• Pedagog szkolny

13.10 - 15.10

7.40 - 8.50

9.35 - 10.20

Możliwe są też konsultacje w innym terminie po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub przez dziennik Librus.

W ramach działań pedagoga uczniowie , rodzice oraz nauczyciele mogą korzystać z różnorodnych form pomocy.

Formy pomocy oferowane przez pedagoga dla Rodziców:

ü Udzielanie porad dotyczących problemów wychowawczych z dzieckiem, bądź porad w przypadku trudności w nauce.

ü Wskazywanie placówek, które udzielają pomocy w różnych trudnych sytuacjach życiowych.

ü Organizowanie pedagogizacji zgodnie z zapotrzebowaniem Rodziców.

Formy pomocy oferowane przez pedagoga dla Uczniów:

ü Kierowanie uczniów na specjalistyczne badania do PPP pod kątem dojrzałości szkolnej, pedagogiczne–pod kątem dysleksji, psychologiczne oraz logopedyczne.

ü Pomoc w wyborze dalszego kierunku kształcenia.

ü Prowadzenie zajęć rewalidacyjnych oraz rozwijających kompetencje emocjonalno - społeczne.

ü Rozmowy indywidualne z uczniem w przypadku problemów wychowawczych lub problemów w nauce – na prośbę rodzica lub nauczyciela.

ü Rozmowy z całą klasą w przypadku problemów wychowawczych i innych – pomoc w ich rozwiązaniu.

ü Organizowanie i prowadzenie zajęć w ramach Programu Wychowawczo – Profilaktycznego.

Formy pomocy oferowane przez pedagoga Nauczycielom – Wychowawcom:

ü Koordynowanie prac związanych z udzielaniem w szkole pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

ü Konsultacje z nauczycielami – pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.

ü Opracowywanie metod pracy i działań wobec uczniów sprawiających problemy, mających trudności w nauce.

ü Wskazywanie instytucji pomocowych.

ü Organizowanie spotkań z przedstawicielami instytucji wspierających szkołę.

ü Działania pedagoga realizowane są w ścisłej współpracy z nauczycielami i dyrektorem szkoły.

Pedagog współpracuje z wieloma placówkami wspomagającymi szkołę: Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Policją, Sądem Rodzinnym dla Nieletnich, Kuratorami, itp.

Jednak szczególne znaczenie dla efektywności działań wychowawczo – profilaktycznych ma otwarta i nacechowana wzajemnym zaufaniem współpraca z rodzicami, do której serdecznie zapraszamy.