• Psycholog szkolny

7.45-9.45

10.30-13.25

Telefon kontaktowy: 91 32 14 209

Aleksandra Szubert – absolwentka psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu oraz Pedagogiki pracy socjalnej i resocjalizacji na Uniwersytecie Szczecińskim. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej na Akademii Medycznej w Warszawie, przygotowanie pedagogiczne w ZPSB w Gryficach oraz 4-letni całościowy kurs psychoterapii psychoanalitycznej w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej. Bierze czynny udział w szkoleniach i konferencjach aby wciąż ulepszać swój warsztat pracy. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.

Psycholog szkolny podejmuje działania na rzecz prawidłowego funkcjonowania i rozwoju osobowości uczniów, przy współpracy z pedagogiem szkolnym, wychowawcami oraz placówkami świadczącymi pomoc dzieciom, młodzieży i ich rodzinom.

Czym zajmuje się psycholog szkolny?

• Diagnozą potencjalnych możliwości uczniów
          • Diagnozą niepowodzeń szkolnych
          • Analizą przyczyn negatywnego zachowania uczniów
          • Działaniami profilaktycznymi (np. cyberprzemoc, używki, nękanie itp.)
          • Zajęciami z uczniami (np. relaksacyjne, wspierające rozwój kreatywności, radzenia sobie z trudnymi emocjami, podnoszące umiejętności kształcenia się, integracyjne, poprawnej komunikacji interpersonalnej, doradztwa zawodowego itp.)
          • Porady, konsultacje z rodzicami, nauczycielami
          • Rozwiązywanie problemów, konfliktów klasowych, interwencją kryzysową

Psycholog może pomóc jeżeli:

• Czujesz, że nikt Cię nie rozumie
          • Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem, rodzicem czy kolegami
          • Masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać
          • Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesami
          • Chciałbyś  z kimś porozmawiać
          • Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić
          • Doświadczasz przykrości ze strony kolegów
          • Przyjdź także, z każdą dla Ciebie ważną sprawą J

Do psychologa szkolnego może zgłosić się :