Publiczna Szkoła Podstwowa im.Bolesława Krzywoustego w Wolinie

Dzień Głośnego Czytania 11/12

Dzień Głośnego Czytania w PSP w Wolinie
                 „ Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca,
                     uszlachetnia w chwilach przyjemności, daje pomoc i pocieszenie
                                           w przeciwnościach.”
                                                                                                                                                               Cycero

29 września obchodzimy w Polsce Dzień Głośnego Czytania.  Święto zostało  ustanowione w roku 2001 przez Polską Izbę Książki. Tego dnia w bibliotekach i szkołach  wielu miast w Polsce organizowane są różnego rodzaju zajęcia polegające na wspólnym, głośnym czytaniu.
  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie mieli okazję wysłuchać pięknej interpretacji baśni Hansa Christiana Andersena „ Dzikie łabędzie” w wykonaniu zaproszonych gości.
Dla klas 0 – III czytali p. Eugeniusz Jasiewicz- Burmistrz Gminy i Miasta Wolin, p. Jan Frankowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolinie, p. Urszula Wołowicz – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie, p. Joanna Rosół z Miejskiego Ośrodka Kultury w Wolinie i p. Edyta Szyłejko z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wolinie. Głośne czytanie baśni poprzedził występ Koła Teatralnego. Jego członkowie wcielili się w bajkowe postaci i zapraszali do czytania i odwiedzin biblioteki szkolnej.
  Natomiast uczniowie klas IV- VI rozpoczynali każdą lekcję od wysłuchania fragmentu książki czytanej przez nauczycieli PSP w Wolinie.
Serdecznie dziękuję wszystkim gościom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję głośnego czytania w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie. Głośne czytanie wspiera edukacyjną i wychowawczą misję szkoły.

Bogusława Nawrocka