Publiczna Szkoła Podstwowa im.Bolesława Krzywoustego w Wolinie

Przedstawienie Wielkanocne 11/12

Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja!

Święta Zmartwychwstania Pańskiego są dla chrześcijan najważniejszymi świętami. Święty Paweł w 1 liście do Koryntian pisze, że gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, daremna byłaby nasza wiara. Pamiętając o tym, uczniowie naszej szkoły, przygotowali przedstawienie, aby przybliżyć tradycje i zwyczaje wielkanocne.

Całość przedstawienia rozpoczęła się piosenką „Na drodze Cię Jezu spotykam”, po czym uczniowie klas piątych i szóstych, przybliżyli społeczności szkolnej historię powstania najstarszego święta chrześcijan. Wypowiedzi narratorów przeplatały się z wierszami dzieci, które wyjaśniały zgromadzonej braci szkolnej, znaczenie zwyczajów wielkanocnych. Szczególne zainteresowanie wzbudziła tradycja Śmingusa – dyngusa, kiedy to uczniowie klasy piątej zaczęli polewać wodą zgromadzonych na przedstawieniu uczniów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje także fakt, że trzy uczennice naszej szkoły: Andżelika Strzelczyk, Paulina Makarska oraz Julia Kleszcz przygotowały i wykonały pieśni wielkanocne: „Zwycięzca śmierci” oraz „Otrzyjcie już łzy, płaczący”. Całość przedstawienia zakończyła piosenka zaśpiewana przez uczniów naszej szkoły: „Zabierzesz mnie na drugi brzeg”, która jest już tradycyjną piosenką wykonywaną w naszej szkole na apelach wielkanocnych.

Wszystkim, którzy włączyli się w przedstawienie i w przygotowanie dekoracji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do codziennego przeżywania Zmartwychwstania Jezusa.

Alicja Grochowczak

Anna Orlicka