Publiczna Szkoła Podstwowa im.Bolesława Krzywoustego w Wolinie

Szkolny Konkurs Recytatorski 13/14

Szkolny Konkurs Recytatorski

15 stycznia 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W konkursie wzięło udział  21 uczniów klas I – VI.     Wysłuchaliśmy m.in. wierszy  J. Tuwima, J. Brzechwy, W. Łochockiej,  K. Gierszewskiej- Dubik i fragmentów prozy M. Twaina, L. M. Montgomery, C. S. Lewisa.       Uczniowie klas I –III prezentowali po dwa wiersze, a klas IV – VI wiersz i fragment prozy.       Komisja w składzie: p. dyrektor Urszula Wołowicz, p. Joanna Kleszcz i p. Paulina Znyk  przyznała w kategorii klas I –III następujące miejsca:      I miejsce Julii Miętkiewicz z klasy Ib, II miejsce Amelii Mazur z  Ia, III miejsce Marii Fedorowicz z  IIIb, wyróżnienia Antoniemu Felisiakowi z klasy IIIb i  Erwinowi Kaczmarkowi  z Ib. W kategorii klas IV-VI: I miejsce zajął Wojciech Sitek z klasy IVa, II miejsce Michalina Opas  z  IVb, III miejsce Anna Ludwicka z  VIb ,wyróżnienia przyznano: Sandrze Lewandowskej i Maciejowi  Przybylińskiemu z klasy IVb.     Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez dyrekcję Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie, a wszyscy uczestnicy dyplomy przygotowane przez organizatorów.

Bogusława Nawrocka, Kamila Felisiak