Publiczna Szkoła Podstwowa im.Bolesława Krzywoustego w Wolinie

 

Nawigacja

Wydarzenia

Osiągnięcia w II semestrze 11/12

Osiągnięcia uczniów PSP w Wolinie w II semestrze roku szkolnego 2011/2012

 

Konkursy polonistyczno-historyczne

 

  1. Konkurs Języka Polskiego z elementami Historii
  • tytuł finalisty zdobył Radosław Skorupiński kl. VI a

 

         2. Powiatowy Przegląd Recytatorski:

  1. kat. klas IV-VI
    • wyróżnienie Anna Ludwicka kl. IV b

 

3. Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny Odyseja 2012 w Kamieniu Pomorskim

  • I m. Nicole Hoffa kl. VI a

 

4. Gminny Konkurs „Znam swoje lektury” w Koniewie

  • I m. drużyna: Antoni Felisiak kl. I b, Wojciech Sitek kl. II a,

            Karolina Szczubiał kl. III c

         

5. I Gminny Konkurs Regionalny

  • I m. drużyna: Kacper Nowicki kl. V b, Julia Krasa kl. V a,

           Weronika Szymczak kl. V a, Norbert Kowalski  kl. Vc (najlepszy w teście)

          

      6. Gminny Konkurs recytatorski

  1. kat. klas 0-III
    • II m. Wojciech Sitek kl. II a
    • III m. Maja Gabryszak kl. I a

 

  1. kat. klas IV-VI
  • II m. Anna Ludwicka kl. IV b
  • III m. Karolina Wasilewska kl. VI a
  • wyróżnienie Julia Kleszcz kl. V b

 

 

 

Konkursy matematyczno-przyrodnicze

 

  1. Międzynarodowy Konkurs „Matematyka bez Granic”
  • III m. w województwie a 10 m. w kraju dla kl. VI a

 

  1. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

wyróżnienia w kraju:

  • kl. II – Wojciech Sitek kl. II a
  • klasy III – Natalia Czerniak kl. II c
  • kl. IV – Łukasz Augustystajtys kl. IV a
  • kl. V – Paulina Podorska kl. V c
  • kl. VI – Krzysztof Pełka kl. VI b

 

  1. Ogólnopolski Konkurs Eko-Planeta
  • Beata Landowska kl. VI a, Julia Krasa kl. V a, Weronika Szymczak kl. V a, Daniel Smuga kl. VI b

 

  1. V Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny „Z naturą na ty”
  • III m. – drużyna: Mateusz Łania kl. VI b, Adrian Trubiło kl. V c,

            Łukasz Augustajtys kl. IV a

 

  1. Gminny Konkurs Sudoku w Kołczewie
  • II m. Paulina Podorska kl. V c
  • II m. drużyna: Maja Wichowska kl. V b, Paulina Podorska kl. V c,

           Krzysztof Pełka kl. VI b

 

 

 

  1. Gminny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy z elementami Wychowania Fizycznego
  • I m. drużyna: Karolina Wasilewska kl. VI a, Mateusz Łania kl. VI b,

          Krzysztof Pełka kl. VI b, Radosław Skorupiński kl. VI a

 

  1. Szkolne eliminacje w Konkursie Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii
  • Krzysztof Pełka kl. VI b, Piotr Kraszkiewicz kl. VI a, Oliwia Lebiecka kl. VI a

Ci uczniowie będą reprezentować naszą szkołę na konkursie w Kamieniu Pomorskim

 

Konkursy językowe

 

  1. Konkurs Języka Angielskiego w Dziwnowie:
  • II m. drużyna: Oliwia Lebiecka kl. VI a, Radosław Skorupiński,

      Nikola Sasin kl. VI a

 

 

 

Plastyczne

 

  1. Konkurs na najpiękniejszą pisankę
    • Im. Grzegorz Maciejowski kl. II b,
    • wyróżnienie: Kevin Wiśniewski kl. II b

 

  1. Konkurs plastyczny „Barwy lata” w Dziwnowie
  • I m. Kacper Kubicki kl. III a
  • wyróżnienie Kinga Arczyńska kl. III a

 

  1. Konkurs plastyczny - Bądź Bezpieczny z Gryfusiem – Powiatowy Turniej Wiedzy  

Prewencyjnej

  • II m. Kacper Kubicki kl. IIIa

 

  1. Konkurs plastyczny „Wiosna w lesie – praca myśliwego” organizowany przez Polski

      Związek Łowiecki

  • udział wzięli: Oliaia Urbańska kl. V a, Miłosz Kleszczyński kl. IV a, Julia Krasa kl. V a, Weronika Szymczak kl. Va, Karolina Szczubiał kl. III c, Kacper Kubicki kl. IIIa, Wiktoria Wardyńska kl. IIIc, Roksana Kućko kl. III c

 

 

Muzyczne

 

  1. Powiatowy Przegląd Piosenki w Kamieniu Pomorskim
  1. kat. 6-9 lat
    • wyróżnienie Emila Krężel kl. III c

 

  1. Gminny Konkurs Piosenki o „Złotą Nutkę” w Dargobądziu
  1. kat. klas 0
    • I m. Zuzanna Szatkowska kl. 0 b
    • II m. Oliwia Ozych kl. I c
  2. kat. klas I-III
  • I m. Kacper Słowikowski kl. III c
  1. kat. klas IV-VI
  • I m. Julia Kleszcz kl. V b
  • II m. Emilia Krężel kl. III c

 

 

  1. Festiwal Piosenki wakacyjnej i Turystycznej w Dziwnowie

a) kat. klas 0

  • III m. – Jagoda Kleszcz, Bibiana Zienkiewicz, Aleksandra Kozaczuk, Ewa Kozaczuk, Bartosz Manke z grupy 0 a

Inne

 

  1. Polsko Niemiecki Spotkania Teatralne – Cudowny bajkowy świat Braci Grimm”
    • II m. grupa w składzie:

Natalia Tomków kl. I b, Maria Fedorowicz kl. I b, Michalina Opas kl. II b, Milena Michalska kl. III b, Laura Klonowska kl. III b, Jakub Lenczewski kl. III b, Aleksandra Smoliga kl. III b, Oliwia Dąbrowska kl. III b, Katarzyna Walczak kl. III b, Iga Zienkiewicz kl. IV b, Julia Kleszcz kl. V b, Julia Apanasiewicz kl. VI a, Agata Hamala kl. VI a, Oliwia Lebiecka kl. VI a

 

Sportowe

 

  1. Mistrzostwa Województwa w Czwórboju
  • IV m. Maja Wichowska
  • IX m. Wiktoria Lewandowska
  • XXIII m. Jakub Szakiel

 

W jednej z konkurencji czwórboju był bieg na 600 m., w którym Wiktoria Lewandowska zajęła II miejsce a kolejnej – skoku w dal Jakub Szakiel zajął III miejsce

 

  1. Mistrzostwa Powiatu

a) Mini Piłka Koszykowa

  • III m. dziewczęta
  • IV m. chłopcy
  1. Mini Piłka Siatkowa
  • VI m. dziewczęta
  • IV m. chłopcy
  1. Mini Piłka Ręczna
  • IV m. dziewczęta
  • V m. chłopcy
  1. Biegi Sztafetowe
  • 4*100

      I m. dziewczęta: Marika Zając, Beata Bojaryn, Emilia Lenczewska

      I m. chłopcy: Jakub Struski, Krzysztof, Jakub, Kacper Bodulski

  • szwedzka

      I m. dziewczęta: Maja Wichowska, Wiktoria Lewandowska,

      Aleksandra Pawlaczyk, Sara Chajduk,

       II m. chłopcy:  Jakub Szakiel, Oliwer Baranowski, Adrian Sumiński,

       Kamil Rutkowski

  • czwórbój

       I m. dziewczęta: Karolina wasilewska, Maja Wichowska, Wiktoria Lewandowska,                     

      Aleksandra Pawlaczyk , Sara Chajduk, Nikola Sasin, Ewelina Trzcianowska

      II m. chłopcy:  Jakub Szakiel, Kamil Rutkowski, Jakub Soliński, Adrian Sumiński,

      Oliwer Baranowski, Kacper Rogalewski

 

 

 

  1. Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
  • I m. Wiktoria Lewandowska kl. VI a
  • II m. Aleksandra Pawlaczyk kl. VI b
  • III m. Kamil Rutkowski kl. VI a
  •  
  1. Cała Polska Biega

a) kat. klas 0

  • I m. Radosław Szymański
  • II m. Maja Wrzesień, Igor Pałosz
  • III m. Julita Andruszkiewicz, Michał Schabek

 

  1. Gminne Zawody Sportowe Zerówiaków w Kołczewie:

Kamil Soroko, Radosław Szymański, Julita Andruszkiewicz, Bartosz Manke, Michał Schabek, Ewa Kozaczuk, Maciej Lewandowski, Olaf Roszak, Aleksandra Bogdanowicz, Aleksandra Jar.

 

  1. Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego – Karate – O Puchar Burmistrza Międzyzdrojów
  • III m. Marcin Nowak kl. I a

 

  1. Osiągnięcia sportowe ucznia kl. II a Norberta Przybylskiego:
  • III m. w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym Młodzików
  • II m. w Pucharze Polski Młodzików i Kadetów
  • I m. w Zapasach – styl wolny