujesz mój Przyjacielu? U mnie jest wszystko dobrze i mam nadzieję, że u Ciebie także oraz dziękuję Bogu za Twoją pomoc.

Dobrze radzę sobie w szkole i obiecuję ciężko pracować w przyszłości. Dziękuję bardzo za Twoją ciągłą miłość i wsparcie. Moi rodzice także to doceniają.

Niech Bóg Cię błogosławi i nagrodzi Twą dobroć. Niech Twoje Święta Bożego Narodzenia błyszczą chwilą miłości.

Szczęśliwego Nowego Roku 2024.

Twoja droga przyjaciółka,

Joyce Kathuure.

====================================================================

W drugium liście, przesłanym nam przez Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. kanonika doktora Pawła Płaczka, otrzymujemy podziękowania od wszystkich misjinarzy z Kenii za ofiarność, modlitwę i naszą troskę o misje.

• Warsztaty przyrodnicze

• W ramach realizacji projektu "Ogród Sensoryczny - Zaczarowane Drewno " 30 listopada w naszej szkole gościliśmy niezwykłego eksperta pana profesora Jacka Tylkowskiego, kierownika Stacji Bazowej Zintegrowanego Monitoringu Środowiska Przyrodniczego WOLIN, który poprowadził wspaniałe zajęcia przyrodnicze dla uczniów.

Profesor przedstawił wiele ciekawostek dotyczących lasów i drzew, zaprezentował wiele eksponatów, które urozmaiciły spotkanie, a uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali tego co zaproszony gość chciał przekazać. Niewątpliwie ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich była ścieżka sensoryczna, która dostarczyła wielu wrażeń dotykowych.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów.

Nowa galeria Warsztaty przyrodnicze została dodana do albumu fotograficznego

• Mikołajki klas 2a i 2b

• Mikołajki kl. 2a I 2bUczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Międzyzdrojów. Swoją wyprawę rozpoczęli od Kina Eva, w którym obejrzeli bajkę pt. "Sposób na ducha".

Następnie dzieci powędrowały ulicami zaśnieżonego miasta do Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego.Tam uczniowie wysłuchali bardzo interesujących ciekawostek dotyczących życia i uwarunkowań żywieniowych zwierząt występujących na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Dzieciaki podziwiały zgromadzone w muzeum eksponaty np. żubra, jelenia, łani, sarny, lisa i kuny.

Szczególną ciekawość wśród zwiedzaĵacych rozbudziła ekspozycja nocnych drapieżników i kopia ogromnego bursztyna.

ardzo dziękujemy za cudowne i profesjonalne zajęcia przeprowadzone przez panie przewodniczki.Tak nam się spodobało, że już planujemy kolejną niezwykłą lekcję przyrody w Muzeum.

Nowa galeria Mikołajki klas 2a i 2b została dodana do albumu fotograficznego

• Otwarcie "Ogrodu Sensorycznego - Zaczarowane Drewno"

• 30 listopada nastąpiło oficjalne otwarcie "Ogrodu Sensorycznego - Zaczarowane Drewno".

Przedsięwzięcie zostało współfinansowane ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Ideą ogrodu sensorycznego jest pobudzenie wszystkich zmysłów, które u uczniów wymagają dodatkowej stymulacji, dzięki czemu mogą w pełni poznawać otaczający świat, obiektywną rzeczywistość i naturalne środowisko przyrodnicze.