• Dzień Babci i Dziadka u Tygrysków 2023

• Dzisiaj  w naszej klasie odbyło się nagranie słowno-muzyczne dla naszych Babć i Dziadków.

Z ochotą prezentowaliśmy występ. Pięknie śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wierszyki, oraz zatańczyliśmy taniec dworski. Wykonaliśmy także laurki oraz prezenty. Kochamy naszych Dziadków i pozdrawiamy ich serdecznie.

Pozdrawiamy.

Tygryski

M. Bilska

• „Dobra jest więcej”

• W drugim półroczu 2022 roku Caritas Polska prowadziła wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki projekt pod nazwą „Dobra jest więcej – szkolny wolontariat”, mający na celu aktywizowanie młodzieży po pandemii COVID-19.

Projekt kładł nacisk na budowanie relacji między wolontariuszem a osobą w potrzebie oraz działania dostosowane do potrzeb lokalnej społeczności.

W zadaniu publicznym wzięło udział łącznie 75 szkół i 975 uczniów ze Szkolnych Kół Caritas archidiecezji lubelskiej, łódzkiej, poznańskiej, szczecińsko-kamieńskiej oraz diecezji bydgoskiej.
            Nasza szkoła od września do grudnia 2022 roku uczestniczyła w tym projekcie wolontariackim, a wzięło w nim udział 16 uczniów.

Działania w ramach projektu:

• udział opiekunów w czterech szkoleniach;
            • spotkania wolontariuszy;
            • wyjazd do Szczecina i wizyta u sióstr opiekujących się bezdomnymi;
            • akcja „Ciastko dla misjonarza”;
            • spotkanie z misjonarzem pracującym w Peru;
            • wydanie kartki z tajemnicami światła (dochód ze sprzedaży kartek został przeznaczony dla bezdomnych);
            • Misja Grosza (grosz na misje);
            • udział w festiwalu wolontariatu (warsztaty) - Szczecin;
            • zakup sprzętu nagłaśniającego;
            • udział w podsumowaniu projektu w Warszawie;

Uwieńczeniem pracy był wyjazd do Warszawy, gdzie młodzi wolontariusze pokazali, jak przez ostatnie miesiące wspierali potrzebujących ze swoich społeczności. Mieli też czas na świętowanie sukcesów i integrację.

W prezentacji przedstawiliśmy niektóre z naszych działań.

Zachęcamy do obejrzenia!

Iwona Wojda

Kliknij w link i zobacz prezentację --->>> Dobra_jest_wiecej_prezentacja__(1).pptx

• Ach,ta Pippi!

• Dnia 16 stycznia 2023 r. uczniowie z naszej szkoły wybrali się do Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. "Ach, ta Pippi!" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza.

Dzieci zobaczyły bardzo ciekawą historię małej dziewczynki, która uczyła młodego widza m. in. tolerancji i empatii. Przekaz był wzbogacony niezwykłą grą aktorską z wykorzystaniem lalek, multimedialną scenografią i pięknymi piosenkami. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się wycieczka.

• Sprawny Tygrysek

• Tygryski realizują program zajęć ruchowych z elementami zabawy i gimnastyki korekcyjnej.

W programie uczestniczy pani Małgosia -pielęgniarka szkolna, która edukuje dzieci zwracając uwagę jak bardzo ważny jest ruch w wieku przedszkolnym dla ogólnego rozwoju organizmu.

Oprócz ćwiczeń wzmacniających mięśnie różnych części ciała Tygryski poznają tajniki pozytywnej rywalizacji, oraz nabierają doświadczenia współpracy w grupie i cieszą się zwycięstwem gratulując sobie wzajemnie.

M. Bilska

• Dzieci Astrid Lindgren/Kinder von Astrid Lindgren

• Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie wraz z Parafią Rzymskokatolicką Najśw. Serca Pana Jezusa w Templinie odbyły wspólny projekt "Dzieci Astrid Lindgren/Kinder von Astrid Lindgren".

Działania zostały dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Zapoznaliśmy się z literaturą Astrid Lindgren. W roku 2022 obchodziliśmy 20 rocznicę śmierci tej wybitnej szwedzkiej pisarki, która wywarła wielki wpływ na pokolenia europejskich dzieci. Wraz z dziećmi i młodzieżą z Niemiec przygotowaliśmy kalendarz polsko-niemiecki na 2023 roku.

W kalendarzu tym są zaznaczone święta narodowe polskie i niemieckie, a ilustracje do kalendarza przygotowały dzieci polskie i niemieckie do wybranych przez siebie fragmentów literatury Astrid Lindgren. Ilustracje te są podpisane odpowiednimi fragmentami z literatury w języku polskim i niemieckim. Obie placówki zaangażowały się w przygotowanie uczniów i realizację projektu.

Dzięki projektowi uczniowie sięgnęli do literatury, ale również zainteresowali się krajem sąsiada. Obydwie szkoły poprzez wydawnictwo promowały współpracę polsko-niemiecką w społeczności lokalnej. Wybrane prace polską i niemiecką wydaliśmy w formie kartki pocztowej oraz polskie znaczki personalizowane (Poczta Polska nie wydała jeszcze znaczków związanych z Astrid Lindgren). Kartki te wysłaliśmy jako element upowszechniania projektu do osób odpowiedzialnych za oświatę po obu stronach granicy oraz do lokalnych mediów i do instytucji związanych z czytelnictwem.

Serdecznie dziękujemy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za wsparcie naszych działań.

ks. Marcin Miczkuła