• Warsztaty historyczne „Wolin w dobie średniowiecza”

          • Uczniowie czwartych klas w dniach 5-6 maja 2022 roku uczestniczyli w XV warsztatach polsko-niemieckich w ramach projektu Unii Europejskiej Interreg.

            Warsztaty historyczne p.t. „Wolin w dobie średniowiecza” odbyły się w Centrum Słowian i Wikingów. Celem projektu była integracja uczniów polskich i niemieckich oraz poznanie rzemiosła średniowiecznego Wolina.

            Uczniowie sami próbowali wykonywać wyroby z wełny, gliny i cyny. Ponadto pomagali w wyrobie podpłomyków, uczyli się strzelania z łuku oraz poznali średniowieczne instrumenty muzyczne. Nasi uczniowie wspólnie z uczniami OREW Ostromice tworzyli średniowieczne wyroby rzemieślnicze.

            Atmosfera była radosna i swobodna, czego dopełnieniem była wspólna zabawa taneczno-muzyczna.

             

            Marta Tylkowska

          • „Laboratoria przyszłości”

          •  

             „Laboratoria przyszłości” to program rządowy, w ramach którego Gmina Wolin otrzymała wsparcie finansowe. Dla naszej szkoły została przeznaczona kwota 116 700,00.

            Dyrektor szkoły z upoważnienia Burmistrza podjął czynności związane z zakupami wyposażenia szkoły w ramach uzyskanego wsparcia finansowego na realizację inwestycyjnych zadań jednostki samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury.

            Dzięki temu wsparciu zakupiono zarówno niezbędne akcesoria do realizacji zadań szkoły, jak mikroskop, tablice, pracownie robótek ręcznych, drukarkę 3D wraz z akcesoriami, roboty edukacyjne, klocki do samodzielnej konstrukcji, kamerę cyfrową GoPro wraz z akcesoriami, zestawy konstrukcyjne – klasowa fizyka i fizyczne stacje doświadczalne, poprzez kuchenkę elektryczną, wagę spożywczą, aż po sprzęt kuchenny: opiekacz, blender, mikser, żelazko, czy patelnie.

            Ta inicjatywa edukacyjna, za którą odpowiedzialne jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, z pewnością unowocześni naszą szkołę tak, by zajęcia w niej prowadzone były angażujące i ciekawe dla uczniów, a lekcje pomogą im w odkrywaniu talentów.

            Agnieszka Rybacka

          • Spotkanie z powstańcem warszawskim panem Zbigniewem Grochowskim

          • 5 maja 2022 roku uczniowie klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z uczestniem powstania warszawskiego, członkiem Szarych Szeregów - panem Zbigniewem Grochowskim. 

            Zbigniew Grochowski urodził się w 1926 roku w Lublinie. Z rodzicami zamieszkał najpierw w Brześciu nad Bugiem, a w 1940 roku w Warszawie. 

            Pan Zbigniew w czasie okupacji zajmował się małym sabotażem, uczęszczał na tajne komplety, a podczas powstania warszawskiego był fotografem powstańczym. Robił zdjęcia żołnierzom, sanitariuszkom, dokumentował niemieckie zbrodnie wojnenne. 

            - Pierwszy miesiąc Powstania Warszawskiego spędził na Starym Mieście przy ulicy Sapieżyńskiej 10, pod przybranym nazwiskiem Stefan Zabłocki. Po upadku Starówki, wraz z ewakuowaną ludnością cywilną, trafił z matką i bratem do obozu przejściowego Dulag 121 w Pruszkowie, a następnie w głąb Rzeszy, na roboty do niemieckiego gospodarstwa rolnego - czytamy na stronie www.1944.pl

            Po upadku powstania pan Zbigniew trafił do obozu Durchgangslager Wittenberge Pdm. nad Elbą.

            Od początku lat pięćdziesiątych pan Zbigniew mieszka w Legnicy. Chętnie bierze udział w spotknaiach z dziećmi i młodzieżą, opowiada o swoim życiu, o historii. W tym roku wziął udział w VI Wakacjach dla Bohatera   zorganizowanych przez stowarzyszenie Paczka dla Bohatera

             

            O życiu i działalności pana Zbigniewa można przeczytać więcej na stronach:

            www.1944.pl

            legnica.naszemiasto.pl

            Dariusz Felisiak

             

            Nowa galeria Zdjęcia ze spotkania z powstańcem warszawskim panem Zbigniewem Grochowskim, 5 maja 2022 r., Międzyzdroje została dodana do albumu fotograficznego

          • Wycieczka do Muzeum Regionalnego

          • Piękna pogoda zachęciła najmłodszych przedszkolaków do  spaceru po Wolinie. „Tygryski” odwiedziły Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego.

            Z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści pani przewodniczki, która opowiadała o wczesnośredniowiecznym mieście. Dzieci podziwiały wystawę ukazującą życie mieszkańców w pradawnym Wolinie. 

            Otrzymały pamiątkowe mapki, na których mogły zrobić pieczątki Światowida - bożka dawnych plemion słowiańskich, które zamieszkiwały te tereny. Zmęczone zwiedzaniem „Tygryski” odpoczywały w lodziarni smakując pyszne lody, następnie spędziły czas na zabawie na placu zabaw.

            M. Bilska

             

          • Kultura rycerska na lekcji historii

          • Uczniowie klasy 5a realizowali metodą projektu temat średniowiecznej kultury rycerskiej. 

            Młodzi historycy wykonali m.in. makietę zamku, przygotowali inscenizację pasowania na rycerza, pojedynku wojowników na turnieju rycerskim, scenę polowania i uczty. 

            Narratorzy opowiadali o rycerskich obyczajach, o uzbrojeniu, o paziach, giermkach, o fortyfikacjach zamków.

            Dariusz Felisiak

          • EKOLOGICZNE POTYCZKI WŚRÓD PRZEDSZKOLAKÓW

          • W dniu 22.04.2022 z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi 5 i 6 latki z Miejskiego Przedszkola „Kraina Uśmiechu” oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej im. B. Krzywoustego wzięły udział w zorganizowanej przez nauczycieli i pracowników szkoły uroczystości.

            Cała impreza rozpoczęła się przedstawieniem, w którym wystąpili nauczyciele, rodzice oraz dzieci. Po obejrzeniu występu, dzieci miały okazję zmierzyć się w różnych konkurencjach takich jak segregowanie śmieci, rozwiązywanie zagadek czy budowanie zamku z odpadków. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę i obiecały, że wspólnie będą dbać o naszą planetę. Wszystkie drużyny spisały się na medal i otrzymały cudowne nagrody.

            Na zakończenie uroczystości odbyło się podsumowanie i wyłonienie zwycięzców w objętym honorowym patronatem konkursie plastycznym pt.: „Wolin z recyklingu”

            Laureaci:

            I miejsce- Aleksander Boruch, lat 6- grupa Fajniaki

            II miejsce- Zofia Szcześniak, lat 6- grupa Fajniaki

            III miejsce- Zuzanna Dziemidowicz, lat 5- grupa Słoneczka

             

            Katarzyna Niewinczany

             

                       

          • Zofia i Stefan Stankiewiczowie - wolińscy żołnierze Armii Krajowej

          • W lutym tego roku obchodziliśmy 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej. Kancelaria Sejmu RP w ramach projektu edukacyjnego i obywatelskiego Sejm Dzieci i Młodzieży zaprosiła nas do upamiętnienia żołnierza AK związanego z naszym regionem i zapoznania się z jego ideałami, które przetrwały do dziś.

            W związku z tym, że jesteśmy uczennicami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie postanowiłyśmy upamiętnić Zofię i Stefana Stankiewiczów, żołnierzy AK.

            Pani Zofia urodziła się 13.12.1924 r. w Łoniowej, następnie w czasie wojny w kwietniu 1941 r. złożyła przysięgę w Związku Walki Zbrojnej, który to został przemianowany na Armię Krajową. Służyła w placówce oddziału „Danuta” w powiecie brzeskim jako łączniczka „Lilka”. Pan Stefan urodził się 13.08.1916 r. w Brzostku. Służył w wojsku już przed wojną jako oficer. Po walkach w 1939 r. o Warszawę udał się pieszo do Tarnowa, gdzie mieszkali rodzice. Po rozpoczęciu poszukiwań przez okupantów polskich oficerów, był zmuszony zmienić nazwisko i w ten sposób walczyć w armii podziemnej o wolność kraju wpierw w ZWZ a później w AK. Zamieszkał w Łoniowej, w domu wujka pani Zofii. Tam się poznali, a później po wojnie założyli rodzinę i zamieszkali w Wolinie. Zapisali się w historii Wolina jako wspaniali ludzie, a dowodem tego jest uhonorowanie pani Zofii tytułem Honorowego Obywatela Gminy Wolin. Pan Stefan zmarł w 2002 r, a pani Zofia w 2013 r.

            Po zapoznaniu się z historią życia tego małżeństwa można powiedzieć, że ideały, którymi kierowali się w życiu były takie, jak dewiza Wojska Polskiego: Bóg, Honor i Ojczyzna. Bóg: byli osobami szczególnie oddanymi Panu Bogu, pan Stefan witał bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Wolinie w 1952 r., natomiast pani Zofia prowadziła koła różańcowe i angażowała się przy parafii. Przede wszystkim jednak żyli na co dzień życiem sakramentalnym. Honor: w swoim życiu byli odważni i odpowiedzialni wobec rodziny, przyjaciół i znajomych, budując wiele ciepłych relacji, chociażby z Alpha Oumaru Konare, który zamieszkiwał u nich w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, a następnie był prezydentem Mali w latach 1992-2002. Ojczyzna: liczną rodzinę (dziewięcioro dzieci własnych i troje przysposobionych) wychowywali w duchu patriotycznym.

            Dla nas, młodych ludzi, potrzeba częstego spoglądania na autorytety i naśladowania ich ideałów. Niech w naszym życiu i naszych rówieśników też będą ważne słowa dewizy: Bóg, Honor i Ojczyzna.

             

            Julia Krużyńska i Weronika Michalak,

            kl. VIII, PSP w Wolinie

          • Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych 2022

          • 12 kwietnia w Dziwnowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

            Naszą Szkołę godnie reprezentowali:

            Klasy III-IV:

            Nikola Góral, Liliana Leszczyńska, Michalina Jakimiak, Zuzanna Wierzbicka, rezerwa Lena Nowak

            Gracjan Brzezicki, Daniel Stróżek, Dawid Tołstyko, Tymon Bieruta, rezerwa Oliwier Matysiak

            Klasy V-VI:

            Krzysztofa Pietruszewska, Maja Białek, Julia Poronis, Larysa Sumera

            Ksawery Berdychowski, Mateusz Jakimiak, Szymon Palenica, Marcel Dyzma, rezerwa Antoni Stępień

            Klasy VII-VIII:

            Maja Kucharczyk, Estera Kubisiak, Hanna Białek, Klaudia Krzewińska, rezerwa Julia Krużyńska

            Kevin Kućko, Borys Roszak, Filip Dziemidowicz, Marcin Buszyński, rezerwa Kacper Żuchowski

             

            Wyniki biegów indywidualnych:

            1 miejsce kategoria dziewczęta klasy III-IV Liliana Leszczyńska

            3 miejsce kategoria dziewczęta klasy III-IV Michalina Jakimiak

            1 miejsce kategoria chłopcy klasy III-IV Gracjan Brzezicki

            3 miejsce kategoria chłopcy klasy III-IV Daniel Stróżek

            3 miejsce kategoria chłopcy klasy V-VI Ksawery Berdychowski

            1 miejsce kategoria dziewczęta klasy VII-VIII Maja Kucharczyk

             

            Wyniki drużynowe rocznik 2011 i młodsi oraz rocznik 2009-2010, kategoria dziewcząt:

            I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie

            Wyniki drużynowe rocznik 20011 i młodsi oraz rocznik 2009-2010, kategoria chłopców:

            I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie

            Wyniki drużynowe rocznik 2007-2008, kategoria dziewcząt:

            I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie

            Wyniki drużynowe rocznik 2007-2008, kategoria chłopców:

            II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie

             

            Tym samym, 3 drużyny z naszej szkoły uzyskały awans i będą reprezentowały powiat kamieński w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 22 kwietnia w Gryfinie.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach wojewódzkich!

            Nauczyciele wychowania fizycznego

          • Tygryski zakładają zdrowy ogródek klasowy

          • Tygryski kontynuują program „Zdrowe zęby mamy marchewkę zajadamy”.

            Zdrowe zęby to nie tylko ich regularne szczotkowanie, ale również zdrowe odżywianie, dlatego Tygryski postanowiły zadbać o to, aby wszyscy zdrowo się odżywiali. Założyły ogródek klasowy. Posadziły cebulkę na szczypiorek, zasiały owies i rzeżuchę. Z wielkim zainteresowaniem wykonywały czynności związane z powstaniem ogródka. Z uwagą sypały ziemię do doniczek, kolejno wkładały cebulki, a następnie je podlewały. Wykonały również „cebulkową” pracę plastyczną i ozdobiły nią klasę.

            Teraz z niecierpliwością czekają na pierwsze „plony”.

            M. Bilska

             

          • Warsztaty profilaktyczne „Debata”

          • W dniach 11 i 14.03.2022r. w klasach V i VI odbyły się warsztaty profilaktyczne „Debata” prowadzone przez p. Tatianę Duklas.

            Warsztaty zorganizowała pedagog Krystyna Szyszko dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wolinie. Był to program profilaktyki uzależnień, w którym szczególnie zwrócono uwagę na zapobieganie przedwczesnej inicjacji alkoholowej
            i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postaw abstynenckich.

            Cele programu było:

            – Promowanie postawy trzeźwości,

            – Kształtowanie prawidłowych przekonań normatywnych dotyczących picia alkoholu, uświadamianie szkodliwości alkoholu na zdrowie i życie człowieka,

            – Kształtowanie systemu wartości,

            – Uświadomienie natychmiastowych i odroczonych konsekwencji używania środków psychoaktywnych,

            – Wspólne tworzenie opisowej definicji pojęcia „uzależnienie”,

            –Ukazywanie wpływu uzależnienia na zmianę zachowań człowieka.

            Podczas warsztatów uczniowie pracowali metodami aktywnymi (burza mózgów, praca w grupach). Program jest rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i nastawiony jest przede wszystkim na opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród nastolatków, co ma ich chronić przed negatywnymi konsekwencjami picia alkoholu i rozwojem innych zachowań ryzykownych.

             

            Pedagog szkolny

            Krystyna Szyszko

          • Święto Kobiet u Tygrysków

          • Dzisiaj w dniu 8 marca Tygryski świętowały Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali dla dziewczynek  laurkę czerwone serce, wręczyli upominki, oraz kwiatkowy wianek, a także zaprosili do wspólnej zabawy i tańców.

            Dziewczynki z radością podziękowały chłopcom za życzenia oglądając niespodzianki. Czas upłynął w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku i dźwiękach muzyki.

            Magdalena Bilska

          • Zbiórka artykułów szkolnych dla uczniów z Ukrainy

          • Kochani!!!!!!

            Kolejny raz, okazaliście jak Wielkie i Dobre Macie Serca ❤️ ... Ogrom darów przerósł nasze najśmielsze oczekiwania ....

            Kolejny już raz Wielkie dzięki i ukłony w stronę Naszych Cudownych Dzieci i ich Rodziców.... Bo to dzięki Wam, Wasi Koledzy z Ukrainy może choć przez chwilę zapomną o tym, co Je spotkało....

            Jesteście Cudowni....

             

            Iwona Wierzbicka

            opiekunka szkolnego wolontariatu

          • Szkoły Gminy Wolin solidarne z Ukrainą

          • Gmina Wolin we współpracy ze wszystkimi szkołami i parafią pw. Św. Mikołaja Biskupa przygotowała cykl widokówek "Pejzaże Ukrainy".

            Uczniowie wszystkich szkół działających na terenie Gminy Wolin: Przedszkola Miejskiego w Wolinie "Krainy Uśmiechu", Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu, Publicznej Szkoły Podstawowej w Koniewie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Troszynie, Społecznej Szkoły Podstawowej w Ładzinie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie oraz Szkół św. Ottona z Bambergu w Wolinie przygotowali w dowolnej technice ilustracje przedstawiające szesnaście największych miast Ukrainy pod względem ludności.

            Ilustracje te zostały wydane w formie widokówek. Dochód uzyskany ze sprzedaży kartek zostanie przekazany dla gminnego programu pomocy uchodźcom z Ukrainy. Jako, że jest to akcja charytatywna nie podajemy konkretnej ceny kartki, sugerujemy jednak, aby kwota wynosiła około 5 zł. Kartki pojedynczo można będzie kupić w naszej szkole.

            Komplet kartek będzie można nabyć jedynie w wolińskiej bibliotece. Już teraz dziękujemy wszystkim Uczniom-Artystom za udział w tej akcji charytatywnej i zapraszamy wszystkich uczniom naszej szkoły do wsparcia tejże akcji.

             

            nauczyciele humaniści

          • „Niektórzy lubią poezję…”

          • W naszej szkole jest ich całkiem sporo. Tydzień temu 17 lutego 2022 r. odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego. Jedenaścioro uczniów rywalizowało ze sobą w kategoriach klas IV – VI i VII - VIII

            W kategorii klas młodszych laureatami zostali:

            1. Estera Wieszołek z kl. 5 A
            2. Zuzanna Wierzbica z kl. 4 A
            3. Daniel Stróżek z kl. 4 B

            W kategorii klas starszych zwycięzcami zostały:

            1. Julia Szczeblewska z kl. 8 C
            2. Klementyna Felisiak z kl. 8 A
            3. Hanna Stróżek z kl. 7 D

            24 lutego 2022 r. zwycięzcy szkolnych eliminacji reprezentowali naszą szkołę w XXIX Miejsko-Gminnym Konkursie Recytatorskim o Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie, który miał miejsce w siedzibie Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji.

            Miło nam poinformować, że w kategorii klas IV –VI zwyciężyła Estera Wieszołek, a Zuzanna Wierzbicka zdobyła III. miejsce. W kategorii klas starszych II. miejsce uzyskała Julia Szczeblewska.

            Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w Powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w dniu 19.03.2022 r. w Kamieńskim Domu Kultury w Kamieniu Pomorskim.

            Nauczyciele poloniści

          • Szkolny Konkurs Recytatorski 2022 r. w klasach 0-3

          • Czy poezja może zachwycać?  Słowa Witolda Gombrowicza: „Wielka poezja, będąc wielką i będąc poezją, nie może nie zachwycać nas, a więc zachwyca”.  

            Dzisiaj w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, podczas którego mieliśmy możliwość zachwycać się poezją. Oprócz doboru tekstów, zachwyciły nas również przepiękne interpretacje naszych uczestników.  Z przyjemnością wysłuchaliśmy recytacje, a także z ogromną radością przyznaliśmy nagrody. Jury w składzie: pani dyrektor szkoły pani Joanna Kleszcz, panie polonistki: pani Kamila Felisiak i pani Maria Grodecka z wielkim namysłem i skupieniem obradowały.

            Zdecydowały iż:                                                                                                                                                                     

            W kategorii Przedszkolaków :    

            I miejsce zajęła Emilka Kaliciuk uczennica kl. 0b utworami Doroty Gellner: „Przyjęcie”, oraz „Wiatr na plaży”.

            II miejsce zdobyła  Zuzanna Sominka uczennica kl.0b utworami: Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka” i Juliana Tuwima „Bambo”.

            III miejsce utworami: „Śniadanko baranka” Doroty Gellner i „W domu nie ma nudy” Ewy Wójcik-Spery  wyrecytowała  pięciolatka uczennica kl.0c Iga Góral.

                                                                                                                                                                                                Wyróżnienia przyznano Alanowi Aniśko uczniowi kl.0c, oraz Aleksandrowi Boruch uczniowi kl.0b.

            W kategorii klas I-III:  

            I miejsce przyznano Ksaweremu Miszczakowi uczniowi kl.IIIa, który przedstawił wiersze: Jana Brzechwy „Pomidor”, oraz Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł”.

            II miejsce utworami: Jana Brzechwy „Kwoka” i Aleksandra Fredry „Koguty” wywalczyła uczennica kl.IIIa Zosia Augustajtys.

            III miejsce zajął Szymon Rydz również uczeń kl.IIIa utworami: ”Stefek Burczymucha”  Marii Konopnickiej, oraz „Okulary” Juliana Tuwima. 

            Wyróżnienia otrzymali: uczeń kl.IIIa Marcel Wojtkiewicz, Zuzanna Skorupska uczennica kl.Ic  ,oraz Filip Opałka uczeń kl.Ia.

            Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom  za przygotowanie poezji, oraz za chęć wzięcia udziału w konkursie, a także gratulujemy wyników.  Życzymy powodzenia i udanych prezentacji w przyszłym roku szkolnym, a zwycięzcom powodzenia  w kolejnym etapie, który odbędzie się w Dworku.

             

            Organizatorzy

          • List od Joyce Kathure, styczeń 2022 r.

          • 27 stycznia 2022 roku do naszej szkoły dotarł list z Kenii. Napisała do nas Joyce Kathure, której od kilku lat pomagamy finansowo w zdobyciu wykształcenia. Joyce wysłała list w listopadzie, ale do Polski trafił dopiero w styczniu. 

             

             

            Tłumaczenie listu na język polski. Joyce zwraca się do Was wszystkich, dlatego w tłumaczeniu używam liczby mnogiej.

            Drodzy Przyjaciele

            Wesołych Świąt moi drodzy Przyjaciele!

            Jesteście najlepszym prezentem, jaki kiedykolwiek dostałam w te święta.

            Jak się macie? Mam nadzieję, że macie się dobrze i świetnie sobie radzicie.

            Ja mam się dobrze, świetnie się czuję i dobrze świętuję Święta Bożego Narodzenia z członkami mojej rodziny.

            Spędziłam tu w szkole wspaniały czas przez cały rok, ponieważ mogłam dobrze się uczyć, nie będąc odesłana ze szkoły do domu za brak opłaty za naukę i internat (czesne).

            Dziękuję za wsparcie w mojej edukacji. Kocham Was i niech Bóg wynagrodzi Wam dobre serca.

            Życzę Wam pokoju, radości i bezwarunkowej miłości w Boże Narodzenie i zawsze.


            z najlepszą miłością

            Joyce Kathure


            Joyce urodziła się 20 grudnia 2009 roku. Niedawno obchodziła dwunaste urodziny. Przysłała nam swoje zdjęcie ze szkoły. 

          • Bal Przebierańców u Tygrysków

          • Bardzo cieszyliśmy się z przygotowań do balu przebierańców. Kiedy wystrój sali był gotowy, okrzykiem rymowanką rozpoczęliśmy bal.

            Przy skocznej muzyce prezentowaliśmy nasze stroje.  Podrygiwały  postaci z bajek: Wróżka Zębuszka, Jednorożec, Anna, Harley Quinn, policjant, Super Man, Spider-Man,a nawet  wampirzyca. Bawiliśmy się doskonale; wśród balonów  i serpentyn były węże, pociąg, a także tańce wygibańce, zagadki, oraz różne konkursy. Dzień pełen słodkich niespodzianek i głośnej muzyki upłynął w miłej atmosferze.

             

            Pozdrawiamy karnawałowo

            Tygryski