• Szkolny Konkursu Recytatorski dla klas 4-8 (2023 rok)

• „Niektórzy lubią poezję…”

2 lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Z klas IV – VIII Wzięło w nim udział 7 uczniów, którzy przepięknie wygłaszali przygotowane utwory.

Zanim rozpoczęto część konkursową Szymon Palenica i Jan Urbańczyk z klasy VI A zaprezentowali wiersze pochodzącego z Wolina poety – Pana Krzysztofa Drozda. Był on także fundatorem nagród w naszym konkursie. Wszyscy mogli poznać wiersze Pana Drozda, bowiem w auli znajdowała się wystawa poświęcona twórczości wspomnianego poety.

Uczestników Konkursu Recytatorskiego podzielono na dwie kategorie wiekowe:

• Klasy IV – VI,
            • Klasy VII – VIII.

W skład komisji oceniającej weszły: Pani wicedyrektor – Edyta Racka, Pani Agnieszka Romaniuk i Pani Irena Wolińska.  Jurorzy oceniali prezentacje, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Zanim ogłoszono wyniki konkursu, przedstawicielka jury zaznaczyła, że wybór laureatów nie był łatwym zadaniem, gdyż recytatorzy zaprezentowali różnorodne, dostosowane do ich wieku i bardzo ciekawe utwory literackie.

Laureatami szkolnych eliminacji zostali:

• W kategorii klas IV – VI: I miejsce – Estera Wieszołek z klasy VI A,

II miejsce – Zuzanna Wierzbicka z klasy V A.

• W kategorii klas VII – VII: I miejsce – Julia Drzażdżewska z klasy VIII D.

Jury przyznało także dwa wyróżnienia: dla Zofii Augustajtys z klasy IV A i Szymona Rydza z klasy IV A.

9 lutego zwycięzcy szkolnego konkursu reprezentowali  naszą szkołę w XXX Miejsko-Gminnym Konkursie Recytatorskim o Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie.

W kategorii klas IV – VI Estera Wieszołek zdobyła II miejsce, a Julia Drzażdżewska  - I miejsce w kategorii klas VII – VIII. Laureatki będą reprezentować Publiczną Szkołę Podstawową im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie w powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim w Kamieniu Pomorskim.

Irena Wolińska

• Wycieczka do pizzerii

• Dnia 9 lutego Tygryski świętowały Festiwal Pizzy. W tym celu odbyły wycieczkę do pizzerii, aby skosztować ulubionego przysmaku.

Miały możliwość przypomnienia sobie zasad kulturalnego zachowania się w pizzerii, oraz przy stole podczas posiłku.  Dzieci z ochotą pochłaniały kolejne kawałki pizzy popijając sok jabłkowy.

Mimo, iż Tygryskom sprzyjała luźna atmosfera, a muzyka zachęcała do podrygiwania, nie zapomniały o czarodziejskich słowach wychodząc z pizzerii.

Z pełnymi brzuszkami i w dobrym nastroju Tygryski pożegnały się. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wiele radości, a dzieci w doskonałych humorach wróciły do domu.

M. Bilska

• Antyczne postacie w naszej szkole (2023 r)

• Uczniowie klasy 5c wzięli udział w projekcie historycznym polegającym na wcieleniu się w wybraną postać ze świata starożytnego.

Oprócz przebrania, należało przygotować opowiadane o tej postaci oraz wykonać pracę plastyczną na jej temat.

Podczas prezentacji widzieliśmy: grecką boginię Hestię, Zeusa, Posejdona, Herę i Hadesa.

Gratulacje za odwagę, kreatywność i przygotowanie się do przedstawienia.

• Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 0-3 (2023 rok)

• Tradycją naszej szkoły jest cieszący się niesłabnącą popularnością konkurs  recytatorski.  W  tym roku  do konkursu  przystąpiło  25  uczniów   z klas 0 - III.

Zaprezentowano utwory polskich klasyków, oczywiście nie zabrakło „Kaczki Dziwaczki” Jana Brzechwy, „Zapachu czekolady” Danuty Wawiłow, „Okularów” Juliana Tuwima czy „Przyjęcia” Doroty Gellner. Oprócz powszechnie znanych twórców pojawiły się również interpretacje wierszy Krzysztofa Jerzego Drozda „Jak mówią to słuchaj uważnie”, „Śmiej się, gdy chce Ci się śmiać”, „Kochaj, jak kocha się słońce i deszcz”.

Jury w składzie pani dyrektor Joanna Kleszcz, pani Agnieszka Peplińska – Kot i pani Kamila Felisiak przyznało następujące miejsca:

kategoria  - przedszkole:

1. Iga Góral – klasa 0 „a”
            2. Zuzanna Manke – klasa 0 „b”
            3. Marcelina Szwed – klasa 0 „c”

wyróżnienia:

Nikola Wojtala – klasa 0 „b”

Antoni Jagodziński – klasa 0 „c”

kategoria klasy – I – III:

1. Emilia Kaliciuk – klasa I „b”
            2. Michalina Poronis – klasa II „a”
            3. Antoni Szczeblewski – klasa I „b”

wyróżnienia:

Michał Korczak – klasa I „a”

Ksawery Szubert – klasa II „b”

Michalina Krupa – klasa II „b”.

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom gratulujemy odwagi, ponieważ recytacja to nie tylko zapamiętanie tekstu, ale przede wszystkim własna interpretacja utworu, a to niewątpliwie niełatwa umiejętność.

Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca będą reprezentowali szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim  9 lutego 2023 roku w MDK w Wolinie.

Niezbędne informacje zostaną przekazane w najbliższym czasie.

Magdalena Bilska

Kamila Felisiak

• Bal Przebierańców u Tygrysków

• Bal Przebierańców u Tygrysków rozpoczął się wystrojem sali, oraz  prezentacją strojów.

Wśród balonów i serpentyn tańczyły: Elza, Anna, dinozaur, Pszczółka Maja, Batman, Spider- Man, myszka, ratownik medyczny, żołnierz, a nawet kościotrupia syrenka. Wspaniała atmosfera, oraz ogromna empatia prowadzącego animatora, bańki mydlane, sztuczny śnieg, zabawy i konkursy wypełniły czas balu.

Tygryski bardzo dziękują za mile spędzony czas i czekają na karnawał w przyszłym roku szkolnym.

M. Bilska