• Pieczemy "Pierniki dla Afryki!"

          • Upiekliśmy w szkole prawie tysiąc pierników na akcję "Pierniki dla Afryki!". 

            Akcja rozpocznie się w piątek o godz. 8:50. Afrykańskie stragany na holu (przy słoniu) będą otwarte od godziny 9:35 w piątek do 12:25 w poniedziałek. 

            Zapraszamy!

             

            Nowa galeria Pieczemy "Pierniki dla Afryki!" została dodana do albumu fotograficznego

             

            Dariusz Felisiak

          • Sprytny Elfik

          • Elfiki realizują prozdrowotny program zajęć ruchowych z elementami zabawy i gimnastyki korekcyjnej „Sprytny Elfik”.

            Zajęcia ruchowe są dla Elfików niezbędne i dają dużo radości. Dzieci uczą się koordynacji ruchowej, doskonalą umiejętności rzutu i chwytu piłką,  uczą się współdziałania w grupie, oraz dyscypliny, utrwalają czynności samoobsługowe, a także wpajają nawyk starannego składania stroju do ćwiczeń i wkładania go do worka.

            M. Bilska, M. Dylik

            Nowa galeria Sprytny Elfik została dodana do albumu fotograficznego

          • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

          • 10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Starsi uczniowie przybliżyli nam historię niewoli naszego kraju oraz okoliczności odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. 

            Dzieci z młodszych klas zaprezentowały bardzo efektowny występ artystyczny. Wysłuchaliśmy również patriotycznych pieśni. W uroczystości wzięli udział wolińscy harcerze. 

            Społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".

             

            Nowa galeria Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

          • Patriotyczne działania Elfików

          • Elfiki bardzo sumiennie przygotowywały się do Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

            Zdobyły wiadomości na temat naszego kraju przygotowując gazetkę tematyczną, układając puzzle, oraz wykonując prace plastyczne. Elfiki znają granice Polski i symbole narodowe, oraz tańczą i śpiewają o Polsce. Sami zobaczcie…..

            Wychowawczynie kl.0b

            M. Bilska, M. Dylik

             

            Nowa galeria Patriotyczne działania Elfików została dodana do albumu fotograficznego

          • Teatr Kamishibai

          • Elfiki na zaproszenie Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej w Wolinie wybrały się na bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne. Celem wycieczki było zapoznanie z teatrem kamishibai, teatrem obrazkowym, który wywodzi się ze sztuki japońskiej.

            Dzięki Pani Kasi miały możliwość obejrzeć teatrzyk, a z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości tematyka patriotyczna teatrzyku wprowadziła Elfiki w podniosły nastrój. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przesuwające się karty w drewnianej skrzynce, słuchając głosu narratora przypominały symbole narodowe, oraz poznały historię Polski. 

            W nagrodę na właściwe zachowanie Elfiki otrzymały książkę pt. ”Krasnal w krzywej czapce”, oraz krasnalową zakładkę do książki. Dzieci bardzo dziękują za interesujące zajęcia  i niezapomniane spotkanie z teatrem japońskim.

            Wychowawczynie kl. 0b

            M. Bilska, M. Dylik

            Nowa galeria Teatr Kamishibai została dodana do albumu fotograficznego

          • Już nie będzie tak samo…

          • … będzie znacznie lepiej, nowocześniej, a przede wszystkim bezpieczniej. Te zachwyty to na cześć nowo wyremontowanej sali gimnastycznej w naszej szkole. Wymieniono, pamiętający jeszcze dziadków naszych uczniów, dość mocno wyeksploatowany parkiet, który w najbliższym czasie zostanie jeszcze pokryty matą ochronną.

            Inwestycja, której koszt całkowity wynosi 141 tysięcy złotych, została zrealizowana przez organ prowadzący, przy dofinansowaniu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 57 tysięcy złotych.

            Ze środków budżetu szkoły wymienione natomiast zostało poszycie dachowe zarówno nad salą gimnastyczną, jak i nad szatniami. Koszty, jakie poniesiono z tego tytułu, to - 60 tysięcy złotych.

            Praca w odnowionej sali to z pewnością duży komfort zarówno dla nauczycieli, a przede wszystkim dla uczniów. Zapewni to bezpieczeństwo, stworzy właściwe warunki do uprawiania sportu w ramach zajęć wychowania fizycznego, zajęć dydaktycznych , czy przygotowywania uroczystości szkolnych i gminnych.

             

             

            Agnieszka Rybacka

          • Klasa 1a na grobach żołnierzy i bliskich

          • W dniu 31X 2023r. tuż przed dniem Wszystkich Świętych, uczniowie z klasy 1 a z wychowawcą wybrali się na spacer, na cmentarz komunalny, aby zapalić znicze na grobach swoich bliskich oraz na grobach żołnierzy.

            Dzieci obeszły cmentarz dookoła, oglądaliśmy groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami.Z szacunku do miejsca i tradycji wszyscy zachowywali się bardzo grzecznie i spokojnie.

            Izabela Burza

          • Szkoła pamięta 2023

          • Listopad jest miesiącem, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o naszych zmarłych. Wspominamy swoich bliskich, ale również osoby zasłużone w naszym regionie, czy kraju. Porządkujemy ich groby i zapalamy znicze.

            Aby uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci, po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji  „Szkoła pamięta”. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili i uporządkowali  groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności. Odwiedzili groby zmarłych nauczycieli z naszej placówki oraz zapalili znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii Wolina.

            Biorąc udział w tych działaniach, dołączyliśmy tym samym, do społeczności pielęgnującej pamięć o naszej historii.

             

            Agnieszka Rybacka

          • Waleczne dziewczyny z PSP w Wolinie

          • Dnia 20 października 2023 roku w Gryfinie w okolicach stadionu odbyły się Wojewódzkie Drużynowe Biegi Sztafetowe dziewcząt, w których wzięły udział dziewczynki z PSP w Wolnie.

            Zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach, panowała niska temperatura i wiał silny wiatr, mimo to nasze biegaczki spisały się bardzo dobrze. Liliana Leszczyńska klasa VIa, Wiktoria Pietryniak VIb, Lena Nowak VIb, Michalina Jakimiak VIb, Nikola Góral Va oraz Roskana Andruszkiewicz Vb po zawziętej walce i pokonaniu 800 metrów wywalczyły siódme miejsce w województwie.

            Koleżankom kibicowała i zachęcała do rywalizacji zawodniczka rezerwowa z klasy VIa Vanessa Augustajtys. Najlepszą zawodniczką okazała się Liliana Leszczyńska, która po sportowej rywalizacji wyprzedziła zawodniczkę z 200 metrową przewagą. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów sportowych.

            Joanna Wielechowska

          • Medal Komisji Edukacji Narodowej dla pani Anny Chłopek

          • Z dumą informujemy❗️❗️❗️

            W przededniu Dnia Edukacji Narodowej i 2️⃣5️⃣0️⃣ rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej w auli Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odbyła się uroczystość, w czasie której wręczone były odznaczenia i nagrody dla zasłużonej społeczności oświatowej.🏅

            Medal Komisji Edukacji Narodowej (polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej) otrzymała nasza nauczycielka Anna Chłopek z rąk Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzyny Koszewskiej.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz radości z wykonywanej pracy 💐🍀😊

            Dzień Edukacji Narodowej, zwany tradycyjnie Dniem Nauczyciela, funkcjonuje  jako święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

            Nazwa pochodzi od powołanej przez Sejm w 1773 roku – dokładnie 250 lat temu – z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce i uczyniło nasz kraj prekursorskim w tej dziedzinie.

            Nauczyciele – obok rodziców i opiekunów, wychowują dzieci i młodzież oraz odpowiadają za to, jak będzie wyglądała Polska za kilkadziesiąt lat. To zarazem duża odpowiedzialność, jak i satysfakcja. Tożsamości naszego społeczeństwa nie buduje się tylko przez lekcje języka polskiego, czy historii. To także przekazywanie wiedzy z zakresu chemii, fizyki oraz matematyki. Szkoła musi być miejscem budowania siły naszego Państwa.

            Praca nauczyciela to nie tylko nauka począwszy od kreślenia pierwszych liter po skomplikowane wzory matematyczne, ale również wychowanie do życia w społeczeństwie i we wspólnocie jaką jest Naród.

             

            zdjęcia i fragment tekstu: http://www.kuratorium.szczecin.pl/