• Warsztaty bożonarodzeniowe Interreg - Marta Tylkowska

• Uczniowie klasy Vb w dniu 19 grudnia 2022 roku uczestniczyli w polsko-niemieckich bożonarodzeniowych warsztatach plastycznych. Warsztaty odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Troszynie, w ramach projektu Unii Europejskiej Interreg.

Na zajęciach uczniowie samodzielnie wykonywali stroiki i ozdoby świąteczne. Atmosfera na zajęciach była radosna i swobodna, a wykonane przez uczniów dekoracje podkreślą świąteczny nastrój.

Marta Tylkowska

• Mikołajki u Tygrysków

• Byliśmy przygotowani na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Ładnie ubraliśmy choinkę i posprzątaliśmy zabawki.

W oczekiwaniu na gościa bawiliśmy się w różne mikołajkowe zabawy, a także zrobiliśmy książeczkę z pokolorowanych obrazków, by móc ją podarować kiedy do nas przybędzie. Gdy tylko się pojawił chcieliśmy jak najprędzej zaśpiewać, zatańczyć, ponieważ nie mogliśmy  doczekać się paczek, byliśmy bardzo ciekawi co znajduje się w środku. Mikołajowi bardzo podobał się nasz krótki występ, toteż zostaliśmy przez niego pochwaleni i obdarowani niespodziankami, które bardzo szybko zostały otwarte.

Jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi i bardzo dziękujemy. Prezenty wszystkim przypadły do gustu.

Dziękujemy również paniom z Samorządu Uczniowskiego, które przyniosły pyszne kakao. Dzień wesołych zabaw dopełnił słodki poczęstunek i miła atmosfera.

Pozdrawiamy.

Tygryski

M. Bilska

• Recytacja Tygrysków

• Witajcie!

Dzisiaj w naszej klasie odbył się Konkurs Recytatorski, na który przygotowaliśmy wierszyki o jesieni i o muchomorku.

Recytowaliśmy różnie, każdy najlepiej jak potrafił. Nasza recytacja bardzo spodobała się Pani Dyrektor Joannie Kleszcz, oraz Pani Wicedyrektor Edycie Rackiej, które zasiadły w Jury, a także Pani Agnieszce Welsz, która nas mocno dopingowała. Jesteśmy dumni z naszych występów.

Za naszą wytrwałość w nauce wierszy i odważne wystąpienie zostaliśmy nagrodzeni dyplomami, oraz słodkim poczęstunkiem, a od Pani Dyrektor Joanny Kleszcz otrzymaliśmy niespodzianki. Pierwszy występ za nami. Przygotowujemy się teraz do kolejnego występu.

Pozdrawiamy. Tygryski.

M. Bilska

• Warsztaty ekologiczne - segreguj odpady!

• W dniach 24 listopada i 1 grudnia odbyły się dla klas II i III warsztaty ekologiczne dotyczące segregacji odpadów.

Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady a następnie samodzielnie wykonywali praktyczne zadania na tablicach magnetycznych. Nabyta wiedza i umiejętności będą pomocne w ochronie środowiska przyrodniczego oraz na pewno przydadzą się w codziennym życiu, zarówno w domach jak i w szkole.

Warsztaty ekologiczne prowadzone były we współpracy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Marta Tylkowska

• Doposażenie szkoły przez firmę Mentor-systemy

• Miło nam poinformować, że w dniu 24.11.2022 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolinie została obdarowana przez firmę Mentor-systemy audiowizualnym monitorem interaktywnym My Board.

Monitor będzie wykorzystywany na lekcjach biologii, co przełoży się na jeszcze ciekawsze lekcje wypełnione zróżnicowanymi ćwiczeniami, symulacjami, filmami oraz grami edukacyjnymi.

Gorące podziękowania składamy również najlepszemu monterowi firmy Mentor Danielowi Kulpie, za szybką i profesjonalną obsługę dotyczącą montażu i udzieleniu instrukcji obsługi monitora Mentor - systemy audiowizualne MyBoard

• SPEKTAKULARNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW ❗

• Dziesięcioro uczniów z Naszej szkoły uczestniczyło w półfinale II Konkursu wiedzy o rybach i rybie w diecie, który odbył się na Wydziale Nauk o Żywieniu i Rybactwa Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Miło jest Nam poinformować, że jako szkoła zajęliśmy I miejsce i... otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 1000 złotych.

Do finału konkursu, który odbędzie 01 grudnia w Wolinie, zakwalifikowali się następujący uczniowie:

- w kategorii klas 4-6: Antoni Stępień kl. 6a,Daniel Stróżek kl. 5b,Hubert Michalczyk kl. 6b.

- w kategorii klas 7-8:Wojciech Ociepa kl.8a,Michał Kierzynkowski kl.7b,Maksymilian Kowalczyk kl. 8a.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą wiedzą o rybach.Udział w półfinale był również okazją do zwiedzenia Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa.

Uczniowie zobaczyli żywe okazy ryb oraz wypreparowane gatunki ryb żyjące w morzach i oceanach.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy❗

• Podziękowanie za udział w ogólnopolskiej akcji "Do hymnu!"

• Szkoła do hymnu 2022

W ramach akcji MEiN zachęcającej przedszkola, szkoły, placówki oświatowe i polonijne do wspólnego odśpiewania hymnu w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o godzinie 11:11 uczestnicy spotkania odśpiewali hymn. W tym roku akcja odbywa się już po raz piąty. Do wspólnego śpiewania hymnu przystąpiło w sumie 4 152 960 uczniów oraz 396 495 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie do akcji zgłosiło się 20 434 szkół z całego kraju.

Udział w akcji „Szkoła do hymnu” zgłosiły także szkoły polskie za granicą. Otrzymaliśmy 359 zgłoszeń ze szkół polonijnych z całego świata, w tym 231 szkół społecznych, 46 szkół przy placówkach dyplomatycznych i 82 szkoły w systemie oświaty kraju zamieszkania.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

Biuro Ministra Ministerstwo Edukacji i Nauki