Publiczna Szkoła Podstawowa im.Bolesława Krzywoustego w Wolinie

Informacja o egzaminach gimnazjalnych

W dniach 13, 14, 15 (środa, czwartek, piątek) grudnia w naszej szkole trwać będą próbne egzaminy gimnazjalne.

Uczniowie pisać będą:

- w dniu 13 (środa) część humanistyczna

Od 9:00 do 10:00 – historia, wos (60 minut)

Od 10;40 do 12:10 – język polski (90 minut)

- w dniu 14 (czwartek) część matematyczno-przyrodnicza

Od 9:00 do 10:00 – przedmioty przyrodnicze (60 minut)

Od 10:40 do 12:10 – matematyka (90 minut)

- w dniu 15 (piątek) część językowa

Od 9:00 do 10:00 –  j. angielski i język niemiecki [podstawowy] (60 minut)

Od 10:40 do 11:40 – j. angielski i język niemiecki [rozszerzony] (60 minut)

Pozostali uczniowie mają lekcje zgodnie z planem.

Sylwia Jagielska-Fajfer

Szlachetna Paczka

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie, jako darczyńca organizuje zbiórkę rzeczy dla potrzebującej rodziny.

Pani Sylwia |l.77|mieszka sama i sama prowadzi gospodarstwo domowe. Jest pogodną niepełnosprawną osobą i z trudem porusza się w obrębie małego mieszkania. Od listopada 2015 mieszka w lokalu przyznanym z zasobów gminy. Wcześniej mieszkała na działce w budynku, który nie nadawał się do mieszkania i wymagał gruntownego remontu. Pani Sylwia od lat boryka się z problemem niepełnosprawności ruchowej co powoduje, iż ma bardzo utrudniony kontakt z ludźmi i otoczeniem. Powoduje to w niej uczucie osamotnienia. Utrzymuje się z renty rodzinnej po zmarłym mężu (1410zł). Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania i leczenia zostaje jej 475zł na życie. Pani Sylwia jest pogodną starszą kobietą, bardzo doskwiera jej samotność i brak kontaktu z innymi osobami.

Przez trudności poruszania się nie może wychodzić z domu. Nie ma przy niej nikogo bliskiego a mimo to zawsze jest dobrej myśli i wieży że jeszcze będzie miała okazję na rozmowy i spotkania towarzyskie.

Szafka na płyty i kasety, które pani Sylwia bardzo lubi kolekcjonować. Szafki kuchenne, których niestety nie ma i koc do okrycia w chłodniejsze dni. Przedmioty te sprawią ogromną radość pani Sylwii.

Potrzeby rodziny

• Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach
  • Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów
  • Odzież: spodnie damskie przejściowe (na wzrost 161cm), zimowy sweter nakładany przez głowę
  • Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka
  • Brakujące sprzęty: szafka na kasety i płyty, szafki kuchenne
  • Specjalne upominki: ładny sweter wkładany przez głowę (kolor czerwony lub niebieski), krzyżówki

Dary można przynosić do Szkoły Podstawowej do 07.12.2017 roku.

W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny 602-394-876 |Kamila Skiba|

Ogłoszenie dyrektora szkoły

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej klas IV - VII mogą odebrać kody do dziennika elektronicznego u wychowawcy klasy.

Ogłoszenie dyrektora szkoły

DODATKOWE  DNI  WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

w roku szkolnym 2017/2018

dla wszystkich uczniów

31.10.2017r.

02.11.2017r.

30.04.2018r.

02.05.2018r.

04.05.2018r.

ponadto wyłącznie dla uczniów klas gimnazjalnych:

18,19,20.04.2018 r.

(egzaminy gimnazjalne)

klasy podstawowe w dniach egzaminów gimnazjalnych mają zajęcia dydaktyczne

Zajęcia socjoterapeutyczne dla uczniów PSP Wolin

Poniedziałek, Wtorek,środa - 1530 – 1730 – p. Sylwestra Jagielska – Fajfer i p. Barbara Kołodzińska (zajęcia socjoterapeutyczne)

Czwartek 1530 – 1730 – p. Renata Łuczak-Arys – zajęcia sportowe

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych smiley

Koło historyczne w wolińskim skansenie

Zapraszam uczniów klas IV-VII oraz II i III (gimnazjum)

na zajęcia koła historycznego w wolińskim skansenie

23 września 2017 r. (sobota) od godz. 11:00

(w przypadku opadów deszczu zajęcia będą odwołane)

Gabriela Rajtak

Szkolny Zestaw Podręczników

Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2017/2018 znajduje się w zakładce - Dla Rodziców.