Publiczna Szkoła Podstawowa im.Bolesława Krzywoustego w Wolinie

Archiwum wydarzeń

Spływ Regą 2017/2018

Wiosłowanie, a na końcu "desant"

Dobra zabawa, piękna pogoda i znakomite humory dopisały uczestnikom sobotniego spływu kajakowego. Uczniowie naszej szkoły, wraz z rodzicami i wychowawczynią, 16 września przemierzyli Regą trasę z Trzebiatowa do Mrzeżyna. Czternastokilometrowy odcinek rzeki pokonali w dwie i pół godziny. Czas znakomity, ale nie można się dziwić, gdyż za wiosła chwyciła tym razem klasa sportowa – II a (gimnazjalna).

Ostatnie tego lata promienie słońca, ostatni błękit nieba, ciepło, zieleń traw, krzewów i drzew – to wszystko było piękną okolicznością przyrody, w której dane było relaksować się naszej młodzieży.

Po spływie apetyty musiały dopisać. Ognisko, kiełbaski – palce lizać.

Na koniec, na zmęczoną już trochę gromadkę, czekało wyzwanie. „Desant”, bo tak nazywa się zadanie, był nie lada atrakcją, ale i trudnością. Należało zbudować tratwę. Trzy drużyny rywalizowały o miano najlepszych survivalowców. Śmiałkowie konstruowali prowizoryczną łódź ze starych plastikowych butelek, rur, palet, sznurków, kanistrów. Testem na poprawność wykonanego zadania było wodowanie i przepłynięcie stawu wykonaną tratwą. Nie wszystkim się udało. Budowa takiej łajby, to nie jest prosta sprawa. Nie każdy rodzi się szkutnikiem. Najsprawniej i najszybciej „desant” wykonała grupa dziewcząt.

Organizatorem wycieczki była wychowawczyni klasy II a (gimnazjalnej) – pani Kamila Matecka.

Zdjęcia ze spływu obejrzysz klikając na odnośnik: galeria spływ Regą

lub zdjęcie poniżej: