Publiczna Szkoła Podstawowa im.Bolesława Krzywoustego w Wolinie

 

Nawigacja

 • Mikołajki na sportowo
  15.12.2017

   

  Mikołajki „na sportowo”

   

  6 grudnia - dzień Świętego Mikołaja uczniowie naszej szkoły spędzili „na sportowo”. Klasy 0-IV rywalizowały w „wyścigach rzędów”, natomiast klasy V rozegrały między sobą mecze piłki siatkowej.

  Turniej miał na celu popularyzację zdrowego stylu życia, sportowego dopingu, przestrzegania zasad fair-play oraz wzmacniał integrację międzyklasową.

  Po emocjonującej rywalizacji klas IV w ośmiu konkurencjach sportowych ostateczne wyniki to:

  1 miejsce klasa IV B

  2 miejsce klasa IV A

  3 miejsce klasa IV C

  Jeśli chodzi o wyniki sportowe wśród klas V, to przedstawiały się one następująco:

  1 miejsce klasa V C

  2 miejsce klasa V B

  3 miejsce klasa V A

  Zwycięzcami tego dnia byli tak naprawdę wszyscy, którzy stawili czoło wcale niełatwym konkurencjom.

  Organizatorami zawodów był Samorząd Uczniowski, nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Hędrzak, Joanna Wielechowska oraz Joanna Kleszcz.

  Dodatkowo serdeczne podziękowania należą się uczniom, którzy włączyli się w organizację turnieju: Ewie Kozaczuk, Oli Kozaczuk, Maćkowi Lewandowskiemu, Uli Szczepaniak, Emilce Tomków oraz klasie VII B, która zorganizowała i przeprowadziła konkurencje sportowe dla najmłodszych uczniów naszej szkoły-klasy 0a.

   

  Dziękujemy za wspólną zabawę!

   

  Katarzyna Hędrzak

 • Święty Mikołaj w naszej szkole
  11.12.2017

   

  Wizyta św. Mikołaja w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie

   

  06 grudnia 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie pojawił się święty Mikołaj wraz ze śnieżynkami i reniferami, aby obdarować wszystkich uczniów słodkimi podarunkami.

  Z wizyty cieszyli się najmłodsi i najstarsi podopieczni naszej placówki, którzy nie kryli radości z niespodzianki. Na szczęście wszyscy byli grzeczni i nikt nie otrzymał rózgi.

   Na szkolnym korytarzu zrobiło się bardzo świątecznie i magicznie. Za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu spotkania z Mikołajem pięknie dziękujemy Radzie Rodziców.

   

   

  Opiekunowie SU

 • Klasowe Andrzejki
  05.12.2017

   

  ANDRZEJKI W KLASIE IV b

   

  Dnia 29 listopada klasa IV b zorganizowała Andrzejki klasowe.

  Dziewczynki przygotowały i przeprowadziły różnorodne wróżby andrzejkowe. Chłopcy byli odpowiedzialni za sprzęt nagłaśniający i prowadzenie zabawy tanecznej. Podczas zabawy odbył się konkurs tańca.

   

  Rodzice przygotowali poczęstunek oraz rogaliki z wróżbami. Wszystkim zabawa bardzo się podobała. W wyśmienitych humorach wróciliśmy do domu.

   

   

   

  Klementyna Felisiak

 • Turniej tenisa stołowego
  05.12.2017

   

  Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Wolina

   

  Dnia 04.12.2017r. w Sali gimnastycznej PSP w Wolinie odbył się Mikołajkowy Turniej o Puchar Burmistrza Wolina w 4 kategoriach wiekowych: Dziewczęta i Chłopcy rocznik 2005 i młodsze/si oraz dziewczęta i chłopcy rocznik 2004 i starsze/si. Pierwsza trójka we wszystkich kategoriach otrzymała puchar oraz nagrody rzeczowe. Wyniki w poszczególnych kategoriach:

   

  Dziewczęta młodsze

   I  miejsce Julianna Strzelczyk

   II m Natalia Woźniak

   

  Chłopcy młodsi

  I miejsce Adam Południak

  II miejsce - Filip Król

  III miejsce - Kacper Romanow

   

  Panie

   I miejsce-  Katarzyna Hędrzak

  II miejsce - Agnieszka Szambelan

  III miejsce -  Karolina Pietryniak

   

  Chłopcy starsi

  I miejsce - Oliwier Gałwiaczek

   II miejsce -  Jan Bukała

  III m- Mateusz Woźniak

   

  Organizator OSiR, współorganizator PSP Wolin

   

  Renata Łuczak-Arys

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia w PSP Wolin
  05.12.2017

   

  Światowy Dzień Pluszowego Misia w PSP Wolin

   

  Kolorowy, mały, duży… Każdy posiada lub posiadał własnego ulubionego misia pluszowego.  To jedna z najpopularniejszych zabawek. Często misie są bohaterami powieści, bajek, filmów  i piosenek. Mają też swoje święto 25 listopada. Z tej okazji do biblioteki szkolnej w PSP w Wolinie zostały zaproszone przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Wolinie i oddziałów przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej oraz klasy pierwsze. Dzieci zobaczyły prezentacje o misiach z różnych stron świata, potańczyły na misiowej dyskotece  i wykonały piękne prace plastyczne. Nie zabrakło tez małego, słodkiego poczęstunku. 

  Uczestnicy zwrócili uwagę na gazetkę i wystawę książek, w których bohaterami są misie. 

  Pamiętajcie o swoich ulubionych maskotkach!

   

  Bogusława Nawrocka

 • TECHNIKA NASZYCH OJCÓW I DZIADKÓW
  28.11.2017

   

  WYSTAWA  " TECHNIKA NASZYCH OJCÓW I DZIADKÓW "

   

  W listopadzie została zorganizowana w naszej szkole wystawa pt. TECHNIKA NASZYCH OJCÓW I DZIADKÓW.


  Jest to bogata kolekcja eksponatów ze zbiorów prywatnych Pana Andrzeja Żelaskowskiego nauczyciela fizyki. Wystawa wywołuje wiele pozytywnych emocji i ogromne zdziwienie wśród naszych uczniów, że kiedyś były telewizory czarno-białe, pralka nie automat tylko zwykła Frania wirnikowa, telefon nie komórka tylko na korbkę oraz wiele wiele innych ciekawych przedmiotów codziennego użytku. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na naszą jakże interesującą i sentymentalną wystawę.

   

   


  Andrzej Żelaskowski i Renata Łuczak-Arys

 • Konkurs języka angielskiego
  28.11.2017

   

  READING AND GRAMMAR

   

  Dnia 27 listopada odbyła się kolejna edycja konkursu języka angielskiego READING AND GRAMMAR w Golczewie. W wyniku szkolnych eliminacji naszą szkołę reprezentowali: na poziomie klas IV – Kacper Kwaśniewski, klasy V reprezentował Adam Południak, a klasy VI Natalia Marcinkiewicz.

  Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z uczniami ze SP nr 1 i 2 z Kamienia Pomorskiego, SP z Golczewa, Kołczewa i Jarszewa. Na poziomie klas czwartych zwyciężył Kacper Kwaśniewski, a Natalia Marcinkiewicz uplasowała się na I miejscu w klasach szóstych.

  Gratulacje!

   

  Izabela Jackowska

 • Konkursy i akcje czytelnicze
  25.11.2017

   

  PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

   

  Z tej okazji w bibliotekach szkolnych w całej Polsce byłyorganizowane różne imprezy i konkursy czytelnicze. Biblioteka w PSP Wolin również  przeprowadziła dwa konkursy czytelnicze: „Książki z liczbą w tytule” i „Poszukiwacze zaginionych tytułów”.

  W konkursie wzięli udział  wszyscy chętni uczniowie.Konkursy odbyły się na dwóch poziomach: klasy IV -  VI i klasy VII wraz z II i III gimnazjum.

  W klasach IV- VI najlepszym poszukiwaczem książek z liczbą  w tytule okazała się Weronika Michalak z klasy IVa – I miejsce. Kolejni poszukiwacze to: Wiktoria Kalisiak z klasy VIa-II miejsce, Marta Smuga kl. VIb i Justyna Kraszkiewicz kl. VIa –III miejsce. Justyna Madej z klasy VIa otrzymała wyróżnienie. W klasach VII i gimnazjalnych I miejsce zajęła Weronika Ludwig z klasy III D. W konkursie „ Poszukiwacze zaginionych tytułów” w klasach IV-VI zwyciężyła Klementyna Felisiak z klasy IV b, II miejsce zajęła Dominika Kamczycka z klasy VIa. W klasach starszych w tej kategorii  nagrodzeni zostali : I miejsce – Weronika Ciślak z kl. IIB, II miejsce – Wiktoria Pożoga z kl. III D i III miejsce – Daria Azjan z kl. II B. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i „małe co nieco”. W bibliotece szkolnej organizowany jest  Kiermasz Taniej Książki, a także wystawkabibliotecznych nowości. Zachęcamy do odwiedzin.

   

  Bogusława Nawrocka

  Katarzyna Piotrowska

 • Spotkanie a policjantem
  23.11.2017

   

  Spotkanie z policjantem w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie

   

  W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 21 listopada 2017r. uczniowie klas piątych uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji – dzielnicowym, pracującym na co dzień w Komisariacie Policji w Wolinie, panem Robertem Branickim.

  Prowadzący spotkanie zwracał uwagę, jak należy się zachowywać w szkole i poza szkołą. Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jakie zachowania świadczą, iż jesteśmy ich świadkami. Stróż prawa przypomniał wszystkim również o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegł także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowanie sprawy do sądu rodzinnego. W trakcie wizyty zaciekawieni uczniowie zadawali pytania, na które funkcjonariusz udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

  Policjant scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, alemoże wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Cyberprzemoc może powodować u każdej z osób nią dotkniętych głębokie traumy.

  Bardzo to było ważne i pouczające spotkanie. Dzięki niemu uczniowie po raz kolejny uświadomili sobie, że przemoc i agresja są negatywnymi zachowaniami oraz, że należy się im stanowczo przeciwstawiać.

  Serdecznie dziękujemy panu policjantowi – Robertowi Branickiemu za wizytę w naszej szkole.

   

  Pedagodzy szkolni:

  Katarzyna Suchocka

  Krystyna Szyszko

 • Noc w kosmosie
  22.11.2017

  „Noc w kosmosie”

   

   

  Nocą 17 listopada 2017 r. w Naszej wolińskiej szkole odbyła się magiczna podróż w kosmos. Wylosowani uczniowie klas gimnazjalnych mogli uczestniczyć w zajęciach fizyczno – geograficznych poznając tajemnice Wszechświata. O godzinie 19:00 rozlokowaliśmy swoje rzeczy w auli i po sprawach organizacyjnych przystąpiliśmy do działania. Na początku z masy solnej formowaliśmy modele wybranych form rzeźby terenu. Po prezentacji swoich prac mogliśmy wykonać dowolną figurkę dla siebie, będącą pamiątką  bądź prezentem dla bliskiej osoby. Następnie Pani Agnieszka Szymańska wprowadziła nas w zaczarowaną podróż po Układzie Słonecznym, wykonując doświadczenia i omawiając każdą z planet. Zapoznaliśmy się również z takimi zagadnieniami jak : Galaktyka, Gwiazdozbiory, satelity, teleskopy, meteoryty i planetoidy. Ciekawym punktem zajęć był panel dyskusyjny po projekcji filmu dokumentalnego „ Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?'.

   

  Każdy przedstawił swoje argumenty, po których nie ustaliliśmy jednoznacznej odpowiedzi. Po tak niesamowitych emocjach,  przyszedł czas na rywalizacje. Zostaliśmy podzieleni na 4 grupy, a następnie rozpoczęliśmy teleturniej i gry: rebusy, łamigłówki, zagadki logiczne, kalambury czy zadania. Po zaciętej walce  zwycięzcami okazali się : Patrycja Hoc, Martyna Szymańska, Wiktoria Rajtak, Jakub Nowak i  Miłosz Mikołajczyk. Wszyscy uczestnicy dodatkowej lekcji z astronomii otrzymają oceny bardzo dobre za niezwykłe zaangażowanie, pracę własną  i oczywiście wiedzę.

   

  Po opowiastkach z dreszczykiem i zapoznaniu się z kulą plazmową, mogliśmy o północy poobserwować niebo profesjonalnym sprzętem. Mimo listopadowej aury, udało nam się trafić na przepiękną pogodę, bezchmurne niebo i niesamowite gwiazdozbiory. Pełni wrażeń udaliśmy się wszyscy na spoczynek, podczas którego mało kto przymknął oko.

   

   

  Uczniowie: Hanna Banak, Martyna Szymańska

 • Narodowe Święto Niepodległości
  14.11.2017

   

  „ Naród, który myśli o przyszłości….Musi znać i szanować przeszłość”

   

  Dnia 10 listopada 2017r. w PSP w Wolinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Akademia miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, poszerzyć wiedzę historyczną widzów, skłonić do refleksji i zadumy, a przede wszystkim wzbudzić radość i dumę narodową.

  Część artystyczna, która miała formę montażu słowno-muzycznego z elementami symbolicznych inscenizacji wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918r. Ukazano podejmowane nieustannie w tamtym okresie wzmagania Polaków o wolność. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych, sylwetki przywódców, a także konsekwencje jakie ponosili uczestnicy walk niepodległościowych. Podkreślono jak Polacy w okresie zaborów mimo surowych restrykcji dbali o zachowanie ducha narodowego- podtrzymywano polskie tradycje i obyczaje, uczono dzieci języka ojczystego i wychowywano je w szacunku do bohaterów narodowych. Każdy polski dom był twierdzą polskości. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć uczucia i rozterki walczących o niepodległość. Pieśni wykonywał chór szkolny pod kierunkiem p. Dobromira Strzelczyka. Zarówno wiersze jak  i pieśni wielokrotnie wywoływały w widzach wzruszenie. Na scenie pojawił się i Kościuszko, i Piłsudski, i Mickiewicz jako reprezentant emigrantów, symboliczna Ojczyzna skrępowana przez zaborców łańcuchem i przepasana czarną szarfą, a wszystko na tle brzeziny z symbolicznymi krzyżami i zawieszonymi na nich tabliczkami z datami rozbiorów Polski. Zgromadzeni z wielkim zainteresowaniem, w skupieniu i ciszy chłonęli lekcję historii przedstawianą przez kolegów i koleżanki.

  Obchody Święta Niepodległości sprawiają, że w pośpiechu dnia codziennego przystajemy na chwilę by uświadomić sobie jak ważne dla nas współcześnie żyjących  w niepodległej Polsce są wydarzenia z tamtego okresu. Święto to jest okazją do złożenia hołdu wdzięczności naszym dziadkom i pradziadkom, którzy swoją odwagą i determinacją wywalczyli nam tę niepodległość.

  Po zakończeniu części artystycznej apelu zabrała głos dyrektor szkoły pani Urszula Wołowicz,   która podziękowała aktorom za duże zaangażowanie i wysiłek w  przygotowanie apelu i podkreśliła jak ważne dla nas Polaków jest to niezwykłe Święto, obchodzone corocznie 11 listopada, że nigdy nie należy zapominać o dziejach naszego kraju, o polskiej tradycji i kulturze tworząc naszą współczesną i przyszłą historię.

  Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie i chętnie wzięli udział w akademii,    a widzom, za godną postawę w czasie jej trwania. Dziękujemy również za okazaną pomoc w organizacji tej uroczystości: pani Danucie Zwierzyńskiej, panom Dobromirowi i Danielowi Strzelczykom, pani Gabrieli Rajtak i pani Alicji Ożyńskiej.

   

  Odpowiedzialni za przygotowanie apelu:

  Beata Stypuła, Donata Południak, Jolanta Leszczyńska

 • Pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. B. Krzywoustego w Wolinie
  03.11.2017

  Pasowanie na ucznia

   

  Dnia 20 października 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klasy pierwszej.

  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klas pierwszych odświętnie ubrane, z granatowymi biretami na głowach zaprezentowały program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Tym samym uczniowie udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

  Pani Dyrektor Urszula Wołowicz dokonała ceremonii pasowania dotykając ramienia każdego ucznia ołówkiem i wypowiadając słowa „Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej”.


  Z okazji tej uroczystości wychowawczynie klas pierwszych wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy, pani Dyrektor poczęstowała pysznymi cukierkami, a Rodzice wręczyli rożki z łakociami oraz kuferki z pomocami dydaktycznymi. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

                                                                                                            
  Wychowawczynie klas pierwszych

  Aneta Borowicz, Żaneta Szymczak-Pinkowska

   

 • Medale za Długoletnią Służbę
  28.10.2017

  Odznaczenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej”

   

  24 października 2017 roku w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość  z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wicewojewoda Zachodniopomorski pan Marek Subocz i Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska-Kulesza wręczyli pracownikom oświaty odznaczenia i nagrody. Naszą szkołę na tej uroczystości reprezentowały panie: Małgorzata Symonowicz, Barbara Kołodzińska i Jolanta Leszczyńska, które zostały odznaczone przez Prezydenta Pana Andrzeja Dudę Złotym Medalem za Długoletnią Służbę.

  Pan Adam Wielechowski otrzymał natomiast Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Odznaczonym serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej i  szczęścia w życiu osobistym.

   

  Dyrektor Szkoły

  Mgr Urszula Wołowicz

 • WOLONTARIAT W OPIECE NAD ZWIERZĘTAMI
  25.10.2017

  CZŁOWIEK WOBEC PRAW ZWIERZĄT -

  WOLONTARIAT W OPIECE NAD ZWIERZĘTAMI

   

  Dnia 23 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Martą Tysiąc-Stępień właścicielką schroniska dla zwierząt w Sosnowicach koło Golczewa. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas VI i VII. Pani Marta w sposób bardzo rzeczowy i ciekawy przedstawiła uczniom cele działalności schroniska i jego strukturę organizacyjną.

  Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację dotyczącą przestrzegania praw zwierząt i wolontariatu w opiece nad zwierzętami. Na koniec wszyscy zdeklarowaliśmy pomoc dla schroniska . W miesiącu listopadzie będziemy zbierali karmę mokrą (puszki) dla zwierząt i różnego rodzaju akcesoria niezbędne podczas zimy ( stare koce, kołdry, smycze, zabawki dla zwierząt itp.). Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w naszej akcji . Z góry serdecznie dziękujemy za wrażliwość i okazaną pomoc dla zwierząt.


  Renata Łuczak-Arys i Elżbieta Tysiąc

 • Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym
  25.10.2017

  Z kolejnych zawodów wracamy z pucharami!

   

  23 października w hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

  Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców gospodarze okazali się bezkonkurencyjni. Reprezentacja chłopców w składzie: Oskar Olek, Olaf Roszak, Adam Południak po wygranej ze szkołą z Dziwnowa i Kamienia Pomorskiego zdobyła drugie miejsce. Wśród dziewcząt drugie miejsce przypadło szkole z Kamienia, a podium dopełnił zespół z Naszej Szkoły: Ewa Kozaczuk, Julianna Strzelczyk, Julia Miętkiewicz.

  Uczestnicy zawodów z rąk Pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych otrzymali dyplomy oraz puchary, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych zawodach!

   

  Katarzyna Hędrzak

 • Na spektaklu "Kim jestem"
  23.10.2017

  Klasa IVa i IVc w PLECIUDZE

   

  Teatr lalek „Pleciuga” kolejny raz sprawił nam wielką niespodziankę. Spektakl „Kim jestem” podobał nam się ogromnie.

   Bohater, poszukujący odpowiedzi na pytanie kim jest, podróżuje i odwiedza różne miejsca,  trafia do szuflady ze sztućcami, do śmietnika, do skrzynki z narzędziami, do damskiej torebki. Poszukiwania, niestety, nie doprowadzają do wyjaśnienia, kim naprawdę jest bohater, jednak wymowa sztuki jest ponadczasowa, nieważne kim jesteśmy, ważne jacy jesteśmy.

  Serdecznie dziękujemy Teatrowi Lalek „Pleciuga” za spektakl, który porusza tak istotne w dzisiejszym świecie zagadnienie tożsamości człowieka.

  Mamy nadzieję, że to nie ostatni kontakt z kulturą w tym roku.

   

  Kamila Felisiak

  Gabriela Hengielska

 • Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych
  23.10.2017

  HISTORYCZNY SUKCES NASZYCH DZIEWCZĄT

   

  19 października w Tychowie odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Startowało 21 najlepszych szkół z poszczególnych powiatów. Zawody rozpoczęły się od startów dziewcząt. Trasa była trudna ze względu na urozmaicony i mokry teren. Jednak, mimo trudnych warunków i zaciętej rywalizacji dziewczynki po raz pierwszy w historii Naszej Szkoły zdobyły brązowy medal Mistrzostw Województwa.

  Największą odwagą musiała wykazać się pierwsza zawodniczka – Ewa Kozaczuk wyprowadzając sztafetę na czołową pozycję, dając motywację do walki kolejnym koleżankom: Laurze Czach i  Mai Gabryszak. Po odebraniu pałeczki od Oli Bogdanowicz na 4 pozycji w zawodach debiutowała Wiktoria Stasal. Po jej biegu wszyscy odetchnęli z ulgą bo później pałeczkę przejęła doświadczona zawodniczka – Bibiana Zienkiewicz, która z 5 pozycji wyprowadziła drużynę na 3 miejsce. Dalej w kolejności biegały: Julita Andruszkiewicz, Amelka Mazur, Estera Przybylinska i piękną walką na 3 pozycji finiszowała Ola Kozaczuk.        

  Cała drużyna wraz z zawodniczką rezerwową – Natalią Rybarczyk otrzymała brązowe medale i puchar dla Szkoły.

  Chłopcom w tym roku szczęście nie dopisało i uplasowali się na 15 pozycji. Byli to: Miłosz Gałwiaczek, Bartek Nowak, Kuba Pawełczuk, Adam Południak, Miłosz Struski, Maciej Lewandowski, Kuba Dominik, Hubert Trawniczek, Mateusz Przybylski, Igor Pałosz, Bartek Welsz.

  Opiekunowie Joanna Wielechowska, Katarzyna Hędrzak dziękują swoim podopiecznym za wysiłek, wolę walki i życzą im dalszych sukcesów, a rodzicom dziękują za współpracę, szczególnie Państwu Czach, którzy dopingowali drużynom i wykonali pamiątkowe zdjęcia.

   

  Joanna Wielechowska

  Katarzyna Hędrzak

 • Dzień Nauczyciela w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie
  20.10.2017

  Dzień Nauczyciela w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie

   

  „Dziś życzeń wiele – to dla Was nauczyciele!” Tymi słowami piosenki uczniowie klas IV Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie rozpoczęli apel okolicznościowy z okazji Święta Edukacji Narodowej. Szkolne obchody uroczystości swoją obecnością uświetnili pani Dyrektor Urszula Wołowicz oraz panie Wicedyrektor Barbara Kołodzińska i Sylwestra Jagielska-Fajfer, Przewodniczący Komisji Oświaty  pan Krzysztof Czach, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Kamila Skiba, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz zaangażowani w przygotowanie uroczystości uczniowie, którzy pod czujnym okiem opiekunów Samorządu Szkolnego sumiennie przygotowali się do wystąpienia.

  W tym roku szkolnym w przededniu swojego święta w szkolnej auli spotkali się nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie, dawnego Publicznego Gimnazjum w Wolinie oraz dawnego Publicznego Gimnazjum w Sierosławiu, co nadało świętu szczególny charakter.

              Współpraca dzieci z klas IV-VI z młodzieżą z klas II-III zaowocowała przedstawieniem obfitującym w przepiękne piosenki, scenki humorystyczne oraz wiersze pełne refleksji nad trudami pracy codziennej pedagogów. W swych wystąpieniach uczniowie prześledzili dokładnie poszczególne etapy rozwoju istoty szkolnej, prezentując kolejne modele, począwszy od embriona intelektualnego, przez stułbię przedszkolną, pierwotniaka i kameleona szkolnego, aż po sylwetkę sprytnego abiturienta. Nie zabrakło też żartobliwej instrukcji odróżniania nauczyciela od ucznia, która obnażyła kulisy szkolnej egzystencji. Po części lekkiej nastąpiła część refleksyjna obfitująca w podziękowania i przeprosiny. Całość okraszona została piosenkami w wykonaniu obiecujących wokalistów, które wzruszyły niejednego z obecnych w auli gości.

  Po części artystycznej nastąpiło uhonorowanie wyróżnionych nauczycieli i pracowników administracji i obsługi Nagrodami Dyrektora za zaangażowanie i owocną pracę w roku szkolnym 2016/2017. Na koniec goście mieli przyjemność udać się na słodki poczęstunek, na który zaprosiła Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz przybyłym gościom.

   

    G. Hengielska

 • Odwiedził nas misjonarz z Afryki
  18.10.2017

   

  Księdza Jeremiego opowieść o Afryce

   

  Naszą szkołę odwiedził ks. Jeremy Cabuga z parafii Kipsing diecezji Isiolo w północnej Kenii. Misjonarz przyjechał do Polski na zaproszenie katechetów Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Chciał w ten sposób podziękować naszym uczniom za udział w akcji „Adopcja Ucznia na odległość". Mogliśmy poznać warunki jego pracy i życie dzieci w parafii Kipsing, skąd pochodzi Joyce Kathure – dziewczynka adoptowana przez nas w styczniu 2017 roku. 

  Podczas trzech spotkań w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie opowiadał o kłopotach związanych z brakiem wody, o budowie kościołów, o prymitywnych warunkach do nauki, o trudnym codziennym życiu afrykańskich rodzin mieszkających na obszarze działalności misji.

  Ksiądz Jeremy chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci, chwalił polskie jedzenie i gościnność.

  Składamy serdeczne podziękowania pani Alicji Grochowczak, ks. Damianowi Rogoży, ks. Piotrowi Sobczyńskiemu, ks. kanonikowi Leszkowi Koniecznemu oraz pani dyrektor Urszuli Wołowicz za umożliwienie spotkania z misjonarzem z Afryki.

   Podziękowania należą się również Klaudii Paś i Kacprowi Kwaśniewskiemu, którzy pod okiem pani Izy Jackowskiej tłumaczyli opowieść ks. Jeremiego.

   

  zdjęcia ze spotkania zobaczysz klikają ten link: http://pspwolin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=385

   

  Kamila Felisiak

 • Dzień Głośnego Czytania
  14.10.2017

  29 września - Dzień Głośnego Czytania

   

  W Polsce Dzień Głośnego Czytania obchodzony 29 września ma już 16- letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem czy wzbogacanie słownictwa.

  W Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie ten dzień też był okazją do poznania ciekawych książek.  Nauczyciele rozpoczynali wszystkie lekcje od głośnego czytania utworów przygotowanych przez bibliotekę szkolną. Były to bajki, baśnie, a także opowiadania i powieści. Niektóre utwory znalazły się na Złotej Liście książek rekomendowanych przez Fundację ABC XXI- Cała Polska Czyta Dzieciom np. „ Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej. Prezentowane fragmenty utworów zachęciły uczniów do poznania kolejnych przygód bohaterów np. „Księgi Dżungli” czy „Tajemniczego człowieka z blizną”.

   

  Odwiedzajcie bibliotekę szkolną i czytajcie!

   Bogusława Nawrocka i Katarzyna Piotrowska