Publiczna Szkoła Podstawowa im.Bolesława Krzywoustego w Wolinie

 

Nawigacja

O szkole Historia Koncepcja szkoły Misja i wizja szkoły Patron szkoły Przyjaciel Szkoły Dyrekcja szkoły Administracja Grono Pedagogiczne Wychowawstwa Pielęgniarka Szkoła z klasą Dzwonki

Szkoła z klasą

O szkole

 

Szanowny Internauto! 

 

         

Mam zaszczyt kierować Publiczną Szkołą Podstawową w Wolinie. Naszym głównym zadaniem, które realizujemy we współpracy z rodzicami, jest wspieranie wszechstronnego rozwoju ucznia.

 

Nasi uczniowie mogą liczyć na wszechstronną pomoc w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych, wychowawczych i socjalnych.

 

Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych pozwala na rozbudzenie zainteresowań, kształcenie umiejętności i eliminowanie zaległości.

 

 

Rolą współczesnej szkoły jest nie tylko przygotowanie absolwenta do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie i umiejętnego korzystania ze zdobyczy współczesnego świata, ale również kształtowanie przywiązania do tradycji i poczucia tożsamości regionalnej. Aby ten cel osiągnąć, organizujemy cykliczne imprezy takie jak: Konkurs Regionalny, Plener Malarsko – Poetycki „Wolińska Jesień”, który cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród placówek oświatowych i naszych regionalnych artystów, współpracujemy z Centrum Słowian i Wikingów, oraz Muzeum Regionalnym. Dbamy też o edukację ekologiczną i zdrowotną. Organizujemy wiele konkursów przedmiotowych i sportowych. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w gminnych konkursach recytatorskich, ortograficznych, plastycznych, ekologicznych i sportowych.

 

 

Przyjemna i życzliwa atmosfera sprawia, że nasi uczniowie czują się w szkole bezpiecznie a my dbamy o to, aby realizowali w niej swoje marzenia.

 

 

 

 

  

Dyrektor Szkoły

mgr Urszula Wołowicz