Publiczna Szkoła Podstwowa im.Bolesława Krzywoustego w Wolinie

Żywa Lekcja Historii 11/12

ŻYWA LEKCJA HISTORII

W listopadzie swoją obecnością zaszczycił nas niezwykły gość – Pani Wanda Kleszczyńska. Pani Wanda opowiedziała nam o swoim życiu podczas II wojny światowej. O strachu, niepokoju i odgłosach niemieckich oficerek na warszawskim bruku. O łapankach na ulicach i samochodach zwanych „budami”. O ludzkim nieszczęściu.

Podczas spotkania mogliśmy zadawać p. Wandzie pytania na które chętnie odpowiadała. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało dzieciństwo naszego gościa, jaka była moda w tamtym czasie i w jaki sposób spędzano czas wolny.

Wiele nauczyliśmy się dzięki p. Wandzie. Uświadomiła nam, że powinniśmy, doceniać to co mamy i cieszyć się z tego. Z lekcji z p. Kleszczyńską wynieśliśmy również to, że takie wartości jak szacunek i pokora są ponad czasowe.

Pani Wando, dziękujemy za żywą lekcję historii.

Uczniowie PSP w Wolinie

uczestnicy koła regionalnego z klas IV-VI

wraz z opiekunem A. Wiechnik-Opas