Publiczna Szkoła Podstwowa im.Bolesława Krzywoustego w Wolinie

 

Nawigacja

 • KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY:

   

  1.  Rada Podsumowująca pracę szkoły za rok szkolny 2016/2017 odbędzie się      w środę - 23.08.2017r. o godz. 10:00

        Rada tylko dla nauczycieli Szkoły Podstawowej

   

  2. Rada rozpoczynająca rok szkolny 2017/2018 odbędzie się

      w poniedzaiłek - 28.08.2017r. o godz. 10:00

     Rada dla wszystkich nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

 • Szkolny Zestaw Podręczników

  Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2017/2018 znajduje się w zakładce - Dla Rodziców.

 • LIST DO PRZEDSZKOLAKA - 5 LATKI

  Witaj !

  Cieszę się, że jesteś już duży i po wakacjach będziesz chodził do naszej szkoły. W sali nr 0 (która znajduje się na dole obok sali gimnastycznej), będą czekały na Ciebie zabawki, gry, układanki, oraz nowi koledzy i koleżanki. Będziesz miał swoją szafkę, oraz swoje miejsce przy stoliku. Poznasz  wiele zabaw, piosenek  i wierszyków. Zdobędziesz nowe wiadomości, na temat otaczającego świata. Pomogą Tobie  w tym karty pracy z pakietu” TROPICIELE  PIĘCIOLATEK” wydawnictwa szkolnego WSIP. Znajdziesz w nim:  Wielką Księgę Tropicieli”, 4 karty pracy, zeszyt grafomotoryczny, wycinankę, tekturową maskotkę Paka- bohatera opowiadań, które będziesz poznawał. Pamiętaj, że cały pakiet, oraz każdą książkę z osobna należy podpisać Twoim imieniem i nazwiskiem. Pakiet Tropiciele Pięciolatek będzie do odbioru już po 21 sierpnia w szkole lub 01.09.2017r. po rozpoczęciu roku szkolnego. Koszt tego pakietu wynosi 117zł. Oprócz zadań w kartach pracy będziesz wykonywał zadania i ćwiczenia, które przygotują Cię do nauki języka angielskiego. Pomoże Tobie w tym smok  o imieniu Memo, którego znajdziesz w  „Memo i przedszkolaki”- Język angielski, karty pracy.  O tym samym tytule jest również Poradnik dla rodziców, nie jest on wymagany, ale może posłużyć  w utrwaleniu poznanych wiadomości.  „Memo i przedszkolaki”- Język angielski, karty pracy możesz kupić w księgarni lub w sklepie internetowym:  czytam.plW tych kartach znajdują się również   plansze do gry- memory, plansze z naklejkami, oraz dyplom uznania. Poproś rodziców, aby kupili Tobie także: plecak (jeśli będzie to plecak na kółkach ze względu na bezpieczeństwo, nie wolno  Tobie będzie nim jeździć po budynku szkolnym), śniadaniówkę, w której będziesz przynosił drugie śniadanie, piórnik wyposażony  w: 2 zatemperowane ołówki, gumkę, kredki ołówkowe i świecowe, mazaki, klej w sztyfcie, nożyczki, linijkę i temperówkę. Wszystkie te przybory będą Tobie potrzebne do pracy w książkach, do rozwiązywania ciekawych zadań, wycinania, kolorowania i rysowania, na wykonane rysunki będą potrzebne dwie papierowe teczki najlepiej na gumkę. Pamiętaj, aby je  również podpisać ,obuwie zmienne (tenisówki z jasną podeszwą) z workiem, worek i  strój do ćwiczeń -  ciemne, krótkie spodenki oraz białą koszulkę. Strój do ćwiczeń będzie  potrzebny, kiedy będziemy mieć zajęcia gimnastyczne. Poproś mamę, aby worek, oraz strój do ćwiczeń podpisała Twoim imieniem i nazwiskiem. Mam nadzieję, że zakupów dokonasz w wakacje, wówczas będziesz mógł już drugiego dnia szkoły z nich korzystać.Nie martw się o przybory do zajęć plastycznych ponieważ, zakupi je pani wychowawczyni na cały rok szkolny - (składka 60 zł ). Pamiętaj! Spotkamy się w szkole po to, żeby się bawić, znaleźć      odpowiedzi na pytania, które będziesz zadawał, a ja otoczę Cię opieką i  pomogę w trudnej sytuacji.

    Życzę Tobie udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia w szkole!

     Wychowawczyni.            

   

 • LIST DO PRZEDSZKOLAKA - 6- LATKI

   Witaj 6-latku!

   Cieszę się, że jesteś już duży i po wakacjach będziesz chodził do naszej szkoły. W Twojej sali będą czekały na Ciebie zabawki, gry, układanki oraz nowi koledzy i koleżanki. Będziesz miał swoją szafkę, oraz swoje miejsce przy stoliku.  Poznasz  wiele zabaw, piosenek  i wierszyków. Zdobędziesz nowe wiadomości, na temat otaczającego świata. Pomogą Ci w tym karty pracy z pakietu ”Tropiciele Sześciolatek Roczne przygotowanie przedszkolne Box” wydawnictwa szkolnego WSIP. Znajdziesz w nim : 4 części kart pracy, Zeszyt Piszę i liczę, Książka do czytania, Wycinanka, Bohater cyklu na lizaku. Oprócz zadań w kartach pracy będziesz wykonywał zadania i ćwiczenia, które przygotują Cię do nauki języka angielskiego. Pomoże Ci w tym miś Eddie, którego znajdziesz w  Podręczniku do języka angielskiego „Angielski dla starszaków” wydawnictwa WSIP. Pakiet jak i podręczniki do języka angielskiego można kupić w księgarniach lub w sklepach internetowych np. http://sklep.wsip.pl/ . Mam nadzieję, że zakupów dokonasz w wakacje, wówczas będziesz mógł już drugiego dnia szkoły z nich korzystać. Poproś rodziców, aby kupili Ci także plecak, śniadaniówkę, obuwie zmienne (tenisówki z jasną podeszwą), worek na to obuwie , worek na strój do ćwiczeń -  ciemne, krótkie spodenki oraz białą koszulkę. Poproś mamę, aby worek, oraz strój do ćwiczeń podpisała Twoim imieniem  i nazwiskiem. W plecaku będziesz nosił piórnik wyposażony  w: 2 zatemperowane ołówki, gumkę, kredki, mazaki, klej w sztyfcie, nożyczki, temperówkę. Wszystkie te przybory będą Ci potrzebne do pracy w książkach, rozwiązywania ciekawych zadań, kolorowania i rysowania. Na wykonane rysunki będą potrzebne dwie papierowe teczki najlepiej na gumkę. Nie martw się o przybory do zajęć plastycznych ponieważ, zakupi je pani wychowawczyni  za pieniądze rodziców (składka 60 zł ).              

   Pamiętaj! Spotkamy się w szkole po to, żeby się bawić, znaleźć odpowiedzi na pytania, które będziesz zadawał, a ja otoczę Cię opieką i  pomogę w trudnej sytuacji.

    Życzę Ci udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia w szkole

  Wychowawczyni.            

 • LIST DO PIERWSZAKA 20172018

  Pierwszoklasisto !

  Przed Tobą rok pełen ekscytujących wrażeń i przygód. We wrześniu rozpoczniesz naukę w szkole, będzie ona Twoim drugim domem. Tu razem z innymi dziećmi spędzisz dużo czasu, bawiąc się i pracując. Zapewne poznasz wielu nowych kolegów, nawiążesz  przyjaźnie. Będziesz uczestniczyć w uroczystościachi imprezach szkolnych, jeździć na wycieczki.W zdobywaniu wiadomości i umiejętności pomogą Ci podręczniki z serii „ Nowi Tropiciele” klasa 1, wydane przez wydawnictwo WSiP. W skład pakietu dla ucznia wchodzą: podręcznik, karty pracy i karty matematyczne (pięć części). Książki te dostaniesz w szkole. Powinieneś mieć także zeszyty 16 kartkowe w kratkę i w linie (kolorowa liniatura) . Przygotuj i przynieś do szkoły: farby plakatowe, pędzle, kredki „Bambino”, po 1 bloku technicznym białym i kolorowym A4, po 1 bloku technicznym białym i kolorowym A3, 2 bloki rysunkowe białe A4, 1 blok biały rysunkowy A3, kolorowy papier (wycinanki), plastelinę, tekturową teczkę na prace A4. W Twoim piórniku powinny się znaleźć dwa zatemperowane ołówki, gumka, kredki ołówkowe, temperówka, nożyczki i klej w sztyfcie. Pamiętaj o worku z obuwiem zmiennym (białą podeszwa), możesz go zostawiać w szatni. Poproś rodziców, by wyraźnie podpisali wszystkie potrzebne Ci w szkole rzeczy i przybory. Nie powinieneś obawiać się nowego otoczenia i obowiązków, bo w szkole będziesz miał wychowawczynię, która Ci zawsze pomoże w trudnej sytuacji i otoczy opieką.

  Wakacje, spędź je aktywnie, miło i bezpiecznie.

   

  Do zobaczenia w szkole!

   

 • Nabór do siódmej klasy sportowej
 • Nabór 2017/2018

  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie

   informuje o naborze na rok szkolny 2017/2018 do klas I  

   

  Zgłoszenia ucznia należy dokonać poprzez zapisanie go w sekretariacie szkoły przez rodziców/prawnych opiekunów w terminie do 31 marca 2017  r.:

  Klasa I

  • dzieci 7-letnie (rocznik 2010)
  • dzieci 6-letnie (rocznik 2011) – (dla chętnych, na wniosek rodziców, w przypadku gdy korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny lub posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną)

   

  Wymagane dokumenty:

  - odpis skróconego aktu urodzenia dziecka, PESEL dziecka

  - w przypadku dziecka urodzonego w 2011 roku, zaświadczenie o korzystaniu z wychowania przedszkolnego w 2016/2017 lub opinia PPP o możliwości rozpoczęcia nauki)

   

  Nabór do oddziałów przedszkolnych będzie prowadzony w Przedszkolu Miejskim z Oddziałem Żłobkowym w Wolinie.

   

  Aby dokonać zapisu dziecka należy wypełnić druki: karta zgłoszenia, dane dla potrzeb medycyny szkolnej.  W przypadku gdy dziecko zameldowane jest poza obwodem naszej szkoły rodzice muszą wypełnić druk „odpowiedzialność za dowóz”

  Druki można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej pspwolin.edupage.org (poniższe linki)

  dane_dla_potrzeb_medycyny_szkolnej(1).doc

  KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_KLASY_I.doc

  odpowiedzialnosc_za_dowoz.doc

   

  Podstawa prawna: Ustawa z dn. 29.12.2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw

 • Okulary dla Afryki

   

      Nasza szkoła wraz ze szkołą w Troszynie włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Okulary dla Afryki”.

  O badaniu wzroku w Afryce mało kto słyszał, a jednak afrykańskie słońce potrafi mocno wzrok nadwyrężyć. Wiele dzieci ma problemy ze wzrokiem, a to powoduje trudności w nauce i w zdobyciu dobrego wykształcenia, co z kolei przekłada się bezpośrednio na jakość życia tych dzieci w przyszłości. Badania wzroku oraz możliwość dostarczenia im odpowiednich okularów – czy to ochronnych, czy korekcyjnych jest dla nich szansą, której bez akcji raczej by nie otrzymały.

  My często wymieniamy stare okulary na nowe, niestety te zużyte wyrzucając. Akcja pomogła nam dostrzec, że można pomóc w różny sposób.

 • Świetlica socjoterapeutyczna

   Zajęcia socjoterapeutyczne dla uczniów PSP Wolin

   

  Poniedziałek, Wtorek,środa - 1530 – 1730 – p. Sylwestra Jagielska – Fajfer i p. B. Kołodzińska (zajęcia socjoterapeutyczne)

  Czwartek 1530 – 1730 – p. Renata Łuczak-Arys – zajęcia sportowe

   

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych smiley