Publiczna Szkoła Podstawowa im.Bolesława Krzywoustego w Wolinie

 

Nawigacja

 • Pasowanie na czytelnika
  19.03.2018

                                                 

  Spotkanie z książkami

   

  Pasowanie na czytelnika - Obrazek 1 „Ja jestem książka, twój przyjaciel szczery, na moich kartach, rysunki , litery”.

  Dnia 15 marca 2018 roku klasy Ia i Ib zostały zaproszone do biblioteki szkolnej na uroczystość pasowania na czytelnika. Dzieci obejrzały krótkie przedstawienie, wprowadzające  w świat książek,  przygotowane przez uczennice z klasy Va: Zosię Brabańską, Wiktorię Kasprzycką, Maję Szafranowską i Ewę Zielińską. Wysłuchały  również próśb książek i poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Nie zabrakło zagadek i niespodzianek oraz listu do rodziców. 

  Niezwykła podróż do krainy książek zakończyła się  uroczystą przysięgą. 

  Klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika i zakładki.

   

  Bogusława Nawrocka

 • Konkurs walentynkowy
  05.03.2018

   

  Walentynki

  Konkurs walentynkowy - Obrazek 1

  W dniach od 8 do 16 lutego uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum mogli wziąć udział w bibliotecznych konkursach walentynkowych. Były to: Quiz „Co wiesz o walentynkach” i konkurs literacki „Poetycka walentynka”.

   

  W zabawie wzięło udział ośmioro odważnych uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy małe nagródki.

   

   

   

  Dziękuję za zaangażowanie!                                                        

  Katarzyna Piotrowska

 • Konkurs sudoku
  05.03.2018

   

  Szkolny Konkurs Sudoku2017/2018

   

  Konkurs sudoku - Obrazek 1Sudoku to łamigłówka, której celem jest wypełnienie diagramu 9x9 w taki sposób, aby w  każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z dziewięciu pogrubionych kwadratów 3x3 (zwanych "blokami" lub "podkwadratami") znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 9.

  Szkolny Konkurs „Sudoku” odbył się 1 marca 2018r. o godz. 14:10.Do udziału w rywalizacji zgłosiło się 26 uczniów z klas IV – VII. Uczestnicy mieli do rozwiązania dwa diagramy sudoku (łatwe i bardzo trudne) w czasie nie dłuższym niż 45 minut. O zajętym miejscu decydowała liczba poprawnie wpisanych cyfr oraz czas wykonania zadania.

   

  Bezbłędnie diagramy wypełniły, a tym samym zdobyły tytuł

  SZKOLNEGO MISTRZA SUDOKU 2017/2018

   I         Jasińska Amelia VII C                    czas 22:30

  II         Kozłowska Diana VA                      czas 33:47

  Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na poziomie klas:

  W kategorii klas VII:

  1. Jasińska Amelia 7 c
  2. Laskowska Karolina 7 a
  3. Bukała Jan 7 d

   

  W kategorii klas VI:

  1. Szatkowska Zuzanna 6 b
  2. Radziejewski Jacek 6 a
  3. Andruszkiewicz Julita 6 b

   

  W kategorii klas V:

  1. Kozłowska Diana 5 a
  2. Linert Zofia 5 b
  3. Tomków Emilia 5 b

   

  W kategorii klas IV:

  1. Szczeblewska Julia 4 c
  2. Pałosz Lena 4 c
  3. Kaliciuk Julianna 4 c

   

  Osoby, które zwyciężyły zdobywają tytuł SZKOLNEGO MISTRZA SUDOKU i nagrodę rzeczową.

  Dziękujemy Pani Dyrektor za ufundowanie nagród.

  Zwycięzcom gratulujemy.  Nagrody zostaną wręczone przez Panią Dyrektor  na apelu podsumowującym osiągnięcia.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i wytrwałość w zmaganiach z diagramami sudoku. Zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

   

   

  Organizatorzy:

  Donata Południak, Ewa Żelewska

 • Powiatowe Mistrzostwa Piłki Ręcznej Chłopców
  27.02.2018

   

  Triumf naszych szczypiornistów

   

  Powiatowe Mistrzostwa Piłki Ręcznej Chłopców - Obrazek 115.02.2018r w Hali Widowiskowo - Sportowej w Dziwnowie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Piłki Ręcznej Chłopców.

  Zespoły grały systemem każdy z każdym rozgrywając pięć meczów. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna wygrywając każde starcie i tym samym zajmując pierwsze miejsce. Zwycięstwo w zawodach powiatowych oznacza awans do rozgrywek w Mistrzostwach Regionu B.

  PSP w Wolinie reprezentowali następujący uczniowie : Radosław Urbańczyk, Bartłomiej Patro, Gabriel Gronowicz, Błażej Dziągwa, Dawid Augustajtys, Ugor Latosiński, Eryk Powałka, Hubert Ciechacki, Adrian Kranz.

   

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

   

  Kamila Matecka

 • Podsumowanie projektu "Bezpieczna plus"
  22.02.2018

   

  Realizacja projektu „Bezpieczna Plus”

   

  Podsumowanie projektu "Bezpieczna plus" - Obrazek 1W Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie był prowadzony program Rządowy „Bezpieczna Plus”. Realizacja projektu trwała od września do grudnia 2017 roku. Program ukierunkowany był na bezpieczeństwo w szkole i poza nią, budowanie prawidłowych relacji rówieśniczych, przeciwdziałanie agresji rówieśniczej, kształtowanie otwartości na problem organizacji czasu wolnego. Duży nacisk kładziony był  na zintegrowanie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie ze środowiskiem szkolnym i lokalnym. Do działań wychowawczych i edukacyjnych wdrażani byli rodzice, uczniowie, lokalne środowisko oraz instytucje zajmujące się sprawami bezpieczeństwa. W ramach realizacji projektu zorganizowano następujące działania: ”Jestem bezpieczny w szkole i poza szkołą”  - zorganizowanie spotkania dla uczniów z przedstawicielami Policji w Wolinie, „Młody ratownik”- pokaz z udziałem ratownika medycznego,  „Ratunku- pali się! Pożar” - organizowanie spotkań z pracownikami Państwowej Straży Pożarnej , „Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej - jednostce dbającej o nasze codzienne bezpieczeństwo.”, „Szkolenie w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w Kamieniu Pomorskim”-  szkolenie dla pracowników pedagogicznych PSP Wolin z zakresu „Organizacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, „Koło artystyczne” – efektem pracy koła artystycznego było przedstawienie Jasełkowe, „Spotkanie edukacyjno – terapeutyczne cyberprzemoc”,  Konkurs mulimedialny „Cyberprzemoc” , „WOPR” – spotkanie z pracownikami w celu podwyższenia  świadomość wśród dzieci, „Wolińska Jesień”- plener malarsko – poetycki, „Bezpieczne i atrakcyjne przerwy międzylekcyjne, „Wyjazdy na basen” ,  udział w konkursie „Jestem Polakiem, znam swój kraj” , organizacja konkursu plastycznego: „Bezpieczny uczeń” , „Spektakl i spotkanie integracyjne” , realizacja programu „Nie pal przy mnie, proszę”,  „Stop - grypa”- prelekcje.

  Dotychczasowe czynności będą kontynuowane w kolejnych latach pracy szkoły, ponieważ uczeń świadomy zagrożeń jest gwarantem bezpieczeństwa w sytuacjach kryzysowych.

                                                                                         

  Anna Chłopek

  Joanna Kleszcz

 • Podsumowanie pierwszego semestru roku szkolnego 2017/2018
  17.02.2018

   

  Podsumowanie pierwszego semestru roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1Za nami pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018. 

  W "albumie fotograficznym", zamieszczonym na naszej stronie internetowej (można też kliknąć w zdjęcie zamieszczone obok), znajdują się fotografie z apelu podsumowującego pierwsze półrocze bieżącego roku szkolnego. 

   

   

   

  Podsumowanie wyników oceniania, klasyfikacji i osiągnięć uczniów klas 0-VII można pobrać pod linkiem zamieszczonym poniżej:

   

  link --->> podsumowanie pierwszego semestru (pobierz)

 • Walentynki w naszej szkole
  17.02.2018

   

  Walentynkowa Niespodzianka

   

  Walentynki w naszej szkole - Obrazek 114 lutego, w Walentynki przekazujemy sobie dowody sympatii. Największą niespodziankę i radość sprawiła nam pani bibliotekarka Bogusława Nawrocka, która przygotowała w bibliotece Loterię Walentynkową.

   

  Uważam, że to był bardzo dobry pomysł, ponieważ losy były darmowe i każdy mógł coś wylosować. Okazało się, że czekały na odwiedzających bibliotekę: zakładki, ołówki, muszelki, słodycze i mądre książki. To był strzał w dziesiątkę! Mam nadzieję, że Loteria Walentynkowa będzie kolejną tradycją w naszej szkole.

   

   

  Ewa Zielińska klasa Va

 • Turniej warcabowy
  14.02.2018

   

  VI  JESIENNY  TURNIEJ  WARCABOWY  O  PUCHAR  DYREKTORA  SZKOŁY 2017/2018

   

  Turniej warcabowy - Obrazek 1

  Na przełomie listopada i grudnia w bibliotece szkolnej zorganizowany został turniej warcabowy dla uczniów VII klas Szkoły Podstawowej oraz II i III klas gimnazjalnych. 

  W turnieju wzięło udział dwunastu uczestników. Rozgrywki odbywały się w bibliotece dawnego Gimnazjum.  Po zaciętych bojach trzecie miejsce wywalczył Tomasz Michałowski z klasy IIIC, drugie – Wiktoria Kowalska z klasy IIE.  Pierwsze miejsce i  Puchar Dyrektora Szkoły zdobył Jakub Ostrowski z klasy IIIE.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i „małe co nieco”. Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju.                 

               

   

   

   

  Katarzyna Piotrowska

 • Podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu

   

  Podziękowanie od Prezydenta RP

   

  Podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu - Obrazek 1W podziękowaniu za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu Pan Prezydent Andrzej Duda przekazał naszej szkole okolicznościowy egzemplarz „Wesela”  Stanisława Wyspiańskiego jako pamiątkę wspólnego czytania.

   

   

  „Pragnę serdecznie podziękować Państwu za udział we współtworzeniu tegorocznej odsłony Narodowego Czytania. Państwa zaangażowanie sprawiło, że na nowo odkryliśmy wielkość „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego – dzieła, które od przeszło stu lat przynależy do kultury duchowej naszego Narodu”.

  Lektura "Wesela" wprowadza nas w przyszłoroczną edycję Narodowego Czytania, w czasie którego przypomnimy dzieła polskiej literatury traktujące o niepodległości Rzeczypospolitej. Już teraz bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do uczestnictwa w Narodowym Czytaniu 2018 - w roku szczególnego jubileuszu: w stulecie odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległego bytu (...)"

   

  Bogusława Nawrocka

 • Rządowy Program Bezpieczna 2017
  19.02.2018

   

  Jestem bezpieczny w szkole i poza szkołą”

   

  Rządowy Program Bezpieczna 2017 - Obrazek 1Konkurs plastyczny „Dzielnicowy, policjant któremu ufam” był poprzedzony spotkaniami dzielnicowych z uczniami szkół podstawowych oraz ich rodzicami. Celem spotkań było omówienie roli dzielnicowego w Policji, w tym korzyści jakie mogą być widoczne dla mieszkańców z systematycznych kontaktów z dzielnicowym oraz propagowanie bezpieczeństwa. Następnie uczniowie sporządzali prace plastyczne w oparciu o zrealizowane spotkania i uzyskanych informacji w trakcie ich trwania.

  Z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie zostało wysłanych blisko 50 prac. Natomiast na konkurs do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nadesłanych zostało ponad 3000 prac, z których do konkursu wyłoniono 200. Prace plastyczne były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych. I miejsce zajęła uczennica Martyna Frąckowiak.

   

  Anna Chłopek

  Joanna Kleszcz

 • VII a wystawiła sztukę Fredry
  10.02.2018

   

  „Zemsta” Aleksandra Fredry

   

  VII a wystawiła sztukę Fredry - Obrazek 1Dnia 19 grudnia 2017 r. klasa VIIa wystawiła fragment sztuki Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”. W przedstawieniu nie zabrakło pięknych strojów rodem z czasów autora. Elementami scenografii był kościół, pięknie namalowany przez p.Magorzatę Dzido- Saletrę oraz wnętrza stworzone przezp. Agnieszkę Wiechnik- Opas, Bogusławę Nawrocką oraz uczennice klasy VIIa.Liczne próby i wskazówki wychowawczyni klasy  i jej córki, które poświęciły dużo czasu, dały wspaniały efekt w postaci pięknej gry aktorskiej.Mimo, że w sztuce grało kilka osób, to do jej przygotowania, przyczyniła się cała klasa.

   

   

   

  Klasa VIIa

 • Klasowy Konkurs Recytatorski
  06.02.2018

   

  Klasowy Konkurs Recytatorski - Obrazek 1Dnia 09.01.2018r. w grupie 5 latków odbył się Klasowy Konkurs  Recytatorski,  do którego przygotowywało się aż 8 uczestników. Wszyscy bardzo się starali i chcieli wypaść jak najlepiej.

  Szanowna Komisja, którą reprezentowała pani bibliotekarka naszej szkoły pani Bogusława Nawrocka oraz pani Agnieszka Szafranowska  miały twardy orzech do zgryzienia. Uczestnicy zaprezentowali się najlepiej jak potrafili, toteż komisja jednomyślnie przyznała wszystkim pierwsze miejsca.

  Dzieciom zostały wręczone dyplomy, a także nie obyło się bez słodkiego poczęstunku. Szczęśliwe  maluchy zostały nagrodzone również gromkimi brawami i uściskami dorosłych  oraz swoich rówieśników.

                                                                                                                     

  Magdalena Bilska

 • Przedszkolaki u stomatologa
  06.02.2018

   

  „Zdrowe zęby mamy marchewkę zjadamy”

   

  Przedszkolaki u stomatologa - Obrazek 1Przedszkolaki  z kl. 0a z grupy 5-latków z  oddziału  przedszkolnego  w ramach projektu  „Zdrowe zęby mamy marchewkę zjadamy” 29.01.2018r. odbyły wizytę u stomatologa. 

  Przywitały nas miłe panie  i gestem zaprosiły do środka. Na początku powiedziały, abyśmy się nie  bali  ponieważ nic nam tu nie grozi, a następnie opowiedziały o swojej pracy. Mieliśmy okazję zobaczyć bardzo nowoczesne urządzenie do znieczulania. Była to nieduża wąska rurka, na końcu której znajdowała się maleńka, bardzo, bardzo cieniutka żyłka przez którą znieczulający płyn dostawał się do buzi.

  Odważne dzieci siadały na fotel, otwierały buzie ,a w nagrodę mogły pojeździć na fotelu do góry i na dół. Następnie panie pokazały nam  model  uzębienia człowieka, oraz sposób prawidłowego czyszczenia zębów na owym modelu. Opowiedziały również, kiedy  i ile razy  w ciągu dnia  należy myć zęby.  Każdy z nas dostał w prezencie szczoteczkę do zębów, aby mógł  trenować prawidłowe  mycie ząbków pod czujnym okiem pani doktor - i to było bardzo pouczające.  Następnie obejrzeliśmy bajkę o krokodylu, który nie boi się mycia zębów.

  Odpowiadaliśmy również na zagadki, które czytała nam pani. Wizyta przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a na koniec każdy z nas  oprócz szczoteczki do zębów  otrzymał „zębową” kolorowankę, oraz książeczkę dla dzieci „ Maluszek i mycie ząbków” A.M Oleksiejuk czyli w jaki sposób dbać o zęby, aby były zdrowe i co robić, aby nie bolały.Pani doktor obdarowała nas również naklejką „ Dzielny pacjent”, oraz małą gumowa piłeczką, która bawiliśmy się do końca dnia w naszej klasie.

  Wszystkim  bardzo  podobała się wizyta u stomatologa. Bardzo dziękujemy pani doktor Agnieszce Grocholskiej za zaproszenie do swojego gabinetu. Teraz z chęcią będziemy odwiedzać gabinety stomatologiczne.

   

  Przedszkolaki

 • Zimowisko w Walimiu
  01.02.2018

   

  Zimowisko w Walimiu

   

   

  Zimowisko w Walimiu - Obrazek 1Grupa dzieci i młodzieży z PSP w Wolinie pierwszy tydzień ferii spędziła w Górach Sowich, w miejscowości Walim, gościła nas tamtejsza zaprzyjaźniona  szkoła.

   

  Zwiedzaliśmy: Twierdzę w Kłodzku – część podziemną (z bardzo niskimi tunelami) jak i część nadziemną, gdzie specjalnie dla naszej grupy wystrzelono pociski z armaty nie budząc przy tym śpiących nad nią nietoperzy. Po całym dniu wrażeń czekało nas trochę aktywności fizycznej – jazda na łyżwach w jednym z największych na Dolnym Śląsku Lodowisku w Świdnicy .

   

  Kolejny dzień – kolejne atrakcje: Wrocław i oczywiście ZOO z Afrykanarium. Przeżycia niesamowite, bliskość dzikich zwierząt, przybliżenie ich naturalnych środowisk, to jak wyglądają, jak się odżywiają wywarło na nas duże wrażenie. Wieczorem zrelaksowaliśmy się na kompleksie basenowym w Wałbrzychu.

   

  Dzień następny to oczywiście jazda na nartach! Śnieg sypał a  my pełni uśmiechu szusowaliśmy po białych stokach. Oprócz zajęć przygotowanych przez opiekunów jak np.: Gry i zabawy sportowe na hali, ćwiczenia na siłowni, zajęcia tematyczne i integracyjne oraz po spacery po okolicy czy integracja grup, wyjazd pozwolił nam na bliższe poznanie siebie i oczywiście zapewnił moc atrakcji, które przeżyliśmy!

   

   

  Agnieszka Szymańska

 • Rządowy Program Bezpieczna 2017
  19.02.2018

   

  „Ratunku- pali się! Pożar”

   

  Rządowy Program Bezpieczna 2017 - Obrazek 1We wrześniu 2017 r. w ramach Rządowego Programu Bezpieczna 2017  nauczyciele w czasie lekcji prowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa na terenie placówki, a także przypominali zasady ewakuacji z budynku szkoły w sytuacji zagrożenia. Dnia 22 września 2017 r. został przeprowadzony alarm przeciwpożarowy na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie. W alarmie brało udział 472 uczniów i 30 nauczycieli. Kontroli podlegała sprawna ewakuacja i zastosowanie procedur. Następnie dnia 20 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie w ramach realizacji programu Bezpieczna Plus 2017 odbyły się również bardzo interesujące warsztaty, które poprowadził pan Mariusz Pepliński. Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom - w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci.

  Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. W trakcie prowadzenia części teoretycznej została dzieciom usystematyzowana wiedza m.in. o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej o niebezpieczeństwie.

  Ostatnim elementem spotkania na sali było krótkie przybliżenie obrazu zawodu strażaka, sprzyjające kształtowaniu pozytywnego wizerunku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu oraz ludzi w niej służących w oczach dzieci. Już na sali dużą ciekawość wzbudził m.in. sprzęt ochrony osobistej strażaka, który niejednemu uczniowi, z racji swojej wagi, sprawił nie lada problemy. 

  Zajęcia potrwały około trzech godzin i zostały przeprowadzone w dwóch grupach (klasy 0-2 oraz klasy 3.

   

  Anna Chłopek

  Joanna Kleszcz

 • Pomoc dla szkoły w Kenii
  29.01.2018

   

  Piórnik i lizak dla szkoły w Kipsing

   

   

  Pomoc dla szkoły w Kenii - Obrazek 1Nasza szkoła chętnie włącza się w różne akcje, których celem jest pomoc potrzebującym. Tym razem włączyliśmy się do projektu: „Piórnik i lizak dla szkoły w Kipsing”.

   

  Jesienią w naszej szkole gościł Kapłan z Kenii, który opowiadał o warunkach życia w Afryce oraz o szkole w Kipsing. Dowiedzieliśmy się, że uczniowie tej szkoły nie mają podstawowych przyborów. Akcja „Piórnik i lizak dla szkoły w Kipsing” polegała na zebraniu piórników wyposażonych w kredki, mazaki, itd. oraz w słodkiego lizaka. Samorząd uczniowski koordynował całą zbiórkę. Trzeba szczególnie wyróżnić klasę IIIa gimnazjalną, która zebrała dziesięć piórników. Przybory szkolne zostaną zawiezione do Kenii i przekazane uczniom.

   

  Dzięki wielkiemu sercu naszych uczniów, rodziców i nauczycieli zebraliśmy czterdzieści piórników.

   

   

  Alicja Grochowczak

 • Rządowy Program Bezpieczna 2017
  20.02.2018

   

  „Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej - jednostce dbającej o nasze codzienne bezpieczeństwo”

   

   

  Rządowy Program Bezpieczna 2017 - Obrazek 1W ramach Programu Rządowego Bezpieczna + 2017 zaplanowane były wizyty w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolinie. Pan Andrzej Pakos i Pan Jakub Koniuto oprowadzili uczniów po budynku OSP w Wolinie. Dzieci w sposób bardzo aktywny poznały specyfikę i charakter pracy strażaków, zapoznały się z wyposażeniem wozów oraz nabyły umiejętność właściwego zachowania w miejscach publicznych. Uczniowie pogłębili wiedzę o otaczającym nas świecie. Podczas spotkania zostały przedstawione zadania straży pożarnej, odbył się pokaz rodzajów umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Wizyty zostały przeprowadzone w trzech turach dla klas I-III.

   

  Anna Chłopek

  Joanna Kleszcz

 • Obóz sportowy w Międzyzdrojach
  29.01.2018

   

  ZAWODNICY UKS ,, KORMORAN”

  NA OBOZIE SPORTOWO-REKREACYJNYM W MIĘDZYZDROJACH

   

  Obóz sportowy w Międzyzdrojach - Obrazek 1W dniach od 13-20 stycznia 2018r. zawodnicy UKS ,, Kormoran” trenowali w Międzyzdrojach przygotowując się do sezonu lekkoatletycznego. Treningi odbywały się na plaży i hali sportowej. Rekreacyjnie zawodnicy spędzali czas na spacerach, basenie i siłowni .

   

  Serdecznie dziękuje zawodnikom i zawodniczkom za zaangażowanie na treningach, trenerowi za przygotowanie i przeprowadzanie treningów a rodzicom za transport na obóz.

   

  Życzę wszystkim sukcesów na zawodach sportowych a szczególnie na finale czwartków w Łodzi.

   

  Prezes UKS ,,Kormoran”

  Renata Łuczak-Arys

 • Obóz piłkarski w Gniewinie
  29.01.2018

   

  Młodzi piłkarze  na obozie sportowym w Gniewinie

   

  Obóz piłkarski w Gniewinie - Obrazek 1Dla chłopców klas sportowych Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie ferie były czasem spędzonym bardzo aktywnie. 13 stycznia 2018r. grupa czterdziestu trzech zawodników wraz z opiekunami wybrała się na obóz sportowy do Hotelu Mistral Sport **** do Gniewina.

  W ciągu tygodnia spędzonego w miejscu, gdzie podczas Euro 2012 mieszkała reprezentacja Hiszpanii, uczniowie trenowali bardzo intensywnie na stadionie oraz w hali sportowej. Do treningów przygotowywało ich poranne rozbieganie. Wysiłek, jaki włożyli w treningi, nie przeszkodził im w aktywnym udziale w wycieczce do CentrumNauki Experyment w Gdyni oraz w zwiedzaniu stadionu Ergo Arena w Gdańsku.

  Pomiędzy treningami i sparingami zawodnicy relaksowali się hotelowym basenie. Dla chętnych było także zorganizowane wyjście na kręgle i na krytą pływalnię. Młodzi sportowcy chętnie korzystali także z hotelowych atrakcji, jak bilard, siłownia, czy sala fitness.

  Pobyt w Gniewinie należy uznać za udany. Uczniowie pewnie jeszcze długo będą wspominać wyjazd. Pozostaje tylko czekać na następne tak przyjemnie spędzone ferie.

   

   

  Agnieszka Rybacka

 • Rządowy Program Bezpieczna 2017

   

  SPOTKANIE Z POLICJANTEM „Jestem bezpieczny w szkole i poza szkołą”

   

  Rządowy Program Bezpieczna 2017 - Obrazek 1Dnia 26 września 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie kadra pedagogiczna w ramach Programu Rządowego Bezpieczna 2017 podjęła wzmożone działania zmierzające do podwyższenia wiedzy wśród dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prawidłowego zachowania się na terenie szkoły, przypominaniu numerów alarmowych, a także omawianiu różnych sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu.

  Aby utrwalić wśród uczniów klas I – III nabyte umiejętności, w murach naszej szkoły gościliśmy Policjanta Pana Roberta Branickiego z Komendy Powiatowej Policji z Kamienia Pomorskiego, który w bardzo ciekawy sposób przeprowadził w dwóch turach prelekcje z zakresu prewencji, bezpieczeństwa w drodze do szkoły, przybliżył zagadnienia zmierzające do uświadomienia dzieciom grożących im niebezpieczeństw, które mogą pojawić się w czasie zabawy w domu i w szkole, podczas poruszania się po ulicy i przechodzenia przez nią oraz  w kontaktach z obcymi ludźmi. Ponadto dla uczniów została przygotowana niezwykła niespodzianka w postaci „Elementarza Zasad Bezpieczeństwa”.

   

  Anna Chłopek

  Joanna Kleszcz