• II Gminna Olimpiada Lekkoatletyczna

II GMINNA OLIMPIADA LEKKOATLETYCZNA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY WOLIN

ORAZ  II i III KLAS GIMNAZJUM

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu i z okazji Dnia Dziecka 30 maja 2018r. na Stadionie Miejskim w Wolinie odbyła się II Gminna Olimpiada Lekkoatletyczna.

W Olimpiadzie uczestniczyli uczniowie z 5 szkół podstawowych Gminy Wolin oraz gimnazjum.  Olimpiada rozpoczęła się korowodem w rytmie orkiestry bębniarskiej w składzie Kacper Słowikowski i Jakub Manke. Bieżnią poliuretanową maszerowali zawodnicy UKS ,,Kormoran” Ewa Zielińska, Maja Szafranowska, Kajetan Bukała, Hubert Trawniczek, Amelia Mazur i Wiktoria Stasal niosący flagę olimpijską, a także zaproszeni goście i reprezentacje szkół z opiekunami. Wszystkich uczestników Olimpiady powitała Prezes UKS ,,Kormoran” Renata Łuczak-Arys . Następnie głos zabrała Viceburmistrz Wolina Pani Małgorzata Wójcik , Dyrektor PSP w Wolinie Pani Urszula Wołowicz a oficjalnego otwarcia dokonał Dyrektor OSiR Pan Edward Arys.

Ceremoniał Olimpijski w Stulecie Odzyskania Niepodległości został poprzedzony  odśpiewaniem hymnu państwowego i wciągnięciem flagi narodowej na maszt. Sztafeta olimpijska w składzie Ola i Ewa Kozaczuk zapaliła znicz olimpijski . Apel Olimpijski odczytała Maja Kucharczyk. Następnie organizatorzy wręczyli sponsorom podziękowania za wsparcie finansowe Olimpiady. Otrzymali je : Pan Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, Państwo Daniel i Sylwia Kruczkowie, , Spółka KeBeA LTd Rzeczyn, Pani Wanda Bojarun –Piekarnia Wolin, Rada Rodziców PSP oraz Pan Józef Michalak Rol-Mech.

Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody sportowe  w biegach krótkich, średnich, skoku w dal oraz  w sztafecie 4x100m nad przebiegiem których czuwał sędzia główny Dyrektor OSiR Edward Arys. Zawodnicy zajmujący I,II i III miejsce otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe, a startujące szkoły puchary.

Drużynowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce - PSP Wolin – 706 pkt ,

II miejsce – PSP Kołczewo –218pkt,

III miejsce – PSP Troszyn- 179pkt,

IV miejsce PSP Koniewo – 152pkt

V miejsce SSP Ładzin - 39pkt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim komisjom sędziowskim za sprawne przeprowadzenie zawodów oraz wszystkim, którzy z dużym zaangażowaniem  pomagali przy przeprowadzeniu olimpiady.

Edward Arys ,Renata Łuczak-Arys i Urszula Wołowicz