• Konkurs Recytatorski 2024 dla klas IV-VIII

• 8 lutego w Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział siedmioro uczestników z klas IV – VIII.

Do kolejnego etapu na szczeblu gminy dostali się: Estera Wieszołek z kl. 7 A, Zuzanna Wierzbicka z klasy 6 A oraz dwóch uczniów klasy 4 A: Dominik Słomiany i Antoni Marcinkiewicz.

16 lutego 2024 r. w wolińskim dworku, czyli Centrum Współpracy Międzynarodowej, miał miejsce XXXI Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski o Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie.

Miło nam obwieścić, że troje uczniów klas 4-8 naszej szkoły uzyskało tytuł laureata i będzie reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatu w Małym Konkursie Recytatorskim w Kamieniu Pomorskim – 2 marca 2024 r.

Są nimi: Estera Wieszołek, Zuzanna Wierzbicka i Antoni Marcinkiewicz.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Irena Wolińska

• Walentynki u Elfików

• Przygotowaniem dekoracji Elfiki rozpoczęły świętowanie Dnia Walentego.

Dzieci miały okazję poznać tradycję tego święta. 14 lutego to przecież nie tylko dzień   zakochanych, ale to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi. We wspaniałych humorach dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, obdarowywały wszystkich miłym słowem, gestem, walentynką.

Nie zabrakło spontanicznych emocji i dobrej zabawy. Był to dzień miłych wrażeń  i niespodzianek.

M. Bilska. M. Dylik.

Nowa galeria Walentynki u Elfików została dodana do albumu fotograficznego

• Szkolny konkurs recytatorski dla klas 0-III w roku 2024

• Tradycją naszej szkoły jest cieszący się niesłabnącą popularnością konkurs  recytatorski.  W  tym roku  do konkursu  przystąpiło  20  uczniów z klas 0 - III.

Zaprezentowano utwory polskich klasyków, oczywiście nie zabrakło utworów Jana Brzechwy,  Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Kamili Bednarek, a także Doroty Gellner.

Jury  w  składzie  pani  dyrektor  Joanna  Kleszcz,  pani Katarzyna Kowalska  i pani Kamila Felisiak przyznało następujące miejsca:

kategoria  - przedszkole:

1. Iga Komisarczyk  – klasa 0 „b”
            2. Julia Meresińska   – klasa 0 „b”
            3. Maja Rudzik – klasa 0 „b”

wyróżnienia:

Adrianna Ożyńska  – klasa 0 „a”

Błażej Pałasz  – klasa 0 „a”

Fabian Fąferek – klasa 0 „b”

kategoria klasy – I – III:

1. Liliana Kurian – klasa III „c”
            2. Zuzanna Sominka – klasa II „b”
            3. Greta Trawniczak  – klasa II „b”

wyróżnienia:

Michalina Poronis – klasa III „a”

Zuzanna Rybakowska  – klasa III „b”

Antoni Szczeblewski – klasa II „b”.

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom gratulujemy odwagi, ponieważ recytacja to nie tylko zapamiętanie tekstu, ale przede wszystkim własna interpretacja utworu, a to niewątpliwie niełatwa umiejętność.

Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca będą reprezentowali szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim  16 lutego 2024 roku w MDK w Wolinie.

Wszystkim, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu, życzymy powodzenia.

Magdalena Bilska

Monika Dylik

Kamila Felisiak

Nowa galeria Szkolny konkurs recytatorski dla klas 0-III w roku 2024 została dodana do albumu fotograficznego

• Recytacja Elfików

• Dnia 9 lutego w klasie 0a odbył się  Konkurs Recytatorski, w którym brały udział wszystkie dzieci.

Elfiki zaprezentowały bardzo urozmaicony dobór wierszy różnych autorów. Wszyscy bardzo się starali, toteż gromkie brawa nie ustawały. Szczęśliwe maluchy zostały nagrodzone  dyplomami, słodką niespodzianką, a także ogromnymi gratulacjami i uściskami Pani Dyrektor.

Dzień pełen emocji i wrażeń upłynął w miłej atmosferze.

M. Bilska, M. Dylik

Nowa galeria Recytacja Elfików została dodana do albumu fotograficznego

• Zabawy Elfików

• Ulubionym zajęciem Elfików jest zabawa ruchowa.

Dzieci bardzo chętnie korzystają z różnych form ruchu. Poprzez ruch przygotowują się do samodzielnej i zespołowej aktywności fizycznej, kształtują prawidłową postawę ciała, rozwijają umiejętności ruchowe, a także współpracują w grupie.

Najchętniej lubią bawić się w berka w sali gimnastycznej, oraz przebywać w sali zajęć korekcyjnych gdzie mogą korzystać z basenu z kulkami, a także ćwiczyć równowagę na drabinkach, oraz na piłkach rehabilitacyjnych.

M. Bilska. M.Dylik

Nowa galeria Zabawy Elfików została dodana do albumu fotograficznego