• Spotkanie z policjantem - bezpieczeństwo na drodze do szkoły i ze szkoły do domu

          • Dziś dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o właściwym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz o bezpiecznym oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu.

            Policjanci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto nasi goście podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania.

            Wierzymy, że przeprowadzone zajęcia przez specjalistów w dużym stopniu przyczynią się do wzrostu świadomości czym są zachowania ryzykowne i jak dbać o bezpieczeństwo. 👮👮‍♀️🚔

             

            Anna Chłopek

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          •  1 września rozpoczął się oficjalnie nowy rok szkolny. Uczniów zgromadzonych na sali gimnastycznej powitała pani dyrektor Joanna Kleszcz, która życzyła im samych dobrych i bardzo dobrych wyników w nauce.
             
            Po apelu społeczność szkolna przeszła na cmentarz komunalny, by wziąć udział w Apelu Pamięci. Uczciliśmy w ten sposób 83. rocznicę napaści Niemiec na Polskę i wybuch II wojny światowej. Szkolna delegacja złożyla kwaity na symbolicznym grobie polskich żołnierzy poległych w walkach o wolną i niepodległą Ojczyznę. 
             
            Dariusz Felisiak
          • „Pierniki dla Afryki” jadą na Ukrainę!

          • Akcja charytatywna, organizowana przez społeczność naszej szkoły, w tym roku wspiera również uczniów, przedszkolaki i osoby ubogie mieszkające w miejscowościach Dowbysz, Jabłonne (Zelena Dibrova) i Stara Rudnia w obwodzie żytomierskim na Ukrainie.

            Dzięki przedsięwzięciu „Czterolistne koniczyny dla szkoły z Ukrainy!” udało się zebrać fundusze na zakup przyborów szkolnych dla osiemnaściorga dzieci, przybory plastyczne i żywność dla przedszkolaków oraz pięćdziesiąt pakietów żywnościowych dla najuboższych mieszkańców.

            Pomoc żywnościowa zostanie też przeznaczona dla uchodźców wewnętrznych pochodzących z terenów objętych działaniami wojennymi. Łącznie to 1400 kilogramów ładunku, który został już przygotowany do transportu.

            Miejscowości, do których dotrze nasze wsparcie, są zamieszkałe głównie przez ludność polską, która żyje tam od setek lat.

            Transport humanitarny organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wolinie, przy wsparciu pani burmistrz Ewy Grzybowskiej,  Urzędu Miasta Wolina, Parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Wolinie, Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ładzinie oraz społeczności Warnowa, rusza w trasę wczesnym rankiem w piątek 29 sierpnia.

            Do miejscowości Dowbysz powinien dotrzeć w sobotę około południa.

            Dariusz Felisiak

          • Woliński projekt „Morze, nasze morze”

          •  

            „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces” – tak mawiał Henry Ford. W myśl tych słów w Wolinie w dniach 02-09 lipca 2022 r. odbył się projekt wymiany młodzieży polsko-ukraińskiej „Morze, nasze morze”. Został on dofinansowany z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

            Organizatorem projektu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie. Wzięła w nim udział młodzież z Ukrainy, ze szkoły w Łanowcach oraz młodzież ze szkół podstawowych w gminie Wolin. Wspólne działania rozpoczęły się od zajęć integracyjnych, przedstawienia siebie oraz miejsc, z których pochodzili uczestnicy. Głównym tematem wymiany było morze, ponieważ i Polska i Ukraina są krajami położonymi nad morzem.

            Przez cały projekt młodzież przygotowywała wspólny występ przeplatany twórczością marynistyczną poprzez uczestnictwo w warsztatach muzycznych i muzyczno-teatralnych. Oprócz zajęć związanych z występem młodzież uczestniczyła w warsztatach o morzu. Z historią morza i poezją marynistyczną zapoznała się w czasie warsztatów literacko-historycznych.

            Podczas zajęć plastycznych, w grupach międzynarodowych, pod okiem instruktora wykonali mapy Morza Bałtyckiego i Czarnego, pejzaże morskie oraz upominki morskie. Na działania projektowe udaliśmy się także do Szczecina, miasta z portem morskim. Tam udaliśmy się do Muzeum Narodowego, w którym znajdują się artefakty związane z morską historią miasta. Pracownicy naukowi muzeum przygotowali dla nas warsztaty związane z morską historią Szczecina.

            Po zajęciach w muzeum udaliśmy się na spacer po Szczecinie szlakiem marynistycznym. Przewodnikiem była dla nas Ludmiła Kopycińska, przez lata związana ze szczecińskim portem. Naszą wędrówkę zakończyliśmy na Cmentarzu Centralnym przy pomniku poświęconym tym, którzy nie wrócili z morza. W Szczecinie udaliśmy się także na spotkanie z Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty. Przy gmachu kuratorium słowa pozdrowienia skierował wicekurator Jerzy Sołtysiak. Młodzież przedstawiła namiastkę tego, co przygotowywała na występ kończący projekt. Kolejne działania projektowe odbyły się na wyspie Wolin.

            W Lubiniu młodzież uczestniczyła w spotkaniu z rybakiem, który przybliżył trudną, ale również niebezpieczną pracę na morzu. W Świnoujściu, przy latarni, odbyły się warsztaty przybliżające potrzebę pracy latarni morskiej, a w Podziemnym Mieście młodzież zapoznała się z obroną wybrzeża. Na Białej Górze, nad Bałtykiem, w Stacji Monitoringu Środowiska Przyrodniczego UAM, odbyły się warsztaty meteorologiczne i ekologiczne. Podczas projektu nie zabrakło również zajęć sportowych i integracyjnych, m.in. gra miejska, gry zespołowe, a każdego dnia na wolińskich Błoniach odbywało się spotkanie z miejscową społecznością.

            Na zakończenie projektu odbyła się Gala Finałowa z koncertem twórczości marynistycznej. Uczniowie przedstawili przygotowany podczas warsztatów program słowno-muzyczny. Odbył się on w Kolegiacie pw. Św. Mikołaja w Wolinie. Na występ przybyła społeczność lokalna oraz zaproszeni goście: Henryk Kołodziej - Konsul Honorowy Ukrainy, Jarosław Mikołajczy - zastępca Burmistrza Wolina, dyrektorzy szkół i placówek kultury, ks.  Rusłan Marciszak - proboszcz parafii greckokatolickiej św. Jozafata Kuncewicza w Stargardzie oraz ks. kan. Leszek Konieczny - proboszcz wolińskiej parafii. Poza przygotowanym wspólnie programem marynistycznym młodzież ukraińska wraz z opiekunami przygotowała program artystyczny dedykowany walczącej Ukrainie. Po występach były łzy wzruszeń i radości oraz słowa podziękowań i życzeń.

            Serdecznie dziękujemy Polsko-Ukraińskiej Radzie Wymiany Młodzieży, Ministerstwu Edukacji i Nauki oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji za to, że dzięki nim była możliwość realizacji wolińskiego projektu.

            Ks. Marcin Miczkuła

          • Projekt edukacyjny „Tradycyjny Sad”

          • „TRADYCYJNY SAD” to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.

            Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych na ogólnodostępnym terenie. Zespół w składzie: Weronika Michalak, Lena Drzewińska, Karolina Stelmachowicz, Filip Dziemidowicz, Julia Krużyńska i Michał Romaniuk wygrał konkurs i założył sad przy kościele św. Stanisława.

            Sad prowadzony jest w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin, który ogranicza negatywny wpływ upraw na środowisko. Aby zapromować nasze działania w szkole rozwieszone zostały plakaty i odbyło się spotkanie dla rodziców.

            Nauczyciele humaniści

          • Pożegnanie absolwentów 2022 r.

          • „Niech te chwile będą warte wspomnień”

             

            To motyw przewodni uroczystości pożegnania absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie. W czwartkowe południe odświętnie ubrani ósmoklasiści już po raz ostatni przestąpili próg naszej szkoły. W pięknej scenerii sali gimnastycznej zebrali się dostojni goście: Burmistrz Wolina – pani Ewa Grzybowska, jej zastępca pan Jarosław Mikołajczyk, Przewodnicząca Komisji Oświaty – pani Elżbieta Mikołajczyk, Dyrektor Gminnego Biura Administracji Szkół – pani Sylwia Tomków, a także Ksiądz Proboszcz – Leszek Konieczny i przedstawiciel Rady Rodziców – pani Agnieszka Szada – Borzyszkowska. Powitano również nauczycieli, licznie przybyłych rodziców i oczywiście najważniejsze osoby tego dnia – naszych ósmoklasistów.

                        Po pięknym i pełnym wzruszeń przemówieniu Pani Dyrektor Joanny Kleszcz głos zabrała pani Burmistrz, która wręczyła nagrodę najlepszemu absolwentowi -  Juliannie  Kaliciuk – uczennicy klasy 8c, która uzyskała średnią ocen 5,35 i ma zachowanie wzorowe.

             Po wpisaniu się prymusa do Złotej Księgi swoje nagrody i świadectwa odebrali ci uczniowie, którzy na koniec uzyskali średnie ocen minimum 4,75 i mieli zachowanie wzorowe lub bardzo dobre. Oni również złożyli swoje podpisy w Złotej Księdze Absolwenta.

            Po uhonorowaniu najlepszych nagrodami książkowymi i w formie stypendiów przyszedł czas na wyróżnienia i dyplomy za wszelką działalność mającą na celu promowanie naszej szkoły we wszelkiego rodzaju konkursach i imprezach sportowych.

            Były podziękowania dla nauczycieli z symboliczną wiązanką kwiatów złożoną na ręce Pani Dyrektor, podziękowania dla rodziców za pracę społeczną na rzecz małych społeczności klasowych i szkoły, a także przekazanie przez absolwentów pamiątkowego tablo, które już na stałe wpisało się w tradycję naszej placówki.

            Uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły zakończyło oficjalne uroczystości pożegnania absolwentów.

            Miłym akcentem na koniec było pożegnanie przez młodszych kolegów z klas siódmych, którzy przygotowali dla ósmoklasistów ordery.

            Spotkania z wychowawcami, życzenia i podziękowania zakończyły ten cudowny, ostatni dzień szkoły, który z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

             

            A. Rybacka

             

             

          • Finał Wojewódzki w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej

          • Po ukazaniu się pełnego komunikatu Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców – Goleniów – 07.06.2022r. przedstawiamy wyniki reprezentacji naszej szkoły:

            3 miejsce i brązowy medal Kevin Kućko 300m,

            4 miejsce sztafeta chłopców 4x100m w składzie: Marcin Buszyński, Kevin Kućko, Borys Roszak, Piotr Kołakowski,

            5 miejsce sztafeta dziewcząt 4x100m w składzie: Klaudia Krzewińska, Hania Białek, Estera Kubisiak, Maja Kucharczyk,

            9 miejsce Maja Kucharczyk bieg na 100m,

            9 miejsce Karolina Stelmachowicz pchnięcie kulą 3kg,

            10 miejsce Kacper Kwaśniewski pchnięcie kulą 5kg.

             

            Gratulujemy wszystkim lekkoatletom!

            Zespół nauczycieli WF

             

          • Wycieczka do Szczecina

          • 13 czerwca 2022 r. klasy: IVb, Va, VIa wybrały się na wycieczkę integracyjną do Szczecina.

            Pierwszym punktem programu było obejrzenie filmu pt. ''Za duży na bajki''. Następnie udaliśmy się do parku trampolin i na wspólny posiłek. Był to fantastyczny dzień pełen radosnych, pozytywnych wrażeń, a także zawiązywania się nowych przyjaźni międzyklasowych!

            Wychowawcy klas

            IV b, Va, VIa

          • Koncert polsko-ukraiński

          • W lipcu w naszej szkole odbywał się projekt "Morze, nasze morze" o numerze UKR/2022/U/0091. Efektem projektu był koncert polsko-ukraiński. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

            Projekt był dofinansowany z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Serdecznie dziękujemy za dofinansowanie projektu.

            wysłuchaj koncertu -->> Koncert_Morze__nasze_morze.wav

          • Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Czwórboju LA

          • 14 czerwca 2022r. na stadionie w Wolinie odbyły się ostatnie zawody z Kalendarza Imprez Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Kamieńskiego w ramach Igrzysk Dzieci.

            Uczniowie wykazali się swoją sprawnością w czwórboju, na który składały się 4 konkurencje lekkoatletyczne: 60m, skok w dal, rzut piłką palantową, 600m dziewczęta, 1000m chłopcy. Drużyna liczyła 6 zawodników. Na koniec zawodów trzy pierwsze miejsca w konkurencjach indywidualnych nagrodzone zostały medalami, zaś w klasyfikacji drużynowej pucharami.

            I miejsce drużynowo:  Laura Znyk, Krzysia Pietruszewska, Maja Białek, Larysa Sumera, Agata Bogdanowicz, Julia Poronis

            I miejsce drużynowo:  Piotr Kołakowski, Aleks Leszkiewicz, Pascal Bąk, Ksawery Berdychowski, Kacper Kalisty, Mateusz Jakimiak

            Gratulujemy!

            Zespół nauczycieli WF

          • Przedsiębiorczość w edukacji wczesnoszkolnej cz.2

          • Kolejna grupa uczniów z poziomu edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyła w warsztatach organizowanych w ramach projektu edukacyjnego "Skąd się biorą pieniądze? - edycja II".

            Dzieci z olbrzymią świadomością posługują się terminami: przedsiębiorczość, biznesplan i NBP

             

            Anna Chłopek

          • Warsztaty dotyczące przedsiębiorczości

          • W ramach realizacji programu edukacyjnego "Skąd się biorą pieniądze? - edycja II" realizowanego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim ruszył cykl warsztatów dla dzieci z poziomu edukacji wczesnoszkolnej, w czasie którego najmłodsi zostają wprowadzeni w wiedzę dotyczącą przedsiębiorczości.

             

            Anna Chłopek

          • DORADZTWO ZAWODOWE

          • W ramach projektu edukacyjnego "Skąd się biorą pieniądze? - edycja II" realizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wolinie we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, uczniowie przystąpili do cyklu szkoleń i warsztatów z ekspertem panią Lillą Misztelą członkiem prestiżowego Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych w Warszawie.

             

            Anna Chłopek

          • Projekt edukacyjny „Tradycyjny Sad”

          • „TRADYCYJNY SAD” to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych na ogólnodostępnym terenie. Zespół w składzie: Weronika Michalak, Lena Drzewińska, Karolina Stelmachowicz, Filip Dziemidowicz, Julia Krużyńska i Michał Romaniuk wygrał konkurs i założył sad przy kościele św. Stanisława.

            Sad prowadzony jest w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin, który ogranicza negatywny wpływ upraw na środowisko. Aby zapromować nasze działania w szkole rozwieszone zostały plakaty i odbyło się spotkanie dla rodziców.

            Nauczyciele humaniści

          • ​​​​​​​Protokół Jury Konkursu KONKURSU O ŚW. IGNACYM LOYOLI

          •  

            Na konkurs wpłynęły 384 prace, które zostały podzielone na siedem kategorii konkursowych.

            W konkursie wzięło udział ponad 100 szkół, przedszkoli i placówek kulturalno-oświatowych. Opiekę nad uczniami podjęło ponad 100 nauczycieli.

            Oprócz prac z Polski, wpłynęły prace z 18 krajów: Boliwia, Chorwacja, Czechy, Etiopia, Filipiny, Francja, Indie, Irlandia, Kazachstan, Kirgistan, Litwa, Myanmar, Niemcy, Norwegia, Rwanda, Ukraina, Węgry, Włochy.

            Patronat nad wydarzeniem objęli: Pan Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki, Pan Janusz Kotański, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej, Pani Magdalena Zarębska-Kulesza, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Jego Ekscelencja Ks. Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, O. Zbigniew Leczkowski SJ, Przełożony Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego.

            Patronat medialny nad konkursem objęli: Mały Gość Niedzielny, Radio Plus Szczecin, Niedziela z dodatkiem Kościół nad Odrą i Bałtykiem.

            Dnia 26 lipca 2022 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w składzie:

            dr hab. Bożena Kuklińska prof. KUL, Katedra Badań nad Sztuką od Starożytności do Współczesności, Instytut Nauk o Sztuce, Wydział Nauk Humanistycznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

            Magdalena Stróżek, plastyk, historyk sztuki.

            ks. dr hab. Grzegorz Wejman, prof. US, Katedra Historii Kościoła, Wydział Teologiczny, Uniwersytet Szczeciński

            o. Wojciech Żmudziński SJ, socjusz przełożonego Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego.

            Posiedzenie odbyło się w formie telekonferencji. Wszystkie prace nawiązywały do tematu, wykazywały wielki kunszt i zaangażowanie autorów. Po obradach komisja ustaliła następujące wyniki:

            Kategoria A:

            1.  AGUSTIINA NORIEGA CALLISAYA, FEPPA SAN CALIXTO, BOLIWIA
            2. Helena Wójciak, SP 3 Rabka-Zdrój.
            3. Clare Ihgee, MCA Myanmar

            Wyróżnienia:

            Shivane K., Lav Indie

            Iga Bogusz, PM 29 Olsztyn

            Lilianna Puwał, Norwegia

            Elena Matekov, Przedszkole Bregunica Chorwacja

            Kategoria B:

            1. AMELIJA BARONAITĖ, ŠIAULIŲ JĖZUITŲ MOKYKLA, LITWA
            2. ANABELLA ESPRELLA SALTA, FEPPA SAN CALIXTO, BOLIWIA
            3. Jakub Ikwanty, ZSP Dys

            Wyróżnienia:

            Maria Ozga, SP 39 Gdynia

            DARIO AGRAMONT ERGUETA, FEPPA SAN CALIXTO, BOLIWIA

            Eliza Żarnowska, SP 159 Kraków

            Carlos Ignacio Zegarra Azad, FEPPA SAN CALIXTO, BOLIWIA

            Kategoria C:

            1. Blanka Inglot, SP 2 Głogów Małopolski
            2. Liliana Łuniewska, SP 1 Milanówek

            Genina Fatima, MCA Myanmar

            1. Ema Civaite, ŠIAULIŲ JĖZUITŲ MOKYKLA, Litwa

            Wyróżnienia:

            Alicja Rot, SP 52 Gdańsk

            FERNADA MERCADO, FEPPA SAN CALIXTO, BOLIWIA

            Wiktoria Szachnowska, SPI Inowrocław

            Paulina Gawron, SP 2 Głogów Małopolski

            Hanna Kiss, Svetis Hungary

            SAULĖJA KRIŠČIOKAITĖ, ŠIAULIŲ JĖZUITŲ MOKYKLA, Litwa

            Kategoria D:

            1. Elizabeth Simone Requioma, Sacred Heart School - Ateneo de Cebu, Filipiny
            2. Monika Szklarska, SP 53 Częstochowa
            3. Aleksander Vieuxmaire, NSP 47 Primus Warszawa

            Wyróżnienia:

            Lena Andryszczyk, SP 44 Szczecin

            ANDREAS CHICATASUTMOLLER, FEPPA SAN CALIXTO, BOLIWIA

            Krzysztof Lisiak, SP 3 Mysłowice

            Nadia Dąbrowska, SP 58, Łódź

            Joseph P. Lav Indie

            Marta Sapis, SP 53 Częstochowa

            Oliwia Wojciechowska, SP 53 Częstochowa

            Ariana Riznyk, SP Łaniowce, Ukraina

            Kategoria E:

            1. Julia Kasprzykowska, LO im. Kopernika Tarnobrzeg
            2. Jessica Joy, Indie

            Fernanda Caceres, FEPPA SAN CALIXTO, BOLIWIA

            1. Olga Szmiłyk, PSP 55 Łódź

            Wyróżnienia:

            Monika Bloch, SP Palotti, Lublin

            Zofia Mydłowska, SP Żerniki Wrocławskie

            Roger X., Lav Indie

            Paweł Wtykło, SP Głogów Małopolski

            Kategoria F:

            1. Aaron Alejandro Philco Millan, FEPPA SAN CALIXTO, BOLIWIA

            Joaquin Alberto Schiappapietra Villca, FEPPA SAN CALIXTO, BOLIWIA

            1. Carla Elizabeth Vaidivia, FEPPA SAN CALIXTO, BOLIWIA

            Kragaitės Pijos, Gimnazjum Šiauliai Simonas Daukanto, Litwa

            1. Egle Liseckaite, Sauletekio gymnasium Siauliai, Litwa

            Vanesa Stulgyte, Sauletekio gymnasium Siauliai, Litwa

            Wyróżnienia:

            EPHREM IDOSSA BELINA, Etiopia

            Andrea Vychodilová, Církevní střední zdravotnická škola Brno, Czechy

            KEVIN GATSINZI, Ecole des Sciences Louis de Montfort de Nyanza, RWANDA

            Julia Żukowska, ZS Suchowola

            URTE KRUSINSKYTE, Siauliui Julians Janonio Gimnazija Litwa

            Kategoria G:

            1. Mateusz Pietrzak, ZNPO Częstochowa
            2. Julia Kurasz, ZSS im. Unicef Rzeszów
            3. Julia Pasemko, ZNPO Częstochowa

            Maja Pasemko, ZNPO Częstochowa

            Wyróżnienia:

            MUHIRWA Justin, St. Ignatius Kigali Rwanda

            Oliwia Rymkiewicz, ZSS 1 Zielona Góra

            Rafał Zieliński, SOSW Nowogard

             

            Nagroda O. Zbigniewa Leczkowskiego SJ, Przełożonego Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego:

            Elizabeth Simone Requioma, Sacred Heart School - Ateneo de Cebu, Filipiny

            Wyróżnienia O. Zbigniewa Leczkowskiego SJ, Przełożonego Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego:

            Lena Andryszczyk, SP 44 Szczecin

            Eric Tashbulatov, PSKO Odrodzenie Biszkek, Kirgistan

            Nagroda Pani Ewy Grzybowskiej, Burmistrza Wolina:

            Andżelika Szubarga, PSP Koniewo

            Nagroda Ks. Kan. Leszka Koniecznego, proboszcza parafii pw. Św. Mikołaja w Wolinie:

            Carmen Mencarini, Perrugia, Włochy

            Nagroda Pani Joanny Kleszcz, dyrektora PSP w Wolinie

            WADIM KULBACH, Kamyszenka, Kazachstan

            Nagroda Pani Agnieszki Peplińskiej-Kot, dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Wolin

            Maja Rosprzak, SP 4 Mikołów

             

            Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy wszystkim duszpasterzom, nauczycielom i rodzicom za pomoc uczniom w przygotowaniu prac.

            Kliknij w link i zobacz galerię prac konkursowych/photos/?photo=album&gallery=793

             

            Drodzy Uczestnicy międzynarodowego konkursu plastycznego, który z okazji Roku Ignacjańskiego nosił tytuł „Św. Ignacy Loyola oczami dzieci i młodzieży”.

            Od 16 maja 2021 do 31 lipca 2022 upamiętnialiśmy na całym świecie 500-lecie nawrócenia Założyciela zakonu, do którego dzisiaj należy ponad 14 tysiący mężczyzn gotowych naśladować św. Ignacego kochając i służąc ludziom na większą chwałę Bożą. Jestem Wam bardzo wdzięczny, że uczciliście tę wybitną postać w tak piękny, twórczy sposób.

            Gratuluję tym, których prace zostały nagrodzone i zachęcam Was wszystkich, abyście nadal rozwijali talenty, jakie otrzymaliście od Boga. Niech św. Ignacy dalej Was inspiruje i wstawia się za Wami.

            Słowa szczególnej wdzięczności kieruję do organizatorów konkursu z Księdzem Marcinem Miczkułą na czele. Sprawiliście jezuitom wielką niespodziankę, promując wśród dzieci i młodzieży naszego Ojca Założyciela i dostarczając nam niezapomnianych wrażeń artystycznych.

            Dziękuję i z serca błogosławię

            o.Zbigniew Leczkowski

            SJProwincjał