Publiczna Szkoła Podstawowa im.Bolesława Krzywoustego w Wolinie

 

Nawigacja

 • Awans zawodowy nauczycieli

   

  Awans zawodowy nauczycieli

   

  2Awans zawodowy nauczycieli - Obrazek 18. czerwca 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie odbyło się postępowanie kwalifikacyjne na stopień nauczyciela kontraktowego. Cztery nauczycielki: Pani Alicja Ożyńska, Pani Katarzyna Suchocka, Pani Aleksandra Szubert i Pani Marta Tylkowska po rocznym stażu, zrealizowaniu planu rozwoju zawodowego uzyskały ocenę pozytywną i mogły tym samym przystąpić do rozmowy  kwalifikacyjnej.

  Wszystkie Panie wykazały się znajomością przepisów prawa oświatowego związanych z funkcjonowaniem szkoły, jej dokumentacją i umiejętnością wzbogacania warsztatu  pracy. W czasie stażu podnosiły też swoje kwalifikacje. Wysoki poziom prezentacji dorobku, odpowiedzi na pytania członków komisji sprawiły, że otrzymały najwyższą ilość punktów a tym samym stopień nauczyciela kontraktowego.

  Gratuluję Paniom serdecznie i życzę wielu sukcesów w pracy zawodowej.

   

  Dyrektor Szkoły

  Urszula Wołowicz

 •  

  „Pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów gimnazjum”

   

  W czwartek, 21 czerwca, w sali gimnastycznej PSP w Wolinie, po raz ostatni zgromadził się przedostatni rocznik gimnazjum. Młodzież klas trzecich wierszem i piosenką żegnała się ze swymi koleżankami i kolegami, a przede wszystkim z wychowawcami,  nauczycielami i pracownikami szkoły.

  Naszą uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu znamienitych gości. Obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Wolin - pan Eugeniusz Jasiewicz, przewodniczący Komisji Oświaty – pan Krzysztof Czach, Dyrektor Gminnego Biura Administracji Szkół – pani Małgorzata Wróblewska, Ksiądz Leszek Konieczny, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolinie – pan Edward Arys, obecni i byli dyrektorzy szkół, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Kamila Skiba oraz nasze Panie Dyrektor; Pani Dyrektor – Urszula Wołowicz, Wicedyrektor – pani Sylwestra Jagielska – Fajfer oraz Wicedyrektor – pani Barbara Kołodzińska. Licznie przybyli także rodzice.

  Serca młodych ludzi przepełniała nie tylko radość spowodowana ukończeniem gimnazjum, ale także smutek z powodu  rozstania z tym, co stanowiło istotę ich życia w ciągu ostatnich lat. I choć nieraz przysparzali wielu zmartwień swym pedagogom, to w ten szczególny dzień chcieli, aby w ich pamięci pozostały tylko te lepsze chwile.

  Na uroczystym apelu byliśmy świadkami rozprawy sądowej, która dotyczyła osądzenia działalności „czterech groźnych grup przestępczych”. Pierwszą grupę stanowili uczniowie, którzy przez trzy lata terroryzowali naszą szkołę sukcesami i wysokimi osiągnięciami w nauce. Oskarżonymi, najlepszymi trzecioklasistami ze średnią ocen 5,33 zostali: Martyna Frąckowiak, Barbara Kołakowska oraz Błażej Dziągwa. Nagrody i listy gratulacyjne wraz ze świadectwami wręczył im Burmistrz oraz Pani Dyrektor.

  Okarżono – nagrodzono także uczniów, którzy osiągnęli celujące, bardzo dobre i dobre wyniki w nauce, reprezentowali naszą szkołą w licznych konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych a także angażowali się  w życie  szkoły. Zdobywcy wysokich wyników w nauce, a także osiągających znaczące rezultaty w sporcie otrzymali stypendia.

  Nie zapomniano także  o rodzicach, którzy w szczególny sposób włączali się w działalność placówki. Z rąk Pani Dyrektor i wychowawców opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania. W szczególny sposób Pani Dyrektor podziękowała  pani Kamili Skibie, która zakończyła swoją funkcję przewodniczącej Rady Rodziców. To głównie dzięki jej zaangażowaniu i ogromnym wsparciu wielu rodziców mogliśmy bawić się 15 czerwca na niesamowitym balu gimnazjalnym. Wspaniała zabawa i miła atmosfera sprawiły, że z pewnością na długo w naszej pamięci pozostanie uroczysty krok Poloneza, wpadający w ucho rytm Belgijki. Niezapomnianą pamiątką, tego, co działo się na balu, jest album ze zdjęciami z fotobudki, który na ręce Pani Dyrektor przekazała Pani Kamila.

  Pamiątką, która na lata pozostanie w murach naszej szkoły są również pamiątkowe tabla, które przygotowała każda z klas trzecich.

  Uroczysty nastrój pożegnania przerwali młodsi koledzy z klas drugich, którzy dojrzeli w trzecioklasistach ich charakterystyczne cechy i przywary. Wyśmienicie bawiliśmy się, kiedy wręczali swoim starszym kolegom zabawne ordery.

  O uroczysty nastrój apelu zadbali również uczniowie, którzy przygotowali utwory muzyczne. Mogliśmy podziwiać niesamowitą barwę głosu Diany Komorowicz, Gabrieli Turek, Jakuba Ostrowskiego, czy Błażeja Dziągwy. O oprawę muzyczną zadbał również Kacper Słowikowski wraz ze swym młodszym kolegą z klasy VII.

  Wszystkie przesłania, które absolwenci usłyszeli podczas uroczystości z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci. Nie zawsze da się powiedzieć wszystko, ale zawsze zostaje to, co jest niewidoczne dla oczu: drżenie serca, chaos myśli i żar duszy.

   

  Agnieszka Rybacka

 • 26.06.2018

   

  „Nasi na Karawanie Kultury”

   

  Mimo, że już absolwenci, to jeszcze reprezentowali naszą szkołę na tegorocznej edycji Karawany Kultury. Mowa tu o Gabrieli Turek i Błażeju Dziągwie, którzy w minioną sobotę, 23 czerwca, reprezentowali naszą szkołę na XIV edycji Międzynarodowego Festiwalu – Konkursie Karawany Kultury „ARTISTIC SUMMER” w Kamieniu Pomorskim. Zaprezentowali utwór „Gotowi na wszystko”  zespołu Feel i Lanberry, który mogliśmy również usłyszeć podczas apelu dnia 21 czerwca, kiedy to żegnaliśmy tegorocznych absolwentów gimnazjum.

  Nasz duet wokalny zdobył tytuł Laureata II Stopnia. Szczerze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

   

  Agnieszka Rybacka

 •  

  UKS ,,KORMORAN” NA FINALE CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH W ŁODZI

   

   - Obrazek 1W dniach 16-17.06.2018r. odbył się w Łodzi na Stadionie AZS XXIV Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Startowało około 2400 zawodników i zawodniczek z 90 miast z całej Polski w 6 konkurencjach lekkoatletycznych. UKS ,,Kormoran” Wolin reprezentowali: 

  Kajetan Bukała rocznik 2008 w biegu na 300m -56,72s.

  Amelia Mazur rocznik 2006 w biegu na 300m-58,08 s

  Hubert Trawniczek rocznik 2006 w biegu na 300m-53,31 s

  Wiktoria Stasal rocznik 2005 w biegu na 300m-50,30 s

  Ola Kozaczuk rocznik 2005 w biegu na 300m-49,72 s 

  Ewa Kozaczuk rocznik 2005 w biegu na 600m -1,54,17 min 

  Maja Szafranowska rocznik 2006 w skoku w dal-4,29 m

   

  Ponadto nasi zawodnicy jak widać na zdjęciach mieli okazję poznać naszych sławnych sportowców: Artura Partykę  - zdobył dwa medale olimpijskie  w 1992-brąz a w 1996 srebro w skoku wzwyż Mariana Woronina-srebrny medalista olimpijski w biegu na 100m w 1980 r. były rekordzista Europy  i do dziś niepokonany w Polsce na 100m -10s .

  Dziękuję zawodnikom za całoroczną pracę na treningach, trenerowi za szkolenie młodych zawodników oraz rodzicom za wsparcie i pomoc.

  Jednocześnie życzę bezpiecznych wakacji i jeszcze większego zaangażowania w nowym roku szkolnym.

                                                                                                  

  Prezes UKS ,, Kormoran”

  Renata Łuczak-Arys

   

 • Czytelnictwo
  20.06.2018

   

  Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

   

  Czytelnictwo - Obrazek 18 czerwca 2018 roku o godz.10:00 uczniowie i nauczyciele  Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie oraz rodzice wzięli udział w III edycji ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”, organizowanej m.in.przez czasopismo „ Biblioteka w Szkole”. 

  W całej Polsce swój udział zadeklarowało 2806 instytucji, jedną z nich była nasza szkoła. Każdy uczestnik czytał wybraną przez siebie książkę. Klasy młodsze wspierali rodzice.  Starsi udowodnili, że  czytać można wszędzie: na placu zabaw, skateparku, na sali gimnastycznej czy na schodach. Dziękujemy i  zapraszamy do kolejnej edycji za rok.

   

   

  Nauczyciele bibliotekarze PSP Wolin

 •  

  Podsumowanie konkursów przedmiotowych

  w województwie zachodniopomorskim

   

   - Obrazek 1W dniach 11-12 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 35 w Szczecinie odbyła się uroczystość przyznania nagród tegorocznym laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.

  Pamiątkowe medale i dyplomy wręczył Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak. Część artystyczną wydarzenia stanowiło przedstawienie ukazujące historię Małego Księcia.

  Na uroczystości nie zabrakło uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie. Maja Gabryszak z klasy VII a odebrała gratulacje i nagrodę za zdobycie tytułu laureata Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych, a Karolina Szczubiał z klasy III b za zdobycie tytułu laureata Konkursu Historycznego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego.

  (fot. 1, 2, 3  http://www.kuratorium.szczecin.pl/)

  Dariusz Felisiak

   

   - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4

 •  

  Klasa III d

  na wycieczce do Krakowa (i okolic)

   - Obrazek 1

 • Klasa VII d na wycieczce do Krakowa i Zakopanego
  13.06.2018

   

  Na wycieczkę!

   

  Klasa VII d na wycieczce do Krakowa i Zakopanego - Obrazek 1Od 25 do 30 maja nasza klasa - VII D była na wycieczce w Krakowie i Zakopanem.

  Po całonocnej podróży pociągiem wczesnym rankiem zawitaliśmy do dawnej stolicy naszego kraju. Zameldowaliśmy się w Schronisku Młodzieżowym i po śniadaniu rozpoczęło się zwiedzanie tego pięknego miasta.

  Pani przewodnik pokazała nam najważniejsze zabytki i niezwykłe miejsca Krakowa.

  Najpierw udaliśmy się do Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, w którym znajdował się przepiękny witraż Stanisława Wyspiańskiego „Bóg Ojciec”. Artysta ozdobił też ściany świątyni ornamentami roślinnymi, które zachwyciły wszystkich. Następnie obeszliśmy Stary Rynek, Sukiennice, które do dzisiaj pełnią funkcję kramów kupieckich. Podziwialiśmy rzeźbę Igora Mitoraja „Eros”. Na rynku odbywał się festiwal i wiele dziewcząt ubranych było w krakowskie stroje ludowe. Wielu z nas zrobiło sobie z nimi zdjęcie. Dodatkową atrakcją okazał się pokaz starych samochodów, które wjechały na rynek i ustawiły się tak, by każdy mógł je podziwiać i porozmawiać z kierowcami. Co rusz mijały nas bogato zdobione bryczki konne.

  Potem udaliśmy się pod Bazylikę Mariacką, by posłuchać hejnału, a następnie obejrzeć słynny ołtarz Wita Stwosza, za który artyście władze Krakowa zapłaciły fortunę.

  Klasa VII d na wycieczce do Krakowa i Zakopanego - Obrazek 2W czasie wolnym spotkaliśmy znanych youtuberów: Blowa i Stuu. Po zrobieniu sobie zdjęć z tymi celebrytami zebraliśmy się przy pomniku Adama Mickiewicza, aby pójść w stronę gmachu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dalszym celem naszej wycieczki był Wawel. Już od progu można było zobaczyć przepych tego zabytku. Wąskimi schodami weszliśmy na wieżę Kaplicy Zygmuntowskiej, aby dotknąć „na szczęście” Dzwonu Zygmunta. Warto dodać, że ostatnio wymieniono mu serce, ponieważ stare się złamało. Ostatnim punktem było obejrzenie nagrobków polskich władców i Krypty Zasłużonych.

  Dzień ten nie ograniczył się tylko do zwiedzania, ponieważ wieczorem w Sheratonie oglądaliśmy Finał Ligi Mistrzów, mecz Realu Madryt i FC Liverpool. To wydarzenie dostarczyło nam wiele emocji. Poznaliśmy tam angielskich kibiców. Tylko nieliczni z nas cieszyli się z wyniku meczu. Byli to kibice Realu.

  Następny dzień w Krakowie zaczęliśmy od zwiedzenia dzielnicy Podgórze, gdzie zaczęło się odzyskiwanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. oraz od wejścia na Kopiec Kraka, skąd widok był bardzo piękny. Widzieliśmy nie tylko panoramę Krakowa, ale i w kotlinie Kamieniołom Liban, gdzie kręcono wiele scen do filmu „Lista Schindlera” Stevena Spielberga. Potem wyruszyliśmy do dawnej dzielnicy żydowskiej – Kazimierz, na Plac Bohaterów Getta, by posłuchać o tragicznej historii tego miejsca. Na placu stoi przedziwny pomnik – wiele metalowych krzeseł – upamiętniający straszną selekcję mieszkańców getta żydowskiego. Myśleli oni, że zostaną przeniesieni w inne miejsce, a tak naprawdę wywieziono ich do obozu zagłady. Na placu zostały wtedy ich rzeczy.

  Nieco później przemaszerowaliśmy do synagogi Remu. Aby tam wejść, musieliśmy nałożyć jarmułki – typowe żydowskie nakrycie głowy. W samej synagodze dowiedzieliśmy się między innym o tym, że judaiści zamiast zniczy i kwiatów kładą na nagrobkach kamienie. Obejrzeliśmy stary cmentarz żydowski, podziwialiśmy macewy i ścianę płaczu, w której szczelinach schowane były karteczki z prośbami modlących się do Boga.

  Wieczorem przyszedł czas na rozrywkę. Tym razem był to świetnie spędzony czas w Parku Wodnym. Największa atrakcja w tym miejscu to czerwona szybka zjeżdżalnia i ścianka wspinaczkowa.

  Klasa VII d na wycieczce do Krakowa i Zakopanego - Obrazek 3Trzeci dzień rozpoczęliśmy od pobudki o 4.30 i podróży do Zakopanego. Czekała nas intensywna, męcząca i długa wędrówka szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Po trzech godzinach marszu pod górę Doliną Jaworzynki i Doliną Gąsienicową dotarliśmy na szczyt Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.), a na stacji meteorologicznej tego wzniesienia osiągnęliśmy ponad 2000 m n.p.m. Potem czekał nas marsz granią przez Goryczkowe Czuby do Doliny Kondratowej. Ścieżka prowadzi tu nad urwiskiem, jest wąska i trzeba było uważać. W jednym ze żlebów natrafiliśmy na śnieg. Można więc było w maju porzucać się śnieżkami. Pokonaliśmy tego dnia ponad 30 km. Zmęczeni podążyliśmy do schroniska.

  Czwartego dnia powędrowaliśmy na Rusinową Polanę (1400 m n.p.m.), gdzie można było posmakować pysznych oscypków, bundzu i żentycy – góralskich smakołyków oraz zobaczyć stado owiec i bacę. Chwilę później usiedliśmy trochę wyżej, by podziwiać panoramę Tatr Wysokich i słuchać opowieści przewodnika. Potem poszliśmy w kierunku Gęsiej Szyi, skąd niektórzy wracali, turlając się z górki po trawie.

  Ostatnim punktem tego dnia było zwiedzanie Zakopanego i szykowanie się do wyjazdu powrotnego.

  Po całonocnej podróży dotarliśmy do Wolina – zmęczeni, ale pełni wrażeń i wspomnień.

   

  Igor Trawniczek, Kamil Jakubiak

 •  

  Klasa III a

  na wycieczce do Wrocławia

   - Obrazek 1  - Obrazek 2

   

 • Wycieczki szkolne
  13.06.2018

   

  VII b na wycieczce do Wrocławia

  Wycieczki szkolne - Obrazek 1

 • Warsztaty interpersonalne

   

  „SZUKAJĄC SIEBIE” - WARSZTATY INTERPERSONALNE

  Z ELEMENTAMI ARTETERAPII

   

   

  Warsztaty interpersonalne - Obrazek 1W dniach 18-20 kwietnia 2018 r. uczniowie z klasy V C  wzięli  udział w zajęciach warsztatowych organizowanych corocznie przez woliński oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w ramach zadania zleconego przez Burmistrza Wolina.

   

  Trzydniowe warsztaty były  niezwykłym SPOTKANIEM,  z samym sobą i innymi ludźmi – z ich poglądami, sposobem patrzenia na świat, zainteresowaniami, oczekiwaniami, obawami i potencjałem. Uczestnicy uczyli się siebie nawzajem – grając w gry edukacyjne, dyskutując, wypracowując kompromisy, przełamując stereotypy, ćwicząc umiejętności społeczne, otrzymując informacje zwrotne.

   

  Zajęcia realizowano w trzech blokach tematycznych: emocje, lęki i bariery społeczne, wartości.

   

  Odzierciedleniem emocji zrodzonych podczas ćwiczeń były interesujące prace plastyczne i graficzne.

   

   

  Daniel Strzelczyk

 • Testy sprawnościowe do klasy sportowej

   

  Testy sprawnościowe do klasy sportowej - Obrazek 1Protokół z przebiegu egzaminu sprawnościowego dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do VII klasy sportowej o profilu piłka nożna/lekkoatletyka w roku szkolnym 2018/19 w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie.

  Test został przeprowadzony w 2 terminach: 10 maja i 8 czerwca 2018 r. zgodnie z warunkami zawartymi w szkolnym regulaminie rekrutacji. Wszyscy uczniowie przystępujący do egzaminu uzyskali pozytywny wynik z różnych prób sprawności fizycznej: np. bieg na dystansie 30m, żonglerka, skok w dal z miejsca, test siły mięśni brzucha.

  Trenerami przyszłej klasy sportowej będą: Katarzyna Hędrzak, Paweł Pawlaczyk.

  Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów przyszłym sportowcom!

   

  Testy sprawnościowe do klasy sportowej - Obrazek 2 Testy sprawnościowe do klasy sportowej - Obrazek 3 

   

  Katarzyna Hędrzak

 • Projekty edukacyjne klas drugich gimnazjalnych
  08.06.2018

   

  Ostatnia prezentacja „Projektów edukacyjnych” w naszej szkole.

   

  Projekty edukacyjne klas drugich gimnazjalnych - Obrazek 1W dniach 4,5,6 czerwca odbyły się w naszej szkole prezentację „Projektów Edukacyjnych” nad którymi cały rok szkolny pracowali uczniowie klas drugich. Realizacja tego zadania jest warunkiem koniecznym by ukończyć gimnazjum, a temat wykonanego projektu znajduje się na pierwszej stronie świadectwa ukończenia gimnazjum.

  W październiku ubiegłego roku uczniowie klas drugich wybierali tematy projektów, które chcieliby realizować i nauczycieli opiekunów tych zadań. Pracowali w grupach, dzielili się zadaniami, wymieniali doświadczeniami, wspólnie rozwiązywali problemy. Tematyka projektów związana była z takimi przedmiotami jak: biologia, geografia, historia, muzyka, wychowanie fizyczne, matematyka, język polski, religia, technika.

  Sześcioro uczniów z klasy II B przygotowało inscenizację „Kapciuszka” według własnego scenariusza i własnoręcznie wykonanej scenografii. Wszystkie prezentację okraszane były ciekawymi prezentacjami multimedialnymi, makietami, broszurami, plakatami oraz ciekawymi komentarzami i wnioskami uczniów prezentujących swoją pracę. 

   

  Radosław Kaliciuk

 • 06.06.2018

   

  RAJD ROWEROWY PO WYSPIE WOLIN

   

   - Obrazek 1Dnia 30.05.2018r. odbył się Rajd Rowerowy na trasie Wolin-Dargobądz- Wolin. Rajd został zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu .W rajdzie uczestniczyli Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele ogółem  30 osób.

  Bezpieczeństwo na trasie zapewniali nam strażacy pilotując rajd. O godz. 10.00 ruszyliśmy z Mariny przez Mokrzycę Małą i Wielką do Zagrody Koła Łowieckiego ,,Tumak”. Tam była przerwa na poczęstunek (kiełbaski,  pączki, kawa ,herbata i woda) ,który odbył się w miłej i rodzinnej atmosferze. Do Wolina wróciliśmy około 13.00.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wspólnie spędzony czas, a Panom Strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa, Prezesowi Koła Łowieckiego ,,Tumak” za udostępnienie miejsca na grillowanie i odpoczynek.

   

  ORGANIZATORZY:

  Dyrektor OSiR I Renata Łuczak-Arys

 • Olimpiada Lekkoatletyczna

   

  II GMINNA OLIMPIADA LEKKOATLETYCZNA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY WOLIN

  ORAZ  II i III KLAS GIMNAZJUM

   

  Olimpiada Lekkoatletyczna - Obrazek 1W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu i z okazji Dnia Dziecka 30 maja 2018r. na Stadionie Miejskim w Wolinie odbyła się II Gminna Olimpiada Lekkoatletyczna. 

  W Olimpiadzie uczestniczyli uczniowie z 5 szkół podstawowych Gminy Wolin oraz gimnazjum.  Olimpiada rozpoczęła się korowodem w rytmie orkiestry bębniarskiej w składzie Kacper Słowikowski i Jakub Manke. Bieżnią poliuretanową maszerowali zawodnicy UKS ,,Kormoran” Ewa Zielińska, Maja Szafranowska, Kajetan Bukała, Hubert Trawniczek, Amelia Mazur i Wiktoria Stasal niosący flagę olimpijską, a także zaproszeni goście i reprezentacje szkół z opiekunami. Wszystkich uczestników Olimpiady powitała Prezes UKS ,,Kormoran” Renata Łuczak-Arys . Następnie głos zabrała Viceburmistrz Wolina Pani Małgorzata Wójcik , Dyrektor PSP w Wolinie Pani Urszula Wołowicz a oficjalnego otwarcia dokonał Dyrektor OSiR Pan Edward Arys.

  Ceremoniał Olimpijski w Stulecie Odzyskania Niepodległości został poprzedzony  odśpiewaniem hymnu państwowego i wciągnięciem flagi narodowej na maszt. Sztafeta olimpijska w składzie Ola i Ewa Kozaczuk zapaliła znicz olimpijski . Apel Olimpijski odczytała Maja Kucharczyk. Następnie organizatorzy wręczyli sponsorom podziękowania za wsparcie finansowe Olimpiady. Otrzymali je : Pan Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, Państwo Daniel i Sylwia Kruczkowie, , Spółka KeBeA LTd Rzeczyn, Pani Wanda Bojarun –Piekarnia Wolin, Rada Rodziców PSP oraz Pan Józef Michalak Rol-Mech.

  Olimpiada Lekkoatletyczna - Obrazek 2Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody sportowe  w biegach krótkich, średnich, skoku w dal oraz  w sztafecie 4x100m nad przebiegiem których czuwał sędzia główny Dyrektor OSiR Edward Arys. Zawodnicy zajmujący I,II i III miejsce otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe, a startujące szkoły puchary.

  Drużynowa klasyfikacja przedstawia się następująco:                                                                                                            

   I miejsce - PSP Wolin – 706 pkt ,

  II miejsce – PSP Kołczewo –218pkt,

  III miejsce – PSP Troszyn- 179pkt,

  IV miejsce PSP Koniewo – 152pkt 

  V miejsce SSP Ładzin - 39pkt.  

   

  Serdecznie dziękujemy wszystkim komisjom sędziowskim za sprawne przeprowadzenie zawodów oraz wszystkim, którzy z dużym zaangażowaniem  pomagali przy przeprowadzeniu olimpiady.

                                                                                                                              

  Edward Arys ,Renata Łuczak-Arys i Urszula Wołowicz

 •  

  UCZNIOWIE Z PSP W WOLINIE NA BASENIE W GOLENIOWIE

   

   - Obrazek 1W  roku  2018 Pani Joanna Kleszcz skarbnik UKS ,, Kormoran” organizuje wyjazdy na basen w Goleniowie. Uczniowie  PSP w Wolinie uczestniczą w zajęciach nauki pływania . Każdorazowo wyjeżdża około 40 uczniów.

   

  Do końca roku szkolnego zostaną zorganizowane 3 wyjazdy , a pozostałe od września . 

   

   

  Serdecznie dziękuję Pani Joannie Kleszcz za organizację wyjazdów.

   

  Prezes UKS ,, Kormoran”

  Renata Łuczak-Arys

 • 06.06.2018

   

  TURNIEJ W GRACH I ZABAWACH RUCHOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA WOLINA

   

   - Obrazek 1Dnia 30.05.2018r. na Stadionie Miejskim w Wolinie odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Wolina w grach i zabawach ruchowych klas I-III w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. W turnieju uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wolinie z klas I-III wraz z wychowawcami. Organizatorzy przygotowali między innymi zabawy bieżne, skoczne  , rzutne mające na celu kształtowanie ogólnej sprawności uczniów.   

  Końcowa klasyfikacja wyników:

  Klasy I: I miejsce – I b , II miejsce –I a

  Klasy II:  I m. II – a,  IIm. II b ,

  Klasy III : Im. – III d,  IIm. -IIIb , IIIm. – III a, IV m-IIIc

  Każda klasa  otrzymała puchar oraz słodycze. Dziękujemy Uczniom, Wychowawcom i Rodzicom za liczne uczestnictwo , zaangażowanie i zabawę fair-play.

  Organizatorzy:

  OSiR w Wolinie

  UKS ,,Kormoran” Wolin

 • Wycieczka klasowa
  05.06.2018

   

  III C podążała śladami

  bohaterów książki „Kamienie na szaniec”

   

  Wycieczka klasowa - Obrazek 1W dniach 24.-29.05.2018 uczniowie klasy III C wraz z opiekunami odbyli niezwykle ciekawą i szalenie inspirującą wycieczkę do Warszawy. Tematem przewodnim całej wyprawy była wędrówka śladami bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.  Szlak rozpoczął się przy Liceum im. Stefana Batorego na ulicy Myśliwieckiej, gdzie bohaterowie: Rudy, Alek i Zośka chodzili do szkoły. Następnie nasz przewodnik Witold przeprowadził uczestników do Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy alei Szucha, odwiedziliśmy na trasie pomnik Chopina w Królewskich Łazienkach, a następnie udaliśmy się do Muzeum Więzienia Pawiak. Trasa zakończyła się u zbiegu ulic Bielańskiej i Długiej, w miejscu, gdzie rozegrała się słynna akcja pod Arsenałem.

  Po wspólnym obiedzie uczniowie mieli możliwość podziwiać przepiękną panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Dzień zakończył się w alei fontann i spacerem po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu.

  Kolejny dzień naszego pobytu w Warszawie rozpoczęliśmy od złożenia życzeń naszym kochanym mamom. Była to sobota, 26 maja. Następnie wyruszyliśmy z wizytą na Zamek Królewski, skąd udaliśmy się do Muzeum Narodowego. Tam mieliśmy możliwość uczestniczenia w lekcji muzealnej, podczas której interpretowaliśmy wybrane obrazy wystawy z jej najważniejszym dziełem „Bitwa pod Grunwaldem”. Tego dnia nie zabrakło również akcentu sportowego – finał Ligi Mistrzów. Zanim jednak obejrzeliśmy piłkarskie zmagania Liverpoolu i Realu Madryt, zwiedziliśmy naszą kolebkę sportu – Stadion Narodowy.

  Niedziela przywitała nas piękną, słoneczną pogodą i dzień ten rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Kolejnym punktem w programie wycieczki była wizyta na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Tam odszukaliśmy groby bohaterów książki Kamińskiego, a także grób Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, któremu młodzież wyrecytowała jego utwór  „Elegia o… [ chłopcu polskim]”. Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Zwieńczeniem tego dnia była wizyta w Teatrze Komedia, gdzie mogliśmy obejrzeć niezwykle zabawne przedstawienie. Bawiliśmy się znakomicie.

  Ostatni dzień naszego pobytu w Warszawie, to była wizyta na Starym Mieście, spacer Bulwarami Wiślanymi i pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Ostatnie wolne chwile w stolicy spędziliśmy w Królewskich Łazienkach. Przepiękna pogoda pozwalała rozkoszować się widokiem kwitnących kwiatów i krzewów, a dumnie spacerujące pawie ukazywały nam się w swej pełnej krasie.

  Zmęczeni, ale pełni niesamowitych wrażeń zakończyliśmy swój pobyt w Warszawie i nocnym pociągiem wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

   

  Agnieszka Rybacka

 • Czytelnictwo
  28.05.2018

   

  Zapraszamy do wspólnego czytania

   

   

  Czytelnictwo - Obrazek 1Zapraszamy 8 czerwca 2018 roku o godz. 10:00 wszystkich chętnych do wspólnego czytania w ramach III edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Przedsięwzięcie polega na jednoczesnym czytaniu w różnych miejscach w Polsce. W tym roku proponujemy, aby każda klasa w naszej szkole czytała w salach, w których mana 3 godzinie zajęcia.

   

  Czytamy: swoją wybraną książkę (oprócz podręczników), od godziny 10:00do dzwonka.

  Mile widziany oryginalny zaskakujący przebieg czytania(stroje, dekoracje, inscenizacje, zaproszeni goście, itp.).

   

  Zapraszamy do konkursu na selfie z książką podczas czytania. Przebieg akcji zostanie sfotografowany przez bibliotekarzy. Informacje i inspiracje na stronie: czytamy.org

   

   

  Bibliotekarze PSP Wolin

   Bogusława Nawrocka

   Katarzyna Piotrowska

   

   

 • Złota Nutka
  28.05.2018

  Dnia 24 maja 2018 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej  w Wolinie wybrani drogą eliminacji szkolnych  wzięli udział w X Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej o „Złotą Nutkę”. Konkurs odbył się w Wolińskim Dworku.

   

  Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się bardzo ładnie. Poziom był bardzo wyrównany.  Nasze dzieci również wypadły bardzo dobrze. W kategorii wiekowej klas 0-   trzecie miejsce zajęła Maja Czaja. W kategorii  I-III  Martyna Zelek z klasy II b, która  zdobyła I miejsce i oczywiście piękną Złotą Nutkę,  gratulujemy zwycięstwa.

   

  W kategorii klas IV- VI  Hania Białek z IV a zajęła II miejsce , oraz w ostatniej kategorii klas VII i gimnazjum - III  miejsce zajął duet  Gabriela Turek III d i Błażej Dziągwa z III a.    

  Na zakończenie, po poczęstunku i kilku niezwykle cennych wskazówkach ze strony jury wszyscy  wyróżnieni  przystąpili do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

   

  Gratulujemy pięknych wyników i życzymy dalszych muzycznych  sukcesów!!!

   

   

  Aneta Borowicz

   

strona: