Publiczna Szkoła Podstwowa im.Bolesława Krzywoustego w Wolinie

O szkole Historia Koncepcja szkoły Misja i wizja szkoły Patron szkoły Przyjaciel Szkoły Dyrekcja szkoły Administracja Grono Pedagogiczne Wychowawstwa Pielęgniarka Szkoła z klasą Dzwonki

Szanowny Internauto!

Mam zaszczyt kierować Publiczną Szkołą Podstawową w Wolinie. Naszym głównym zadaniem, które realizujemy we współpracy z rodzicami, jest wspieranie wszechstronnego rozwoju ucznia.

Nasi uczniowie mogą liczyć na wszechstronną pomoc w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych, wychowawczych i socjalnych.

Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych pozwala na rozbudzenie zainteresowań, kształcenie umiejętności i eliminowanie zaległości.

Rolą współczesnej szkoły jest nie tylko przygotowanie absolwenta do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie i umiejętnego korzystania ze zdobyczy współczesnego świata, ale również kształtowanie przywiązania do tradycji i poczucia tożsamości regionalnej. Aby ten cel osiągnąć, organizujemy cykliczne imprezy takie jak: Konkurs Regionalny, Plener Malarsko – Poetycki „Wolińska Jesień”, który cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród placówek oświatowych i naszych regionalnych artystów, współpracujemy z Centrum Słowian i Wikingów, oraz Muzeum Regionalnym. Dbamy też o edukację ekologiczną i zdrowotną. Organizujemy wiele konkursów przedmiotowych i sportowych. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w gminnych konkursach recytatorskich, ortograficznych, plastycznych, ekologicznych i sportowych.

Przyjemna i życzliwa atmosfera sprawia, że nasi uczniowie czują się w szkole bezpiecznie a my dbamy o to, aby realizowali w niej swoje marzenia.

mgr Urszula Wołowicz